Shape4mind

DOTKNIJ I ZGADNIJ!
Klocki 3D shape4mind wprowadzają dzieci w świat czytania i pisania poprzez zabawę i aktywność ruchową. Integracja doświadczeń wzrokowych, słuchowych i motorycznych sprzyja wielostronnemu, a przez to skutecznemu poznawaniu liter. Dzieci układają i odczytując proste wyrazy, ćwiczą pamięć i doskonalą koncentrację uwagi.

 

 

  • Zabawa literkami kształtuje i poszerza możliwości mózgu dziecka związane z postrzeganiem przestrzennym i polisensorycznym (wielozmysłowym).
  • Zabawa klockami shape4mind jest świetnym ćwiczeniem usprawniającym mięśnie dłoni i palców, co ma istotne znaczenie podczas pisania.
  • Zabawa literkami pozwala na wspólne spędzenie czasu, wzmacniając więź między dzieckiem a opiekunem.

 

Dostępne w zestawach:
małe litery

 

DUŻE LITERY

 

Podstawowy zestaw zawiera 50 klocków z literami, 2 klocki zastępujące dowolne litery ???? oraz bawełniany woreczek do losowania.


 

Recenzja

"(…)Dobrym pomysłem jest zastosowanie na klockach wypukłych liter. Podobnie jak tabliczki z literami ściernymi używanymi w metodzie Marii Montessori, dają możliwość poznawania kształtu liter przy pomocy dotyku. Ciekawym rozwiązaniem jest oznaczenie każdego klocka wypukła kropką. Umożliwia to kształtowanie umiejętności prawidłowego ułożenia litery w przestrzeni. Manipulując literami, dziecko zwraca uwagę na różnice i podobieństwa między nimi.

Wielkość klocków jest optymalna (łatwo się je układa), a ich kolorystyka ciepła i przyjazna dzieciom.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że gry z wykorzystaniem klocków shape4mind: dotknij i zgadnij! Oprócz umiejętności językowych kształtują również dojrzałość emocjonalną i społeczną dzieci, które uczą się przestrzegania ustalonych i jednakowych dla wszystkich reguł postępowania, oczekiwania na swoją kolej czy radzenia sobie z porażką. Zabawa z wykorzystaniem klocków pozytywnie motywuje do uczenia się. Dziecko bez lęku podejmuje nowe wyzwania i doskonali swoje umiejętności. Wszystko odbywa się w bezstresowej atmosferze, umożliwiając naukę liter w trakcie zabawy.

Klocki shape4mind: dotknij i zgadnij! Są świetną propozycją ciekawego spędzania czasu w przedszkolu, szkole czy okazją do zabawy w gronie rodzinnym".

Barbara Papierz, Bogusława Rajska
nauczyciele konsultanci
Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli

 

Karty pracy do samodzielnego wydruku
Karty pracy pomagają nauczycielom w nauce dzieci nowych liter.
Można je pobrać z Dropboxa klikając na poniższy link: Karty pracy Shape4mind

 

 

Klocki shape4mind wykonano z atestowanego materiału ABS
Zastrzeżenie w Urzędzie Patentowym:
Numer rejestracji wzoru wspólnotowego: 002864207
Numer identyfikacyjny i nazwisko zgłaszającego: 727309 Galaktyka Sp. z o.o.

 

Producent:
Galaktyka Sp. z o.o.
ul. Żeligowskiego 35/37
90-644 Łódź, Polska

Kontakt
+ 48 42 639 50 18
+ 48 663 001 113
sekretariat@galaktyka.com.pl