Zdrowie zaczyna się w brzuchu (EBOOK)

Ebook
data wydania: 06 października 2016
Format: EPUB + MOBI
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
29,90 zł
cena promocyjna:
22,42 zł
RABAT
25%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 17,94 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY

OPIS KSIĄŻki:

PRZEŁOMOWE ODKRYCIA NAUKOWE UJAWNIAJĄ ZASKAKUJĄCE ŹRÓDŁO ZDROWIA

Justin i Erica Sonnenburgowie, naukowcy z Uniwersytetu Stanforda, prowadzą badania nad związkiem między naszym ciałem a trylionami organizmów, które ogólnie nazywamy mikroflorą jelitową. Autorzy sugerują, że wpływa ona w niebagatelnej mierze na nasze zdrowie, sylwetkę i nastrój. Jednak w obecnych czasach, z powodu zmian w sposobie odżywiania,nadużywania antybiotyków i nadmiernej higieny, mikroflora jelitowa stoi w obliczu totalnej zagłady! Zagrożenia te zaburzają równowagę ludzkiego ciała (homeostazę) i w konsekwencji mogą się przyczyniać do wzrostu występowania najczęściej dręczących ludzkość schorzeń, począwszy od alergii pokarmowych, poprzez autyzm, nowotwory, na depresji skończywszy. A tak wcale nie musi być!
Książka Zdrowie zaczyna się w brzuchu to przełomowa pozycja oferująca nowatorski plan na zdrowe życie. Autorzy pokazują, w jaki sposób możemy sprawić, że nasze mikroorganizmy nie będą już figurowały na liście gatunków zagrożonych wymarciem, jak możemy wzmocnić tę społeczność zasiedlającą nasze jelita, a przez to poprawić stan własnego zdrowia. Co istotne, sposoby te są różne, indywidualne dla każdego człowieka i zmieniają się wraz z naszym wiekiem. Autorzy poruszają wiele aktualnych i ważnych kwestii: zwracają uwagę na bezpieczne i alternatywne dla antybiotyków rozwiązania, wskazują na wybory dotyczące żywienia i stylu życia, które pomagają w utrzymaniu zdrowej flory mikroorganizmów, piszą o radzeniu sobie ze starzejącą się mikroflorą, a także proponują jadłospisy i przepisy kulinarne.
Dbanie o kondycję mikroorganizmów żyjących w naszych jelitach może okazać się najważniejszą rzeczą, jaką zrobimy dla własnego zdrowia.

W ostatnim czasie znacznie wzrasta liczba chorych cierpiących na schorzenia przewodu pokarmowego, a coraz większą uwagę lekarzy zwraca ewentualny wpływ genów bakterii zasiedlających przewód pokarmowy na układ odpornościowy człowieka, czyli na powstawanie różnych chorób, ich przebieg i możliwości leczenia.
Książka Justina i Eriki Sonnenburgów w zrozumiały sposób przedstawia informacje dotyczące roli mikroflory jelit i jej oddziaływania na nasze zdrowie.
prof. dr hab. n. med. Adam Dziki, chirurg, proktolog

Przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy, że to, co znajduje się w jego przewodzie pokarmowym, przenika do krwiobiegu, a stamtąd do wszystkich układów ciała, nawet do mózgu. Nie wie też, że informacja każdego z pięciu smaków rozpoznawanych językiem kierowana jest do konkretnego narządu. Te mechanizmy to podstawa funkcjonowania zdrowia psychofizycznego człowieka. Jeśli sięgniesz po tę książkę, zrozumiesz na przykład, że leczenie psychotycznego pacjenta powinno się zacząć od leczenia jego przewodu pokarmowego, bo szeroko pojęte zdrowie zaczyna się w brzuchu.
dr n. med. Wiesława Stopińska, specjalista medycyny ogólnej i pediatra, autorka książki Medycyna między Wschodem a Zachodem

Książka Zdrowie zaczyna się w brzuchu to pasjonująca podróż w głąb naszego „drugiego mózgu”, czyli jelit. Ukazuje ona zależność pomiędzy tym, jak żyjemy i co jemy, a tym, jak się czujemy. Jeśli nie jest ci obojętny stan zdrowia twój i twojej rodziny, sięgnij po tę książkę i przeżyj niesamowitą przygodę, która rozgrywa się właśnie teraz, bardzo blisko ciebie. Przystępny język, praktyczne uwagi dotyczące możliwości modyfikacji codziennych zachowań oraz sporo przepisów sprawiają, że książka może skutecznie zmienić nasze życie… na lepsze i zdrowsze.
Justyna Marszałkowska-Jakubik, dietetyk, Centrum Dietetyczne Prolinea

Sonnenburgowie odkrywają przed czytelnikami nieznany świat powiązań między mikroflorą jelitową a zdrowiem. Przystępnie i zrozumiale wyjaśniają, jak zamieszkujące jelita bakterie wpływają na powstawanie chorób cywilizacyjnych – od otyłości po depresję. W fascynujący sposób opisują liczne eksperymenty dowodzące ścisłej zależności między dietą i bakteriami a zdrowiem. Autorzy pozostawiają czytelników w pozytywnym przekonaniu, że chorób cywilizacyjnych można się ustrzec. A zdrowie zależy od nas samych.
dr n. biologicznych Magdalena Tilszer, dziennikarka naukowa

 

Autor KSIĄŻki:

Dr Erica Sonnenburg obecnie pracuje jako naukowiec na Wydziale Mikrobiologii i Immunologii Szkoły Medycznej Uniwersytetu Stanforda, gdzie bada wpływ diety na mikroflorę jelitową u człowieka.

Dr Justin Sonnenburg obecnie pracuje jako adiunkt na Wydziale Mikrobiologii i Immunologii Szkoły Medycznej Uniwersytetu Stanforda. W 2009 z rąk Dyrektora NIH (Narodowego Instytutu Zdrowia USA) otrzymał nagrodę przyznawaną innowatorom.

dane szczegółowe

Format: EPUB + MOBI
Rozmiar: 2.81 MB
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-7579-486-1
Data wydania: 06 października 2016
Tłumacz: Magdalena Golachowska
cena detaliczna:
29,90 zł
cena promocyjna:
22,42 zł
RABAT
25%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 17,94 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY