Upór. Potęga pasji i wytrwałości (EBOOK)

Ebook
data wydania: 22 czerwca 2018
Format: EPUB + MOBI
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
49,90 zł
cena promocyjna:
37,42 zł
RABAT
25%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 29,94 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY

OPIS KSIĄŻki:

Amerykańska psycholog Angela Duckworth pokazuje rodzicom, studentom, pedagogom, sportowcom i ludziom biznesu – zarówno doświadczonym, jak i tym świeżo upieczonym – że tajemnicą wyjątkowych osiągnięć nie jest wyłącznie talent oraz łut szczęścia, ale szczególne połączenie pasji i wytrwałości, które autorka nazywa „uporem”.

Dzięki tej książce poznasz odpowiedzi na następujące pytania:

  • Dlaczego wszelkie wysiłki wkładane w realizację celu liczą się dwukrotnie?
  • Jak można nauczyć się uporu, bez względu na iloraz inteligencji lub okoliczności?
  • Co rozbudza życiowe pasje?
  • Jak dużą część skutecznego postępowania stanowi cierpienie, a jak dużą euforia?
  • Co jest lepsze dla dziecka: pobłażliwość czy wysokie standardy?
  • Na czym polega magia Reguły Trudnych Spraw?

Przez całe dziesięciolecia psychologowie szukali tajemnicy sukcesu, ale to Duckworth ją odnalazła... I nie tylko wyjawiła nam, na czym polega sekret, ale też jak zrobić z niego użytek.
Daniel Gilbert, autor książki Na tropie szczęścia

Zaangażowanie, z którego wyrasta pasja, sprawia, że ludzie stają się aktywni i uwalniają swój potencjał. Gorliwość oraz determinacja, podsycanie entuzjazmem, wyzwalają energię, która pozwala przenosić góry. Ta książka potwierdza, że każdy z nas może zmieniać świat na lepsze.
Sławomir Lachowski, twórca MBanku, innowator

Upór stanowi przekonującą i fascynującą odpowiedź na kult intelektualnego dogmatyzmu. Duckworth przypomina, że ludzie sukcesu wyróżniają się charakterem i wytrwałością.
Malcolm Gladwell, autor książek Punkt przełomowy, Błysk! Potęga przeczucia i Poza schematem

Osiągnęłam największy sukces- pokonałam nałóg alkoholowy! Przypadek? Miałam szczęście? Ktoś zrobił to za mnie? Nie. To ciężka praca, konsekwencja i pasja, z jaką zaczęłam się uczyć nowego życia spowodowały, że mogę powiedzieć: "Jestem szczęśliwa!". UPÓR jest tym, co prowadzi nas do sukcesu: zawodowego czy osobistego, a książka Angeli Duchworth w doskonały sposób to udowadnia. Polecam.
Ilona Felicjańska, modelka, działaczka społeczna

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, w jakim stopniu na osiąganie celów życiowych wpływa talent, a na ile - pracowitość i sumienność dążenia do ich realizacji?
Upór to fantastyczny zbiór badań na temat czynników oddziałujących na nasz realny sukces. Ta książka pozwala zweryfikować czynniki napędzające do działania zarówno pracowników, jak i prezesów. Odkryte w książce równania: talent x wysiłek = umiejętności, a umiejętność x wysiłek= sukces są początkiem fascynującej podróży, której celem jest poznanie swoich nieograniczonych możliwości.
Anna Węgrzyn, przedsiębiorca, założycielka portali zmianywzyciu.pl i zmianywfirmie.pl

Upór to obowiązkowy przewodnik dla wszystkich marzących o odniesieniu sukcesu. Autorka przekonuje, że warto być upartym, pracowitym i wierzyć w siebie. W życiu zawodowym każdy lider musi otaczać się ludźmi, których umiejętności uzupełniają jego własne, a praca jest dla nich pasją. Sprawdzone - ten układa napędza i zagrzewa do dalszych dokonań.
Władysław Banyś, przewodniczący rady nadzorczej FTT Wolbrom

Współczesny klasyk - otwierająca oczy i znakomicie udokumentowana książka czerpiąca z wzorców Stephena Coveya i Carol Dweck. Dla każdego, kto chciałby pracować sprytniej albo żyć pełniej, Upór stanie się bardzo ważną i być może odmieniającą życie z lekturą.
Daniel H. Pink, autor książek Drive i Jak być dobrym sprzedawcą

W obecnych czasach mnogość wyborów przyciąga, a zewsząd słychać: "Rób to co uważasz, a osiągniesz sukces". Jednocześnie obserwuję utracone nadzieje, gdy ta recepta nie wystarcza. Angela Duckworth przychodzi z prostą odpowiedzią: poza pasją i talentem przede wszystkim wytrwałość i dyscyplina dają szansę na powodzenie w wybranej dziedzinie. Wiarygodności tej tezie dodają liczne przytoczone badania i wywiady z ludźmi sukcesu. Autorka konfrontuje czytelnika ze swoim własnym uporem i radzi czytelnikom, w tym rodzicom i pedagogom, jak tę cechę wyćwiczyć. To ogromna dawka motywacji z rzetelnym podejściem do tematu - polecam.
Katarzyna Elżbieta Mikrut, wiceprezes Fundacji Głos Serca, coach, trener rozwoju osobistego

Jeśli chcesz odnieść sukces, a wciąż coś staje ci na przeszkodzie - ta książka jest dla ciebie. Angela Duchworth obala mity na temat spełnienia zawodowego. Przedstawia rzetelne badania i wiedzę, które stanowią nie tylko ogromną dawkę motywacji, ale również dokładną instrukcję, jak osiągnąć sukces, będąc przeciętnym człowiekiem. Z Uporu dowiesz się między innymi, na czym polega szkodliwość programów telewizyjnych w rodzaju Mam talent i co zrobić, żeby podczas realizacji celu nie stracić energii.
Dorota Hołówka, prezes stowarzyszenia Nowa Psychologia

Autor KSIĄŻki:

Dr ANGELA DUCKWORTH jest laureatką nagrody MacArthur Fellowship (2013) i profesorem psychologii na Uniwersytecie Pensylwanii. Doradzała w Białym Domu, Banku Światowym, w zespołach lig NBA i NFL oraz w gabinetach dyrektorów firm z listy Fortune 500. Przed rozpoczęciem kariery naukowej była nagradzaną nauczycielką matematyki i innych nauk ścisłych. Tytuł licencjata z neurobiologii otrzymała na Uniwersytecie Harvarda, dyplom magisterski w tej dziedzinie zdobyła na Oxfordzie, zaś doktorat z psychologii obroniła na Uniwersytecie Pensylwanii. Upór. Potęga pasji i wytrwałości jest jej pierwszą książką.

dane szczegółowe

Format: EPUB + MOBI
Rozmiar: 2.71 MB
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-7579-594-3
Data wydania: 22 czerwca 2018
Tłumacz: Piotr Cieślak
cena detaliczna:
49,90 zł
cena promocyjna:
37,42 zł
RABAT
25%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 29,94 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY