Nawyk coachingu. Mów mniej, pytaj więcej i stań się lepszym liderem

data wydania: 23 maja 2017
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
39,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Książka  przedstawia siedem pytań i narzędzia, które pozwolą ci pracować lżej, osiągając przy tym bardziej znaczące efekty.

Bungay Stanier pomógł ponad 10 000 zapracowanych menedżerów z całego świata w nabyciu praktycznych, codziennych umiejętności coachingowych. Bazując na latach doświadczeń, pokazuje, w jaki sposób można obudzić w ludziach ukryty potencjał. Przedstawia siedem podstawowych pytań coachingowych, aby zademonstrować, jak – ograniczając liczbę udzielnych porad, a zadając więcej pytań – możesz wypracować metody coachingowe, które zaowocują wspaniałymi efektami.

Autor w świeży i innowacyjny sposób eksperymentuje z tradycyjną formą poradnika, łącząc informacje pochodzące z jego własnych doświadczeń z wynikami badań z dziedziny neuronauki i ekonomii behawioralnej oraz interaktywnymi narzędziami, dzięki którym praktyczne rady można zamienić w praktyczne nawyki. Nawyk coachingu to odkrywcza, napisana w przystępny sposób książka, która sprawi, że twoja praca i całe otoczenie z dobrego zmienią się w świetne.

Michael Bungay Stanier odczarowuje mity narosłe wokół tzw. coachingowego stylu zarządzania, czy szerzej coachingowego stylu komunikacji. Klarownie i metodycznie pokazuje, jak stosować coaching i jakie płyną z niego korzyści, jak wypracować nie tylko umiejętność, ale i nawyk zadawania właściwych pytań we właściwym momencie i we właściwy sposób. Nawyk coachingu to obowiązkowa lektura dla menedżerów, liderów, mentorów – ludzi pracujących z ludźmi – to konkretne, praktyczne wskazówki oraz dawka solidnej, gotowej do użycia wiedzy.
Ewa Mukoid, dyrektor Instytutu Komunikacji i Rozwoju Mukoid

„Kto przewiezie innego człowieka na drugi brzeg, sam też tam dopływa”. Dlatego kiedy wspieramy, pomagamy, inspirujemy innych, sami również na tym zyskujemy. Siedem skutecznych pytań, które proponuje Michael Bungay Stanier, to praktyczne i skuteczne narzędzie w pracy każdego coacha czy lidera. A co najważniejsze: jest równie przydatne w obszarze rozwoju zawodowego, jak i osobistego.
Jacek Walkiewicz, psycholog

Jest takie powiedzenie: „Zmiana wynika z tego, co robimy każdego dnia, a nie od czasu do czasu”. Zmiany – te na lepsze, te rozwojowe, które pomagają w poprawie jakości życia i pracy – trwają zazwyczaj długo. Kiedy jednak stosujemy dobre narzędzia wspierania i rozwijania innych, ten czas można znacząco skrócić z korzyścią dla obu stron. Proste, skuteczne i praktyczne metody przedstawione w tej książce mają ogromną wartość dla codziennej pracy z ludźmi. Dają moc i poczucie efektywności, a co najważniejsze – rezultaty czasem wykraczające nawet poza oczekiwania osób biorących udział w procesie coachingu.
Sebastian Kotow, praktyk biznesu, wykładowca w Kozminski Executive Business School, autor książek psychologicznych

Coaching to sztuka. Dużo łatwiej o nim mówić, niż faktycznie wcielać w życie. Potrzeba odwagi, by zadać pytanie, zamiast udzielić porady, zaproponować rozwiązanie czy dać konkretną odpowiedź. Trzeba być zarówno silnym, jak i zdolnym do zaakceptowania własnej słabości, żeby stworzyć drugiej osobie możliwość odnalezienia własnej drogi, popełniania własnych błędów i nabywania własnej mądrości.
W tej praktycznej, inspirującej książce Michael przedstawia siedem odkrywczych pytań, które mogą zmienić twój styl przywództwa i metody udzielania wsparcia. Pomaga też w przejściu przez najtrudniejszy etap, jakim jest wykorzystanie tych nowych informacji i przekształcenie ich w codzienne nawyki.
Brene Brown, autorka Rosnąc w siłę oraz Z wielką odwagą

Michael Bungay Stanier sprowadza istotę coachingu do siedmiu podstawowych pytań. Opanowanie jego prostej, a zarazem głębokiej techniki pozwoli ci upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Zapewnisz bardziej efektywne wsparcie swoim współpracownikom i podwładnym, a zarazem może się okazać, że staniesz się najlepszym coachem dla samego siebie.
Daniel H. Pink, autor Jak być dobrym sprzedawcą oraz DRIVE. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 216
Format: 165 x 240 mm
Oprawa: miekka
ISBN: 978-83-7579-591-2
Data wydania: 23 maja 2017
cena detaliczna:
39,90 zł
Produkt dostępnY