DNA żywienia. Dlaczego twoje geny kochają tradycyjne pożywienie (EBOOK)

Ebook
data wydania: 03 października 2020
Format: EPUB + MOBI
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
79,90 zł
cena promocyjna:
59,93 zł
RABAT
25%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 47,94 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY

OPIS KSIĄŻki:

Autorka  przedziera się przez meandry różnorakich, niejednokrotnie sprzecznych i budzących wątpliwości teorii dotyczących odżywiania, udowadniając, że powrót do sprawdzonych praktyk naszych przodków może de facto zapewnić dłuższe, zdrowsze i pełniejsze energii życie. Lekarka i biochemiczka Catherine Shanahan przeanalizowała tradycje kulinarne społeczności słynących z dobrego zdrowia i długowieczności. Przyglądając się takim jadłospisom jak dieta śródziemnomorska, dieta mieszkańców Okinawy czy dieta charakterystyczna dla tzw. niebieskich stref, autorka wyłoniła cztery wspólne nawyki żywieniowe wykształcone na przestrzeni wieków. Te filary kuchni świata nadal zapewniają praktykującym je kulturom silne, zdrowe i inteligentne potomstwo oraz aktywną, pełną sił witalnych starszyznę, nieodmiennie pokolenie po pokoleniu. Cztery strategie – świeża żywność, kiszonki i kiełki, mięso przyrządzane z kośćmi oraz podroby – tworzą podstawy sposobu odżywiania, który doktor Shanahan nazywa naturalnym jadłospisem ludzkim.

DNA żywienia w sposób rzeczowy, praktyczny, zabawny i zajmujący analizuje i odkrywa tajniki dobrego zdrowia, które może stać się udziałem każdego z nas bez względu na to, z jakiej pozycji wyjściowej startujemy. Praca Cate Shanahan prezentuje dowody naukowe budzące realną nadzieję – nauka w służbie natury udowadnia, że nigdy nie jest za późno, by zadać o siebie i swoje dzieci.

DNA żywienia to praktyczne narzędzie, które pozwoli ci:

  • poprawić nastrój,
  • uwolnić się od pokus i zwyczaju podjadania,
  • wspomóc płodność i zwiększyć szansę na poczęcie zdrowego potomstwa,
  • poprawić pamięć i zdolności kognitywne,
  • pozbyć się alergii oraz innych chorób,
  • zbudować silniejsze kości i stawy,
  • zapewnić młody wygląd i zdrowie skóry.

Informacje zebrane podczas wywiadu dostarczają lekarzowi wiedzy na temat obciążeń genetycznych, czyli chorób, do których potencjalnie pacjent ma predyspozycje. Rodzi się jednak pytanie – czy stan naszego zdrowia to wyłącznie zasługa genów otrzymanych od rodziców? A może mamy realny wpływ na własne DNA? Jeśli tak, to zyskalibyśmy znacznie szersze możliwości profilaktyki i oddziaływania na stan swojego zdrowia. Autorzy szukają odpowiedzi na te pytania, opierając się na najnowszych doniesieniach z dziedzin medycyny, biochemii oraz żywienia. Odkrywają przed czytelnikiem fascynujący świat genów i odwołują się do – czasami bardzo odległej – historii człowieka. Z tej niezwykłej książki dowiesz się między innymi, jak decyzje żywieniowe matki wpływają na rozwijający się płód, czym różnią się dobre i złe tłuszcze oraz czy dieta niskotłuszczowa faktycznie powinna być nazywana zdrową dietą. Zyskasz także wiedzę, jak za pomocą jadłospisu poradzić sobie z problemami związanymi np. z układem immunologicznym, migrenami czy poprawić pracę mózgu.
dr n. med. Mirosława Gałęcka, Instytut Mikroekologii, autorka książki Nawracające infekcje

 Wszyscy szukamy idealnej diety. Przedzierając się przez szum informacyjny i natłok wiadomości zewsząd do nas docierających, usilnie staramy się zgłębiać tajniki żywienia, które pomogłyby przez długi czas cieszyć się dobrym zdrowiem. Doktor Catherine Shanahan poświęciła temu zagadnieniu całe życie. Sprawdziła wiele teorii odżywiania, niejednokrotnie wykluczających się, by dojść do zaskakujących wniosków: świeża żywność, kiszonki i kiełki, mięso przyrządzane z kośćmi oraz podroby jako naturalny jadłospis ludzki pomogą w walce z alergiami, poprawią samopoczucie i nastrój, a także pamięć i koncentrację. DNA żywienia to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poznać prawdę na temat pokarmów w rzeczywisty sposób wspierających ludzki organizm.
Daria Ładocha, dziennikarka, coach zdrowia, miłośniczka świadomego żywienia

Autorka, odwołując się do wielowiekowych tradycji kulinarnych z najróżniejszych zakątków globu, w sposób przystępny i nieskomplikowany wskazuje drogę do współczesnego, prawidłowego odżywiania. Podejście szczególnie mi bliskie w świecie, który w pogoni za nowym, często pochopnie deprecjonuje to, co sprawdzone i skuteczne. Uwaga, po tej lekturze zawartość twojego talerza zmieni się na dobre!
Aneta Łańcuchowska, gotująca dietetyczka, blogerka kulinarna oraz kucharka telewizyjna

Jeśli nie znajdziesz czasu na zmiany w sposobie żywienia, będziesz musiał znaleźć czas na leczenie. Jeżeli nie masz czasu, aby codziennie się gimnastykować, będziesz musiał znaleźć czas na rekonwalescencję po operacji ratującej życie. Te powiedzenia zawsze robiły na mnie wrażenie i faktycznie mobilizowały! Ta książka to kolejny dowód na ich prawdziwość. Autorka przeanalizowała dziesiątki badań oraz zwyczajów żywieniowych różnych kultur, aby w przystępny sposób, jak na tacy, zaprezentować nam ich wyniki. Wyniki, jak to często bywa, kontrowersyjne. Nie we wszystkim się z autorką zgadzam, ale nie o to chodzi. Wniosek jest jeden: uwolnienie się od spożywania pewnych produktów poprawia jakość życia i wydłuża je – to niezaprzeczalny fakt. Bezdyskusyjną kwestią jest także to, że zawartość twojego talerza ma znaczenie i nie zawsze chodzi o minimalizm oraz rezygnację z kolejnych ulubionych potraw. I najważniejsze: nigdy nie jest za późno na wprowadzenie zmian! Ja jeszcze w trakcie lektury postanowiłam sprawdzić kilka tez z książki i niecierpliwie czekam na efekty...
Justyna Marszałkowska-Jakubik, dietetyk, www.zdrowonajedzeni.pl  

dane szczegółowe

Format: EPUB + MOBI
Rozmiar: 10.6 MB
Liczba stron: 526
ISBN: 978-83-7579-776-3
Data wydania: 03 października 2020
Tłumacz: Katarzyna Babicz
cena detaliczna:
79,90 zł
cena promocyjna:
59,93 zł
RABAT
25%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 47,94 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY