Piotr R. Frankowski

Piotr R. Frankowski urodzony w 1966 roku, najbardziej znany na świecie polski dziennikarz motoryzacyjny. Miał szczęście jeździć samochodami, którymi nie jeździł nikt, w tym jedyną na ziemi Alfą Romeo 8C2900 Le Mans na Festiwalu Prędkości w Goodwood, Maybachem Exelero czy jako pierwszy dziennikarz na świecie prototypem Renault DeZir. Ścigał się ze śmigłowcem, odrzutowcem i łodzią motorową. Poznał kilka tysięcy różnych samochodów, którymi jeździł w każdych warunkach atmosferycznych. Startował w wyścigach samochodowych.

Jest przedstawicielem Polski w międzynarodowym jury motoryzacyjnym AutoBest. Był redaktorem naczelnym miesięcznika „Motor Hobby”, twórcą i redaktorem naczelnym miesięcznika „Moto Magazyn”, redaktorem naczelnym tygodnika „Motor” i pierwszym redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika „TopGear”. O „Moto Magazynie” angielski „TopGear” napisał w 1998 roku, że to „polski TopGear”.

Artykuły Piotra R. Frankowskiego ukazały się w kilkunastu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, USA, RPA, Japonii i we Włoszech.