Michael Boyle

Michael Boyle jest ekspertem w dziedzinie siły i kondycji, treningu funkcjonalnego oraz ogólnej sprawności fizycznej. Miał okazję szkolić znanych sportowców z drużyn takich jak Boston Red Sox, Boston Bruins, New England Revolution i Boston Breakers, a także prowadzić żeńskie drużyny olimpijskie reprezentujące Stany Zjednoczone w piłce nożnej i hokeju na lodzie. W 2012 roku Boyle dołączył do kadry trenerów Boston Red Sox jako konsultant siły i kondycji w drużynie, która potem wygrała World Series.
Lista jego klientów wygląda jak spis najważniejszych ludzi sportowego sukcesu, łącznie z amerykańskim futbolistą Marcellusem Wileyem, złotą medalistką olimpijską z 2012 roku Kaylą Harrison oraz napastnikiem Liverpoolu — Danielem Sturridge’em.

Boyle zajmuje się poprawą przygotowania motorycznego sportowców na wszystkich poziomach zaawansowania w swojej siłowni w Bostonie — Mike Boyle Strength and Conditioning. Ośrodek ten znalazł się wśród 10 najlepszych amerykańskich siłowni w rankingu magazynu „Men’s Health”. Doświadczenie Boyle’a obejmuje szkolenie gimnazjalistów oraz wielkich gwiazd większości ważniejszych profesjonalnych dyscyplin sportowych.

Boyle jest właścicielem i redaktorem naczelnym StrengthCoach.com, strony poświęconej edukowaniu szkoleniowców oraz trenerów personalnych siły i kondycji.