Światło w fotografii. Magia i nauka. Wydanie IV

Autor:
Steven Biver, Paul Fuqua, Fil Hunter, Robin Reid
Nowość
data wydania: 23 maja 2022
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
99,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Najnowsze wydanie światowego bestsellera. Ponad 24 000 egzemplarzy sprzedanych w Polsce.

Oświetlenie fotograficzne to temat, który zawsze będzie aktualny, bez względu na to, jaki postęp poczyni technologia. Każdy fotograf – nawet jeśli używa najbardziej zaawansowanego technicznie sprzętu – wciąż musi dobrze przemyśleć sposób oświetlenia i w twórczy sposób wykorzystać światło naturalne albo sztuczne, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Opanowanie tej istotnej umiejętności może radykalnie i szybko poprawić wygląd tworzonych obrazów, a także zwiększyć wydajność pracy.
Książka Światło w fotografii zawiera dużo wiadomości na temat charakteru i fizyki światła, a także liczne przykłady i metody zastosowania tej wiedzy, zdjęcia, schematy i szczegółowe instrukcje. Publikacja ta przeznaczona jest dla fotografów na różnym poziomie zaawansowania. Dostarcza bezcennych informacji o tym, jak oświetlić najtrudniejsze do uwiecznienia tematy – np. różnego rodzaju powierzchnie, metal, szkło, płyny, kontrastowe sceny (czarne przedmioty na czarnym i białe na białym tle) oraz portrety.

W nowym wydaniu znaleźć można:
• rozszerzone rozdziały dotyczące wykonywania portretów i wyboru sprzętu oświetleniowego,
• rozdziały omawiające sprzęt niezbędny do pracy zarówno w plenerze jak i w studiu,
• zaktualizowany dodatek będący wykazem wiarygodnych dostawców sprzętu fotograficznego,
• ponad 100 nowych zdjęć i dodatkowych informacji umieszczonych na marginesach,
• zaktualizowane informacje o nowych głowicach błyskowych, panelach diodowych i lampach
  fluorescencyjnych.

Style oświetlania ewoluują, ale nauka o świetle pozostaje zawsze taka sama. Fotografowie rozumiejący podstawowe zasady dotyczące fizyki światła (bez konieczności ukończenia studiów z tego zakresu) mogą stosować tę wiedzę bez względu na preferowaną stylistykę i charakter robionych zdjęć.

Powiedzenie „Kto nie ma w głowie – ten ma w Photoshopie” trafnie określa dzisiejsze rozumienie fotografii. Światło w fotografii przypomina jednak o tym, że to warsztat jest podstawą każdej profesji. Zdjęcia można robić nawet pudełkiem z dziurką, niepotrzebne są miliardy pikseli, skomplikowana elektronika czy układy optyczne warte tyle, co dobry samochód. Ale żadna fotografia nie powstanie bez udziału światła. Dla wielu fotografów ta książka stanie się praktycznym podręcznikiem pomocnym w świadomej pracy z najważniejszym narzędziem, jakim jest właśnie światło.
Wacław Wantuch

Autor KSIĄŻki:

Steven Biver (Virginia, USA) to fotograf reklamowy z ponad dwudziestoletnim stażem, specjalizujący się w fotografowaniu martwej natury, w portretowaniu, wykonywaniu fotomontażu i w cyfrowym przetwarzaniu obrazów. Na liście jego klientów znajdują się firmy: DuPont, Johnson & Johnson, Mobil, „Newsweek”, Conde Nast i IBM. Otrzymał nagrody i wyróżnienia pism „Communication Arts”, „Graphis”, „How Magazine” i od firmy Adobe, która – by zainspirować innych fotografów – umieściła prace Bivera na płycie z dodatkami do programu Photoshop.

Paul Fuqua (Virginia, USA) od 35 lat zajmuje się zawodowo fotografią ilustracyjną i przyrodniczą.
W 1970 r. założył własną firmę producencką, skupiającą się na wykorzystaniu metod wizualnych
w nauczaniu. Jest autorem wielu materiałów edukacyjnych i szkoleniowych z różnych dziedzin, takich jak prawo, bezpieczeństwo publiczne, historia, nauki ścisłe i ochrona środowiska. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wyprodukował materiały edukacyjne z zakresu nauk przyrodniczych i zarządzania zasobami naturalnymi.

Fil Hunter (Virginia, USA) zmarł w 2013 roku, podczas przygotowywania tego wydania książki; był znanym i cenionym fotografem, specjalizującym się w fotografowaniu martwej natury, w fotografii ilustracyjnej oraz w tworzeniu efektów specjalnych w reklamie; jego kariera trwała ponad trzy dekady. Klientami tego znanego fotografa byli m.in.: America Online, „US News & World Report”, Time-Life Books, „Life Magazine”, National Science Foundation i „National Geographic”.
Hunter wykładał fotografię na uniwersytecie i pracował jako konsultant techniczny przy produkcji wielu publikacji fotograficznych. Był trzykrotnym laureatem Virginia Professional Photographer’s Grand Photographic Award.

dane szczegółowe

Liczba stron: 390
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-850-0
Data wydania: 23 maja 2022
cena detaliczna:
99,90 zł
Produkt dostępnY