Ścieżka miłości. Praktyczny przewodnik po sztuce budowania związków (AUDIOBOOK DO POBRANIA)

Audiobook MP3
data wydania: 01 stycznia 2004
Format: plik MP3 do pobrania
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
24,90 zł
cena promocyjna:
18,67 zł
RABAT
25%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 14,94 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY

OPIS KSIĄŻki:

 

Książka odsłania przed czytelnikiem tajniki rozwoju osobistego i świadomego podejścia do budowania związków. Autor w przystępny sposób pokazuje, jak odrzucać maski i uzdrawiać własne emocje, nauczyć się prawdziwie przebaczać oraz akceptować siebie i innych.
Don Miguel Ruiz udowadnia, że każdy z nas posiada moc kierowania własnym życiem oraz że szczęście nie przychodzi z zewnątrz – jego źródło tkwi w nas samych. Pokazuje, jak uniknąć utartych sposobów myślenia i postępowania, które oddalają nas od szczęścia i radości życia. Ta niezwykła książka uczy nas rozpoznawania iluzji i pomaga wejść na ścieżkę rozwoju osobistego, która prowadzi do wolności, prawdziwego szczęścia i miłości.

W USA książka ta stała się bestsellerem - 570.000 sprzedanych egzemplarzy w wersji angielskiej.

WYBRANE CYTATY

  • Kocham cię bez powodu, bez uzasadnienia. Kocham cię takim, jakim jesteś.
  • Aby stać się mistrzem miłości, musimy ćwiczyć się w niej nieustannie. Budowanie więzi międzyludzkich jest także sztuką, w której mistrzostwo osiąga się poprzez ćwiczenie. Doskonalenie więzi jest zatem aktywnym działaniem.
  • Życie daje ci dokładnie to, czego potrzebujesz. Jeśli otworzysz oczy i rozejrzysz się dookoła, zobaczysz, że masz tu absolutnie wszystko, czego potrzebujesz.
  • Tylko kochając i akceptując siebie takiego, jakim się jest, można zaistnieć naprawdę i wyrazić swoją osobowość. Nie powinieneś udawać kogoś innego. Jeśli udajesz kogoś, kim nie jesteś, zawsze poniesiesz porażkę.
  • Szczęście może pochodzić wyłącznie z twego wnętrza i jest wynikiem twojej miłości. Kiedy uświadamiasz sobie, że nikt inny nie może sprawić, że będziesz szczęśliwy i że szczęście jest owocem twojej miłości, staniesz się mistrzem w największej sztuce - sztuce miłości.
  • Jeśli zdecydujesz się na pozostanie w związku, staraj się z całych sił. Staraj się, ponieważ czeka cię za to nagroda. Jeśli potrafisz kochać partnera takiego, jaki jest, jeśli potrafisz całkowicie się przed nim otworzyć, możesz poprzez miłość sięgnąć nieba.

Według tolteckiej tradycji, do odkrycia naszej prawdziwej natury, na którą składają się szczęście, wolność i miłość, niezbędne jest udoskonalenie trzech podstawowych umiejętności.

Pierwszą z nich jest Mistrzostwo Świadomości. Sztuka ta naucza nas, jak być świadomym tego, kim się jest naprawdę. Świadomość jest pierwszym stopniem do wolności, bo nie możemy być wolni, jeśli nie wiemy, jacy jesteśmy lub jakiej wolności poszukujemy.

Drugą umiejętnością jest Mistrzostwo Transformacji, która naucza, jak stać się duchowym rycerzem i śledzić nasze działania, abyśmy mogli się wyswobodzić z wiedzy, która nas krępuje. Ta sztuka pokazuje nam, jak zmienić sen naszego życia, zmieniając zawarte układy i wpojone nam przekonania.

Mistrzostwo Miłości jest wynikiem dwóch pierwszych umiejętności. Według Tolteków, wszystko zostało stworzone z Miłości. Miłość jest Życiem. Kiedy udoskonalamy Miłość, jednoczymy się z Duchem Życia, który nas przenika. Już nie jesteśmy ani ciałem, ani umysłem, ani duszą, lecz Miłością, a wtedy każde nasze działanie jest wyrazem Miłości. Czynna Miłość daje tylko szczęście.
Doskonaląc Świadomość, Transformację i Miłość, odzyskujemy naszą boskość i jednoczymy się z Bogiem, osiągając cel Tolteków.

Autor KSIĄŻki:

Don Miguel Ruiz urodził się na wsi, w rodzinie meksykańskich uzdrowicieli. Wychowywała go matka będąca uzdrowicielką (po hiszpańsku: curandera) oraz dziadek, będący nagualem – szamanem. Rodzina spodziewała się, że Miguel także zacznie zgłębiać wielowiekową tradycję uzdrowicielską rodziny i wiedzę duchową Tolteków, jednakże on wybrał nowoczesne studia medyczne i wkrótce został lekarzem.

Zdarzenie, które mogło kosztować go życie, całkowicie go odmieniło. Późną nocą, w początkach lat siedemdziesiątych, zasnął za kierownicą samochodu i uderzył w betonowy mur. Zapamiętał, że nie znajdował się w swym fizycznym ciele, kiedy wyciągał z samochodu w bezpieczne miejsce dwoje swoich przyjaciół. Poruszony do głębi tym przeżyciem, podjął intensywne praktyki, mające na celu poznanie swej istoty. Zaczął studiować prastarą wiedzę u boku matki i potężnego szamana z Pustyni Meksykańskiej.

Don Miguel Ruiz, nagual z Linii Rycerzy Orła, poświęcił się przekazywaniu nauk starożytnych Tolteków przedstawicielom świata zachodniego.
Mieszka w San Diego w Kalifornii.

dane szczegółowe

Format: plik MP3 do pobrania
Czyta: Bartosz Głogowski
Rozmiar: 120 MB
Czas trwania: 3 h 42 min 45 s
Data wydania: 01 stycznia 2004
ISBN: 978-83-7579-521-9
Tłumacz: Eleonora Karpuk
cena detaliczna:
24,90 zł
cena promocyjna:
18,67 zł
RABAT
25%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 14,94 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY