13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie rodzice. Jak wychowywać dzieci, aby wyrosły na spełnionych i szczęśliwych dorosłych (EBOOK)

Autor:
Ebook
data wydania: 14 sierpnia 2019
Format: EPUB + MOBI
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
44,90 zł
powiadom mnie o dostępności
Administratorem danych jest GALAKTYKA Sp. z o.o., ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego 35/37, 90-644 Łódź (dalej: Galaktyka). GALAKTYKA przetwarza Pani/Pana dane wyłącznie dla celu związanego z wysyłką maila zawierającego informację o dostępności wybranego produktu. Pani/ Pana e-mail nie zostanie wpisane do bazy newslettera. Podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody - art. 6 ust. 1 pkt a) zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka ochrony danych osobowych.
INNE FORMATY

OPIS KSIĄŻki:

Nie dajesz dziecku popełniać błędów? Pozwalasz, by dziecko tobą rządziło? W rodzicielstwie kierujesz się poczuciem winy? Jeśli tak, nie jesteś w tym osamotniony. Każdy rodzic chce zapewnić dziecku jak najlepszą i najbezpieczniejszą przyszłość. Ale w dzisiejszym coraz bardziej skomplikowanym i strasznym świecie wielu rodziców idzie o krok za daleko, wychodząc z mylnego przekonania, że tylko próbując uchronić dzieci od krzywdy i rzeczywistości, można dać im największą szansę na udane życie.

W książce 13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie rodzice Amy Morin pokazuje, jak nie należy postępować – przedstawia niezdrowe sposoby myślenia, zachowania i uczucia utrudniające dorosłym wychowywanie silnych psychicznie dzieci.
Czerpiąc z wiedzy zyskanej na podstawie doświadczeń zgromadzonych w praktyce terapeutycznej i w roli matki zastępczej, autorka przedstawia opisy przypadków, praktyczne porady, konkretne strategie i sprawdzone ćwiczenia, które pomagają dziecku w każdym wieku – od przedszkolaka do nastolatka – wyrabiać upór i mentalne mięśnie potrzebne, by mogło wyrosnąć na zdrowego, silnego dorosłego.
Książka zawiera znakomite metody i ćwiczenia pozwalające wychować silne psychicznie dzieci, które osiągają sukces, szczęście i w pełni wykorzystują swój potencjał.
Silni psychicznie rodzice wychowują silne psychicznie dzieci i m.in:
• nie akceptują mentalności ofiary,
• nie kierują się poczuciem winy,
• nie traktują dziecka jakby było pępkiem świata,
• nie dopuszczają, by dzieci nimi rządziły,
• nie pozwalają dzieciom unikać odpowiedzialności,
• nie chronią dzieci przed bólem,
• nie strzegą dzieci przed popełnianiem błędów,
• nie mylą dyscypliny z karą,
• nie szukają dróg na skróty, by uniknąć dyskomfortu,
• nie tracą z oczu swoich wartości.

Co zrobić, aby nasze dziecko lepiej radziło sobie z emocjami? Było bardziej wytrwałe i wierzyło we własne siły? Nie czuło się pępkiem świata i dobrze traktowało innych ludzi? Pytania można mnożyć, ale wszystkie mają jedną odpowiedź: trzeba zacząć od siebie. Zweryfikować swoje przekonania i metody wychowawcze, zmienić zachowanie, przekroczyć lęki. Amy Morin przystawia lustro, w którym widzimy związek między tym, co sami robimy, a tym, jak zachowują się nasze dzieci. Związek ten jest dość oczywisty, jednak często go nie dostrzegamy, skazując się na rodzicielską bezradność. Ta książka uświadamia, że wychowanie dzieci jest znakomitą okazją do rozwoju – nie tylko w roli matki czy ojca.
Hanna Samson

Lekarze alarmują, że coraz więcej młodych ludzi cierpi na depresję. Na dodatek badania wykazały, że tylko 9% polskich nastolatków nigdy nie miało kontaktu z używkami. W tej trudnej sytuacji książka Amy Morin może być swoistą tratwą ratunkową. Autorka pokazuje 13 błędów, które popełniane przez nas – rodziców – pozbawiają dzieci siły psychicznej i odporności na stres. Wyręczając dzieciaki w zadaniach domowych, wychowujemy ofiary. Krzywdzimy je, nieustannie umieszczając w centrum uwagi. Czytamy tylko te bajki, które mają dobre zakończenie, ukrywając Andersena i braci Grimm. Udajemy, że nie ma śmierci, trudności, lęków, a jeśli nawet istnieją, to my – rodzice – sami dajemy sobie z nimi radę. Zasiewając w dzieciach przekonanie, że ktoś zawsze ochroni je przed tym, co przykre, sprawiamy, że stają się kompletnie nieodporne na przeciwności losu. Tworzymy dla nich złudny, całkowicie nieprawdziwy świat. Ten bardzo praktyczny poradnik zawiera konkretne przykłady, zalecenia i ćwiczenia, dzięki którym rodzice mogą odejść od szkodliwych postaw. Zdaniem autorki wzmacnianie siły psychicznej dzieci nie różni się niczym od budowaniasilnego ciała. Wymaga codziennych ćwiczeń. Tworzenie właściwych przekonań procentuje w dorosłym życiu. To, co dziecko usłyszy od rodziców, uczyni z niego albo silnego psychicznie dorosłego, który będzie potrafił sprostać przeciwnościom losu, albo osobę słabą, skłonną do depresji i niezdolną do tworzenia trwałych relacji.
Joanna Delbar, redaktor naczelna zarzadzaniestresem.pl

Chcesz odważniej sięgać po to, co daje ci poczucie spełnienia? A może czujesz, że trudne doświadczenia cię przytłaczają i odbierają siłę do twórczego działania? Bez względu na to, do której grupy należysz, Amy Morin udowadnia, że czerpanie radości z życia jest możliwe nawet w obliczu najboleśniejszych zdarzeń, jeśli tylko zdecydujemy się ćwiczyć w dążeniu do szczęścia. Dzięki tej książce dowiesz się, jak tego dokonać.
Dorota Hołówka, prezes stowarzyszenia Nowa Psychologia

Autor KSIĄŻki:

AMY MORIN – medyczna pracowniczka socjalna, wykładowczyni psychologii w college’u i psychoterapeutka. Udziela się w portalu Verywell jako ekspertka od wychowywania nastolatków i dzieci. Pisuje regularnie dla „Forbesa” i „Psychology Today”. Jedyna osoba w branży psychologicznej na świecie, która podejmuje temat siły psychicznej. Mieszka w Enfield w stanie Maine.

dane szczegółowe

Format: EPUB + MOBI
Rozmiar: 2.62 MB
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-7579-701-5
Data wydania: 14 sierpnia 2019
Tłumacz: Piotr Cieślak
cena detaliczna:
44,90 zł
powiadom mnie o dostępności
Administratorem danych jest GALAKTYKA Sp. z o.o., ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego 35/37, 90-644 Łódź (dalej: Galaktyka). GALAKTYKA przetwarza Pani/Pana dane wyłącznie dla celu związanego z wysyłką maila zawierającego informację o dostępności wybranego produktu. Pani/ Pana e-mail nie zostanie wpisane do bazy newslettera. Podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody - art. 6 ust. 1 pkt a) zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka ochrony danych osobowych.
INNE FORMATY