Przewodnik po świecie suplementów. Jak bezpiecznie wspomóc leczenie ponad 100 chorób i dolegliwości (EBOOK)

Autor:
Ebook
data wydania: 03 lipca 2018
Format: EPUB + MOBI
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
69,90 zł
cena promocyjna:
34,95 zł
RABAT
50%
Produkt dostępnY
INNE FORMATY

OPIS KSIĄŻki:

Książka zawiera porady dotyczące leczenia suplementami ponad stu przypadłości – od zapalenia stawów, przez zgagę, wysoki poziom cholesterolu, po migrenę i łuszczycę.
Czy złocień pomaga na bóle migrenowe? Jakie witaminy utrzymają skórę w dobrym stanie? Które zioła poprawiają nastrój? Kiedy suplementy są niebezpieczne, a kiedy są wyrzuceniem pieniędzy w błoto?

Doktor Mark Moyad, magister zdrowia publicznego (MPH), jest jedynym lekarzem medycyny w Stanach Zjednoczonych, który dzięki specjalnie utworzonemu stanowisku może w pełni poświęcić się badaniu witamin, składników mineralnych, ziół i innych suplementów diety. Od przeszło 25 lat zgłębia tę fascynującą dziedzinę, korzysta z suplementów w swojej codziennej praktyce i podróżuje z wykładami kierowanymi do lekarzy i pacjentów, poszerzając ich wiedzę i uświadamiając, jakie substancje z wachlarza dostępnych leków oraz suplementów mogą pomóc, a którymi nie warto zawracać sobie głowy.

Powstały w oparciu o najnowsze badania, jak również czerpiący z klinicznego doświadczenia autora, Przewodnik po świecie suplementów, poprowadzi cię po świecie aktualnych rozwiązań i możliwości leczenia – tych, których skuteczność została potwierdzona i tych, które okazały się nietrafione. Książka kompleksowo omawia najrozmaitsze przypadłości i schorzenia, od zapalenia stawów, zgagi i wysokiego poziomu cholesterolu po fibromialgię, migrenę oraz łuszczycę. Doktor Moyad daje jasne wskazówki, rozwiewając wątpliwości dotyczące sprzecznych informacji i udzielając konkretnych porad, które możesz wprowadzić w życie już dziś. Nie waha się wskazywać, które substancje są przereklamowane, bezwartościowe, a niekiedy wręcz szkodliwe. Przedstawia też ranking najskuteczniejszych rozwiązań, żebyś wiedział, co wypróbować w pierwszej kolejności – jednocześnie szczerze przyznaje, gdy leki ogólnodostępne lub wydawane na receptę stanowią w danej sytuacji lepsze rozwiązanie.

Przewodnik po świecie suplementów nie jest pobieżnym przeglądem zagadnienia – to źródło konkretnych, rzeczowych i praktycznych porad popartych rzetelnym opisem każdego problemu zdrowotnego. Jesteś zagorzałym wielbicielem medycyny alternatywnej? A może dopiero z zaciekawieniem wkraczasz na nowy grunt świata suplementów? Kompleksowy, oparty na dowodach z badań naukowych Przewodnik to w obu sytuacjach pozycja obowiązkowa dla każdego, komu zdrowie nie jest obojętne.

Doktor Mark A. Moyad, magister zdrowia publicznego (MPH), jest dyrektorem Kliniki Medycyny Alternatywnej i Komplementarnej w Centrum Medycznym Uniwersytetu w Michigan. Jest autorem ponad 130 artykułów publikowanych w prasie medycznej z dziedziny zmian stylu życia oraz suplementów – to wynik, jakim nie może pochwalić się jak dotąd żaden inny znawca tej tematyki. Wygłosił także ponad 5000 wykładów adresowanych do pacjentów i pracowników służby zdrowia. Mieszka w Ann Arbour, w stanie Michigan.

Janet Lee, od przeszło 20 lat pisze teksty o zdrowiu, fitnessie i odżywianiu. Jest również licencjonowaną akupunkturzystką, prowadzącą prywatną praktykę w Los Angeles.

