Medytacja. Psychologia jogi w praktyce

Autor:
data wydania: 10 maja 2018
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
29,90 zł
cena promocyjna:
17,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 17,94 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Swami Ajaya wprowadza czytelnika w świat medytacji. Robi to w sposób konkretny i racjonalny, dzieląc się własnym, bogatym doświadczeniem. Pokazuje, że medytacja jest ważną i niezwykle pomocną techniką, pozwalającą znaleźć wewnętrzny spokój we współczesnym otoczeniu pełnym napięć i pośpiechu.

Z książki Medytacja – psychologia jogi w praktyce dowiesz się:

  • w jaki sposób dzięki praktyce jogi możesz rozwinąć swoją samoświadomość,
  • czym jest medytacja i jak dokładnie wygląda,
  • jak praktykować medytację,
  • jaki jest psychologiczny wpływ mantr na naszą świadomość,
  • jakie zmiany zachodzą w ludzkiej świadomości podczas praktykowania jogi.

Indie są nazywane „bombą duchowości”. To stamtąd dotarło na Zachód światło ukazujące bezduszność naszej cywilizacji, jej zagubienie, materializm oraz wszystkie zniewalające przywiązania i zależności. Joga i medytacja ciągle budzą w wielu środowiskach niepokój, ostrożność, dystans, a nawet wrogość. Ale jak powiada hinduski kapłan katolicki, jogin, współpracownik i przyjaciel Matki Teresy z Kalkuty, ks. Joseph Pereira: „Łaska spełnia się w ciele”. Ksiądz Pereira zwraca uwagę na pilną potrzebę doskonałej harmonii między modlitwą a ciałem i między duchem a jego mieszkaniem. My, ludzie Zachodu, albo „mamy” ciało, albo „jesteśmy” w modlitwie. Niech ta książka posłuży jako pomost spinający dwa pozornie bardzo odległe brzegi: ciało i ducha.
Bogdan Białek, redaktor naczelny magazynu psychologicznego „Charaktery”

Książka Swamiego Ajayi to rzeczowy, napisany w przystępnej formie poradnik, który ułatwi wprowadzenie medytacji do życia codziennego. Będzie świetnym drogowskazem dla początkujących, a dla osób bardziej doświadczonych – doskonałym uzupełnieniem praktyki rozpoczętej pod okiem nauczyciela.
Natalia Knopek, nauczycielka jogi, autorka bloga simplife.pl

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Swami Ajaya, Ph.D., jest absolwentem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley oraz Uniwersytetu Wisconsin. Wykładał na Akademii Medycznej Uniwersytetu Wisconsin w Madison, pełnił też funkcję konsultanta w wielu instytucjach zdrowia psychicznego. Zachodnie wykształcenie łączy z praktyką i studiami nad jogą w Indiach. Autor Psychotherapy East and West: A Unifying Paradigm oraz współautor takich książek, jak Joga i psychoterapia: Ewolucja świadomości (ze Swamim Ramą i R. Ballentine’em) czy Jak twórczo wykorzystać emocje (ze Swamim Ramą).

dane szczegółowe

Liczba stron: 176
Format: 135 x 205
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-666-7
Data wydania: 10 maja 2018
Tłumacz: Łukasz Przywóski

patroni medialni:

cena detaliczna:
29,90 zł
cena promocyjna:
17,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 17,94 zł
Produkt dostępnY