Urodzeni biegacze. Tajemnicze plemię Tarahumara, bieganie naturalne i wyścig, jakiego świat nie widział (AUDIOBOOK DO POBRANIA)

Audiobook MP3
data wydania: 10 października 2017
Format: plik MP3 do pobrania
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
44,90 zł
cena promocyjna:
33,67 zł
RABAT
25%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 26,94 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY

OPIS KSIĄŻki:

 

 

Autor, dziennikarz wojenny, zajmujący się sportami ekstremalnymi, w wieku 40 lat zaczyna biegać. Niestety trapią go kontuzje. Wysłany do Meksyku, dowiaduje się przypadkiem o plemieniu Tarahumara, zwanym też Rarámuri (Biegający Ludzie). Indianie ci, mieszkający z dala od cywilizacji, w trudno dostępnym kanionie, potrafią biegać na dystansach kilkuset kilometrów. Znamienne jest to, że kontuzje prawie im się nie zdarzają, a Tarahumara biegają w prostych sandałach własnej konstrukcji. Autor poznaje ich tajemnice, przedstawia najwybitniejszych biegaczy i najtrudniejsze, górskie maratony. W końcu staruje w finałowym, morderczym wyścigu. Christopher McDougall, sięgając do początków ludzkości, wyjaśnia, że zosta-liśmy stworzeni do biegania, aby polować. Tłumaczy, jak buty sportowe mogą wywoływać kontuzje i podaje sposoby unikania urazów.

Polecam książkę Urodzeni biegacze, bo w bardzo zajmujący sposób mówi o bieganiu, w szczególności zwracając uwagę na znaczenie biegania boso. Ta forma treningu zmienia całkowicie mechanikę stopy. Wpływa na lepszą pracę stawów, ścięgien, mięśni i całej kończyny. Zmniejsza to radykalnie ilość kontuzji - biega się zdrowiej i szybciej.
dr Robert Śmigielski, wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, szef komisji sportowej PZPN, szef Centrum Leczenia Urazów Sportowych Carolina Medical Center - partnera medycznego Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Przeprowadziłem na sobie eksperyment. Wszystko przez książkę, która w USA została bestsellerem. Kiedy ja czytałem, postanowiłem - na próbę - pobiegać boso.
Tomasz Ulanowski, Bosy maratończyk, Gazeta Wyborcza, 15 marca 2010

Born to Run to przekomiczna i dziwna lektura, a przy tym wyśmienita zabawa. Biegacze z dziką radością dadzą się jej pochłonąć.
Bill Rodgers, czterokrotny zwycięzca maratonu bostońskiego

Czyta się błyskawicznie (w tempie biegaczy Tarahumara). Każdy biegacz znajdzie tam fragment własnej historii (choćby ścięgno Achillesa). Nie-biegacze ruszą w poszukiwaniu Białego Konia (może nawet w sandałach?). Pasja biegania udzieli się wszystkim, którzy chcieliby wiedzieć wszystko o bieganiu, a boją się zapytać. Ile razy powtórzę jeszcze słowo "biegać"? Raz! Gotowi... do biegu... start! Warto.
Beata Sadowska, dziennikarka TVP2, ambasadorka akcji Polska Biega i Ekobiegi

W bieganiu chodzi o to, by się cieszyć każdym krokiem. Urodzeni biegacze to wspaniała opowieść, która przypomina, że w pogoni za życiówkami powoli zaczęliśmy zapominać o prawdziwym sensie tej aktywności.
Marek Tronina, miesięcznik "Bieganie"

To "biegowa" wersja Kodu da Vinci i Indiany Jonesa w jednym. Różnica polega na tym, że kiedy już skończysz, to nic cię nie powstrzyma przed wyruszeniem w trasę i poszukiwaniem własnego skarbu.
Marek Dudziński, redaktor naczelny magazynu "Runner's World"

Ta książka pokazuje, że bieganie to pasja i wielka przygoda trwająca całe życie. Pasja, która łączy ludzi niezależnie od tego czy żyją w cywilizowanym świecie czy też niedostępnej meksykańskiej głuszy. Prawdziwa historia, która wciąga bawi i poucza.
Michał Walczewski, red.nacz portalu MaratonyPolskie.pl

Człowiek jest częścią natury, o czym zazwyczaj zapominamy. Lektura Urodzonych biegaczy to szansa na powrót do korzeni i odnalezienie potężnych rezerw drzemiących w ludzkim ciele. Aby wydobyć swój potencjał, trzeba wsłuchać się w siebie, na nowo zbliżyć się do natury i... po prostu jej zaufać.
Urodzeni biegacze to pozycja kultowa, z którą powinien zapoznać się każdy biegacz, niezależnie od poziomu zaawansowania i wymarzonych celów.
Mateusz Jasiński, trener biegania, ultramaratończyk, twórca marki TrenerBiegania.pl

Autor KSIĄŻki:

Christopher McDougall jest autorem książki Urodzeni biegacze: tajemnicze plemię Tarahumara, bieganie naturalne i wyścig, jakiego świat nie widział. Karierę zawodową rozpoczął jako korespondent zagraniczny Associated Press, pisał między innymi o wojnach w Rwandzie i Angoli. Obecnie mieszka i tworzy (a także biega, pływa, wspina się oraz uprawia crawling) pośród farm amiszów na pensylwańskiej wsi.

dane szczegółowe

Format: plik MP3 do pobrania
Czyta: Bartosz Głogowski
Rozmiar: 494 MB
Czas trwania: 13 h 32 min 21 s
Data wydania: 10 października 2017
ISBN: 978-83-7579-427-4
cena detaliczna:
44,90 zł
cena promocyjna:
33,67 zł
RABAT
25%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 26,94 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY