Joga Iyengara w każdym wieku. Zdrowie, sprawność i pogoda ducha

Autor:
data wydania: 02 czerwca 2023
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
99,00 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Joga Iyengara w każdym wieku to książka wyjątkowa. Oferuje konkretne wskazówki, które pozwalają praktykować jogę przez całe życie w sposób mądry i zrównoważony.
Rita Keller opisuje różne aspekty jogi, pokazując istotę uważnej pracy z ciałem, oddechem i umysłem. Omawia wpływ jogi na komórki, mięśnie, kości, powięzi i układ nerwowy, a także jej niezwykłą skuteczność jako remedium na przewlekły stres (nie pomija takich zagadnień jak właściwa dieta i ruch na świeżym powietrzu). Wyjaśnia, czym jest zdrowie w ujęciu ajurwedyjskim, jakie znaczenie mogą mieć mudry (specjalne układy dłoni) oraz pranajama (sztuka uważnego oddychania).

Poradnik zawiera 780 zdjęć i ilustracji oraz opisy podstawowych asan i sekwencji pomocnych na:

 • mobilność, stabilność i równowagę,
 • poprawę ogólnego stanu zdrowia,
 • zmęczenie,
 • bezsenność,
 • depresję,
 • dolegliwości dolnej części pleców,
 • osteoporozę,
 • nadciśnienie,
 • wzmocnienie układu krwionośnego,
 • podniesienie narządów miednicy,
 • gruczoł prostaty.

Proponowane sekwencje nie są skomplikowane i można je wykonywać – bez względu na stopień zaawansowania – przy użyciu prostych akcesoriów jak pasek, krzesło, klocek, koc. Z książki skorzystają więc zarówno osoby doświadczone (nauczyciele jogi i osoby praktykujące od dłuższego czasu), jak i te początkujące.

Rita Keller jest uznaną nauczycielką specjalizującą się w terapeutycznych zastosowaniach jogi. Podczas wielokrotnych wizyt w Polsce gromadziła na swoich warsztatach setki uczestników. Jest mentorką wielu polskich nauczycieli jogi Iyengara oraz autorytetem w tej dziedzinie.

Polskie wydanie tego wyjątkowego poradnika powstało przy współpracy ze Stowarzyszeniem Jogi Iyengara w Polsce.

Rita Keller z właściwą sobie precyzją i naukowym podejściem prowadzi czytelników przez praktykę jogi, nie pomijając przy tym duchowego wymiaru życia człowieka. Przekaz takiej jakości – mądry i zrozumiały, a przy tym poparty kilkudziesięcioletnim doświadczeniem – stanowi rzadkość na polskim rynku wydawniczym. Pozycja ta bez wątpienia powinna się znaleźć na półce każdej osoby zainteresowanej jogą.
Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce

Dzięki takim książkom wiek przestaje być tabu, a staje się kolejną przygodą. Cytowane przez autorkę badania potwierdzają, że joga ma dobroczynny wpływ na ciało i umysł niezależnie od przeżytych lat. Na początku trochę przestraszyły mnie opisane tu asany, bo pierwszą jest śavasana – pozycja martwego ciała. Ale ostatnia to śirszasana – stanie na głowie. To tak jakby zmartwychwstać, by spojrzeć na świat do góry nogami, z nowej perspektywy. Warto spróbować. Gdy jesteś „w młodszym wieku”, też spróbuj, nie ma na co czekać.
AGNIESZKA PASSENDORFER, nauczycielka jogi, pisarka, redaktorka naczelna portalu Boso na macie

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 239
Format: 205 x 285
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-882-1
Data wydania: 02 czerwca 2023
Tłumacz: Anna Gładysz
Konsultant: Ewa Wardzała, Monika Nowicka
cena detaliczna:
99,00 zł
Produkt dostępnY