Suplementacja to temat budzący wiele kontrowersji. W dzisieszych czasach jesteśmy bombardowani reklamami suplemnetów diety, które mają byc remedium na każdą dolegliwość: od zgagi po nowotwory. Książkę tę, zgodnie z tytułem, można potraktować jako przewodnik po świecie suplementów. Autor opisuje, co w świetle badań naukowych może przynieść efekty, a które preparaty sa tylko chwytem marketningowym. Interesującym rozwiązaniem jest podział książki na konkretne jednostki chorobowe. Dodatkowo publikacja zawiera wiele cennych porad dietetycznych i zdrowotnych, wartych zastosowania oprócz suplementacji. Dzięku temu czytnik otrzymuje ciekawe kompendium wiedzy, którą może zastosować z korzyścią dla swojego zdrowia.
dr n.med. Mirosława Gałęcka, Instytut Mikroekologii

Przemysł farmaceutyczny zawładnął rynkiem samoleczenia. Opinie na temat skuteczności suplementów opiera się obecnie głównie na reklamach. Autor nie sprzeciwia się suplementacji. Przeciwnie, pokazuje, z czego mądrze korzystać, a czego unikać, bo może wyrządzić krzywdę. Przewodnik po świecie suplementów to bezcenna pozycja dla wszystkich zajmujących się zdrowiem.
Agata Ziemnicka-Łaska, dietetyczka, psycholog

Z problemami natury zdrowotnej borykamy się na co dzień - od nadmiernie łamiących się paznokci aż po ciężki schorzenia, jak na przykład nowotwory. Doktor Moyad w ciekawy i nieszablonowy sposób przedstawia metody radzenia sobie z różnymi chorobami; są to zarówno sposoby potwierdzone naukowo, jak i te wynikające z jego praktyki klinicznej. Autor mierzy się również z mitami dotyczącymi rozmaitych kuracji, które postrzegane są jako skuteczne terapie. Wyjątkowo ciekawa pozycja dla wszystkich ceniących sobie zdrowy styl życia.
dr n.med. Daniel Śliż, WUM

Autor podchodzi do leczenia i suplementacji w sposób holistyczny. Krytycznie przygląda się modnym suplementom i zażywanym lekom. Często przepisywane leki przez lekarzy nie są najlepszym rozwiązaniem, gdyż usuwają symptomy, a nie przyczyny. Bez rezygnowania z dobrodziejstw współczesnej medycyny można dokonać równie ważnego doboru odpowiedniego pożywienia, zmian w stylu życia i jeśli to potrzebne - zastosować indywidualną suplementację oraz terapię. Potwierdza to moja ponad 25-letnia praca z pacjentami. Tę inspirującą lekturę polecam zarówno fachowcom, jak i pacjentom.
Katarzyna Kuhn Hammerli, Heilpraktikerin TCN (w Szwajcarii odpowiednik lekarza domowego pracującego metodami holistycznymi

Autor KSIĄŻki:

Doktor Mark A. Moyad, magister zdrowia publicznego (MPH), jest dyrektorem Kliniki Medycyny Alternatywnej i Komplementarnej w Centrum Medycznym Uniwersytetu w Michigan. Jest autorem ponad 130 artykułów medycznych z zakresu stylu życia oraz suplementów – to wynik, jakim nie może pochwalić się żaden inny znawca tej tematyki. Wygłosił także ponad 5000 wykładów kierowanych do pacjentów i pracowników służby zdrowia. Mieszka w Ann Arbor, w stanie Michigan.

dane szczegółowe

Format: EPUB + MOBI
Rozmiar: 3.18 MB
Liczba stron: 496
ISBN: 978-83-7579-617-9
Data wydania: 03 lipca 2018
cena detaliczna:
69,90 zł
cena promocyjna:
34,95 zł
RABAT
50%
Produkt dostępnY
INNE FORMATY