Ciało - konstrukcja doskonała. Sieć nerwowo-mięśnowo-powięziowa w skutecznej terapii przewlekłego bólu.

Autor:
Wyprzedaż
data wydania: 09 listopada 2018
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
Końcówka nakładu, książki mogą nosić ślady porysowania lub innych uszkodzeń.
cena detaliczna:
49,90 zł
cena promocyjna:
24,95 zł
RABAT
50%
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Twoje ciało jest tak zaprojektowane, aby chronić cię przed bólem, funkcjonować we właściwym ułożeniu i z lekkością – by zarówno stabilizacja, jak i ruch miały początek w powięziowym środku ciężkości i wewnętrznym rdzeniu

Większość z nas wyobraża sobie ludzkie ciało jako statyczny mechanizm współtworzony przez kości i przyczepione do nich mięśnie, a zapomina o spoiwie, czyli o powięzi. Jest to gładka sieć elastycznej tkanki łącznej, która otacza mięśnie, kości, narządy wewnętrzne, a nawet poszczególne komórki. Jeśli nauczysz się, jak skuteczniej wykorzystywać ten układ, zupełnie inaczej spojrzysz na konstrukcję swojego ciała i zyskasz szansę na uwolnienie się od rozmaitych dolegliwości bólowych. Zapamiętaj – twoje ciało jest genialną konstrukcją, która została zaprojektowana tak, aby nieustannie cię wspierać. Dzięki tej książce zrobisz pierwszy krok w stronę życia bez bólu i nauczysz się, jak w naturalny sposób wykorzystywać własne ciało, by przywrócić je do stanu optymalnego ułożenia i równowagi.
Z książki Karen Gabler dowiesz się, jak odnaleźć swój środek ciężkości, używając oddechu oraz jak za pomocą delikatnych ruchów znaleźć swój wewnętrzny rdzeń. Dzięki temu ból stanie się tylko niemiłym wspomnieniem, a ty zaczniesz żyć we własnym Zrównoważonym Ciele.

U podstaw treningu Zrównoważonego Ciała leży zrozumienie, że powięź, która została gdzieś zablokowana i jest napięta, może być przywrócona do właściwego ułożenia i ponownie nawodniona, a dzięki ruchowi i oddechowi można ją utrzymać w takiej kondycji na dłużej.
Gabler wykorzystuje swoje ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy z ciałem metodą hands-on, nauczycielki ruchu i jogi oraz własne doświadczenia z praktyki jogi, aby przekazać przełomowe informacje i opisać innowacyjne techniki służące leczeniu przewlekłego bólu. Książka zawiera ilustracje umożliwiające lepsze zrozumienie wewnętrznej architektury ludzkiego ciała oraz techniki lekkiego i pełnego gracji ruchu. Autorka dokładnie, niczym przez szkło powiększające, przygląda się wewnętrznym mechanizmom działającym w najgłębszych warstwach ludzkiego ciała oraz sposobom ich wykorzystania w życiu codziennym.

Karen Gabler przedstawiła współczesne spojrzenie na sieć nerwowo-mięśniowo-powięziową. Cieszy mnie, że poprzez swój program treningowy Zrównoważone Ciało w lekki, ale niezwykle precyzyjny sposób zaprezentowała szerszemu gronu odbiorców idee opisane w mojej książce.
Thomas Myers, autor książki Taśmy anatomiczne

Ta książka jest niemal tak wspaniała i wyjątkowa, jak temat, którego dotyczy. Ciało ludzkie to genialna konstrukcja, a Karen opowiada o nim w fascynujący sposób.
Dr Robert Schleip, dyrektor Projektu Badania Powięzi na Uniwersytecie w Ulm

Karen M. Gabler – terapeutka Integracji Strukturalnej oraz Zero Balancing – stworzyła autorski program Zrównoważone Ciało. Dzięki holistycznemu i strukturalnemu podejściu do problemów związanych z układem ruchu wnikliwie opisała niezwykłe znaczenie powięzi i przedstawiła zależności łączące ją z poszczególnymi elementami ludzkiego ciała. Autorka wyjaśniła również znaczenie modelu tensegracji i środka ciężkości w układzie powięziowym, a także omówiła powiązania pomiędzy układem nerwowym i powięziowym oraz autorską teorię kopuł budujących ludzkie ciało. Treść książki uzupełniają opisy przypadków klinicznych, które umożliwią połączenie zagadnień teoretycznych z praktyką. Jesteśmy pod wrażeniem prostoty programu Zrównoważone Ciało. Po raz kolejny okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.
Zespół FizjoTerapia HD: Tomasz Fijołek, Łukasz Kłos

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Karen M. Gabler jest terapeutką Integracji Strukturalnej i Zero Balancing, nauczycielką ruchu, instruktorką fitnessu powięziowego (Fascial Fitness), dyplomowaną masażystką i specjalistką pracy z ciałem. Prowadzi prywatną praktykę i wykorzystuje swoją metodę w pracy z klientami – także instruktorami. Mieszka niedaleko Bostonu w stanie Massachusetts.

dane szczegółowe

Liczba stron: 192
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-694-0
Data wydania: 09 listopada 2018

patroni medialni:

cena detaliczna:
49,90 zł
cena promocyjna:
24,95 zł
RABAT
50%
Produkt dostępnY