Świadomy biznes. Jak budować wartość poprzez wartości

Autor:
data wydania: 12 marca 2019
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
34,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Sukces w biznesie wymaga współpracy. Ta książka prezentuje podstawowe zasady i umiejętności potrzebne w postępowaniu z ludźmi, z zachowaniem szacunku dla ich świadomej natury. Zasady te w równym stopniu znajdują zastosowanie w życiu zawodowym jak i prywatnym, łącząc je w jedno spójne i pełne satysfakcji życie.
Dowiesz się, jak rozwijać ludzki potencjał, budować organizację będącą świadomą ludzką społecznością, działającą w oparciu wspólny system wartości i zaangażowaną we wspólny cel. Cel wykraczający daleko poza możliwości jednostki, łączący ludzi we wspólnym wysiłku. Organizację opartą na autentycznym przywództwie, zdolną do rozwoju i wprowadzania bardziej innowacyjnych modeli działania jak chociażby turkusowe organizacje Frederica Laloux.

To nie jest książka dla każdego. Jeżeli szukasz strategii zarządzania zapewniających szybkie zwycięstwo, nie znajdziesz ich tutaj. Jeśli szukasz książki o tym, jak naprawić innych, a nie siebie, także jesteś w złym miejscu. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się, jak budować organizację jako świadomą społeczność; jak wypracować w jej ramach wspólny system wartości i wyznaczać wspólne cele; jak sprawić, by praca w niej stała się zbiorowym wysiłkiem, pozwalającym osiągać to, co niemożliwe dla jednostki; jak taką organizację rozwijać i jak wprowadzać w niej innowacyjne modele działania – właściwe chociażby dla turkusowych organizacji Frederica Laloux – to świetnie trafiłeś. Świadomy biznes według Freda Kofmana oznacza odnalezienie własnej pasji oraz sposobu wyrażania swoich zasadniczych wartości poprzez pracę. Sukces w biznesie wymaga jego zdaniem współdziałania. Autor prezentuje podstawowe zasady i umiejętności potrzebne, by móc porozumiewać się z innymi, zachowując szacunek dla ich niezależności. Co ważne, zasady te znajdują zastosowanie zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Lektura obowiązkowa dla ludzi współczesnego biznesu.
Peter Senge, ekspert rozwoju organizacji

Ta książka zmieni sposób, w jaki pracujesz i żyjesz. Każdy powinien ją przeczytać.
Sheryl Sandberg, COO facebook, autorka Lean In

Fantastyczna, obowiązkowa pozycja dla każdego! To książka z gatunku tych, które stawiają do pionu. Kofman z chirurgiczną wręcz precyzją obnaża menadżerskie niedoskonałości, intelektualne lenistwo i brak dobrej woli. Zmusza do natychmiastowej zmiany nastawienia do życia i pracy. Nie teoretyzuje. Na konkretnych przykładach analizuje błędy w zarządzaniu i współpracy. Świadomy biznes to świetna lektura dla menadżerów każdego szczebla! Zmienia myślenie, podejście do biznesu i relacji międzyludzkich. Uświadamia, jak bardzo osiągnięcie swoich celów i szczęścia uzależniamy od postępowania innych. Kofman proponuje spojrzeć w lustro, nabrać dystansu do siebie, poskromić ego, złapać się za bary z problemem i podjąć decyzję. Po przeczytaniu tej książki ma się ochotę wstać i działać.
Łukasz Grass, Business Insider Polska

Fred Kofman jest geniuszem wielkiego serca i równie wielkiego umysłu. W tej znakomitej książce zabiera nas w pasjonującą podróż, która odkrywa, czym stałby się biznes, jeśli łączyłby w sobie serce i rozum – sumienie i świadomość. Jej efektem jest praktyka biznesowa przemieniająca ciebie i twój świat.
Ken Wilber, filozof, autor książki Teoria wszystkiego

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Dr Fred Kofman jest doradcą ds. rozwoju przywództwa w Google, dyrektorem Centrum Świadomego Przywództwa Politechniki w Monterrey oraz prezesem i założycielem Międzynarodowego Centrum Świadomego Biznesu. Był także współzałożycielem i prezesem firmy Axialent, w której stworzył dedykowane programy szkoleniowe i uczył przywództwa ponad 15 000 menadżerów z całego świata. W 2013 r. jako wiceprezes ds. rozwoju kadry zarządzającej LinkedIn stworzył program szkoleń Akademia Świadomego Biznesu. Pracował z takim organizacjami, jak: AIG UK, Citicorp, General Motors, Facebook, Microsoft, PwC, Axa, Vodafone, AMP Australia i wieloma innymi. Nauki Freda stanowią unikalne połączenie filozoficznej głębi z praktycznym zastosowaniem.

dane szczegółowe

Liczba stron: 320
Format: 158 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-712-1
Data wydania: 12 marca 2019
Tłumacz: Małgorzata Misiowiec, Sławomir Wojczuk
cena detaliczna:
34,90 zł
Produkt dostępnY