Mięsień lędźwiowy. Klucz do fizycznego, emocjonalnego i duchowego dobrostanu

data wydania: 15 września 2022
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
59,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Jo Ann Staugaard-Jones opisała w interesujący sposób mięsień lędźwiowy i jego rolę w bólu pleców oraz wyjaśniła, jak korzystać z siły płynącej z miednicy – na fizycznym, emocjonalnym i duchowym poziomie. Ta książka jest rezultatem wieloletniej pracy.
Thomas Myers, autor książki Taśmy anatomiczne

Ten przystępny podręcznik zawiera nie tylko informacje niezbędne dla lepszego zrozumienia roli zginaczy bioder w ciele człowieka, ale przede wszystkim plan aktywnego wspomagania jego funkcji, a zarazem zapobiegania bólom i dysfunkcjom obszaru lędźwiowo-miednicznego.
Mięsień lędźwiowy to kompendium wiedzy dla pacjenta i terapeuty, które metodą strumieniową opisuje łatwy do zrealizowania program ćwiczeń, a także ułatwia samodzielne rozpoznawanie, różnicowanie i łagodzenie objawów.
Serdecznie zachęcam do zapoznania się z treścią książki i wdrożeniem zawartych w niej zaleceń.
Jakub Surmacz, magister fizjoterapii, trener przygotowania motorycznego

To rewelacyjna książka, poruszająca tematykę istotną dla kolumny kręgosłupa i jej stabilności. O znaczeniu i funkcji mięśnia lędźwiowego mówi się wiele, śmiało można więc uznać, że jest to mięsień „legenda”, który chętnie biorą na warsztat terapeuci. Na polskim rynku brakowało pozycji, która przekazywałaby tyle informacji na temat tak ważnej struktury. Z pewnością jest to idealna książka dla wszystkich zajmujących się terapią i treningiem medycznym, a uporządkowana i przekazana prostym językiem wiedza zawarta w tej publikacji pozwoli każdemu czytelnikowi zrozumieć, jak wielkie znaczenie ma dla ludzkiego ciała mięsień lędźwiowy.
Łukasz Kłos, Tomasz Fijołek FizjoTerapia HD, www.FizjoTerapiaHD.pl

Położony głęboko w jamie brzusznej, łączący biodro z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa – mięsień lędźwiowy jest kluczowy dla postawy, ruchu i ogólnego dobrego stanu ciała. To jedyny mięsień, który wiąże górną część ciała z dolną, a jego wpływ rozciąga się na układ nerwowy, krwionośny i inne systemy ludzkiego organizmu.
Siedzący tryb życia oznacza problemy z mięśniem lędźwiowym, a te z kolei powodują narastanie bólów kręgosłupa i bioder. Takie dolegliwości mogą dotykać nie tylko „skazanych na biurko”, ale nawet sportowców. Autorka książki omawia, jak utrzymać równowagę mięśnia lędźwiowego za pomocą ćwiczeń, oraz analizuje jego funkcję i rolę w rozmaitych aspektach funkcjonowania człowieka – fizycznym, emocjonalnym i duchowym.
Osiemdziesiąt kolorowych ilustracji pokazuje anatomiczne szczegóły ćwiczeń i pozycji, które pomagają utrzymać ten istotny obszar ciała człowieka w zdrowiu.

Wszechświat jest powiązany ze sobą na wielu płaszczyznach i tak samo jest z ciałem człowieka. Jesteśmy wciąż ewoluującymi formami życia.
To istotne spostrzeżenie podsumowuje, jak kompleksowo Jo Ann Staugaard-Jones ujęła zagadnienia związane ze zdrowiem mięśnia lędźwiowego. Wykorzystała zarówno osiągnięcia współczesnej medycyny, które omówione są w części dotyczącej anatomii tego obszaru, jak i doświadczenia twórców oraz nauczycieli wielu różnych systemów ćwiczeń – od jogi po ideokinezę, technikę Alexandra i pilates.
Książka ta skierowana jest do wszystkich, niezależnie od ich wieku i sprawności fizycznej. Ćwiczenia opisane są w sposób przystępny i uwzględniają ograniczenia, które mogą być efektem dolegliwości ze strony układu kostnego lub mięśniowego, dlatego często mają kilka poziomów trudności, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. To kompletny program, który uwzględnia mięsień lędźwiowy jako integralną siłę, łączącą górną i dolną część ciała, oddech i ruch, energię i leczenie.

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 128
Format: 205 x 275
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-852-4
Data wydania: 15 września 2022
Tłumacz: Marcin Romanowski
cena detaliczna:
59,90 zł
Produkt dostępnY