Dieta keto pod lupą. Niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa dieta w teorii i praktyce

data wydania: 05 listopada 2018
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
49,90 zł
cena promocyjna:
29,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 49,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Czy wiesz, że specjalnie opracowana dieta minimalizująca spożycie węglowodanów na rzecz dodatkowych tłuszczów sprzyja nie tylko walce z nadwagą, ale także okazuje się wyjątkowo pomocnym narzędziem w leczeniu różnorodnych problemów zdrowotnych?

Z książki Dieta keto pod lupą dowiesz się:

 • na czym polega istota takiego modelu odżywiania i dlaczego to właśnie on jest brakującym ogniwem w dążeniu do  zapewnienia sobie optymalnego stanu zdrowia,
 • co myślą na ten temat dwadzieścia dwa wybitne autorytety w dziedzinie dietetyki i ochrony zdrowia, z bogatym   doświadczeniem w zakresie stosowania takiego modelu dietetycznego,
 • dlaczego ketoza jest normalnym stanem metabolicznym, a także w jaki sposób wykorzystują ją w celach terapeutycznych specjaliści z branży medycznej,
 • jak krok po kroku możesz pomóc swojemu organizmowi uruchomić wystarczającą produkcję ciał ketonowych, co  warunkuje wejście w korzystny dla zdrowia stan ketozy.

Badania dowodzą, że dieta ketogeniczna może pomóc w leczeniu wielu chorób przewlekłych, w tym:

 • epilepsji,
 • cukrzycy typu 2,
 • otyłości,
 • chorób układu krążenia,
 • syndromu metabolicznego,
 • zespołu policystycznych jajników,
 • zespołu jelita wrażliwego,
 • choroby refluksowej przełyku,
 • choroby Alzheimera,
 • chorób psychicznych,
 • depresji,

… i wielu innych. Wyniki ostatnio przeprowadzonych badań dowodzą, że dieta ketogeniczna może stać się skuteczną metodą wspomagającą walkę z nowotworami, autyzmem, migrenami, chorobami nerek i szeregiem innych schorzeń.

Dieta keto pod lupą to nadzwyczajna książka o wykorzystaniu ketozy – stanu, w którym organizm pozyskuje energię przede wszystkim z tłuszczów, a nie z węglowodanów. Autorzy omawiają różnice pomiędzy rozpowszechnionym obecnie podejściem do żywienia, a niskowęglowodanową dietą wysokotłuszczową, która może pomóc osobom cierpiącym na insulinooporność, cukrzycę typu 2 czy epilepsję, a także borykającym się z przerostem flory bakteryjnej w jelicie cienkim (SIBO). Lista zastosowań tej metody żywienia jest o wiele dłuższa – wykorzystują ją również np. zawodnicy wielu dyscyplin sportu – o czym przekonasz się podczas lektury. Dieta ketogeniczna znana jest już od dawna i znowu wraca do łask. Polecam tę publikację każdej osobie, która chce zdobyć rzetelne informacje na temat ketozy odżywczej i sposobu jej osiągnięcia.
Jakub Mauricz, dietetyk, szkoleniowiec, CEO Mauricz Training Center

Wykorzystywana w praktyce klinicznej od niemal 100 lat dieta ketogeniczna była pierwotnie elementem kontroli napadów padaczkowych. Najnowsze badania naukowe potwierdzają jednak celowość traktowania tej diety jako część profilaktyki i leczenia wielu jednostek chorobowych. Ten sposób żywienia może być z powodzeniem stosowany również przez osoby uprawiające sporty wytrzymałościowe. Poradnik przedstawia założenia diety, a także porady pozwalające wdrożyć ją w życie. Dostarcza cennych wskazówek ułatwiających przejście okresu keto adaptacji i uzyskanie optymalnego stężenia ciał ketonowych we krwi. Dieta keto pod lupą to książka dla każdego, kto poprzez zmianę nawyków żywieniowych chciałby poprawić swoje zdrowie.
Łukasz Sieńczewski, Centrum Medyczne VitaImmun w Poznaniu

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Jimmy Moore - zrobił błyskawiczną karierę w dziedzinie dietetyki i ochrony zdrowia, po tym jak w roku 2004 odniósł niewiarygodny sukces, pozbywając się ponad 80 zbędnych kilogramów, w wyniku czego mógł zrezygnować z przyjmowania leków na wysoki cholesterol, nadciśnienie i problemy z oddychaniem. Jest współautorem książki Cholesterol Clarity: What the HDL Is Wrong with My Numbers? (Cholesterol bez tajemnic: Co w tym złego, że mam wysoki HDL?), tryskającym energią i entuzjazmem twórcą niezwykle popularnego bloga Livin' La Vida Low-Carb oraz gospodarzem wysoko ocenianego podcastu o tematyce zdrowotnej na iTunes The Livin' La Vida Low-Carb Show. Jimmy Moore przeprowadził wywiady z ponad 900 czołowymi ekspertami w dziedzinie ochrony zdrowia z całego świata i z niezwykłym oddaniem pomaga ludziom zdobyć wiarygodne, rzetelne informacje, które ułatwią im podjęcie słusznych decyzji umożliwiających poprawę zdrowia.

Dowiedz się więcej o Jimmym i jego pracy na stronie www.livinladidalowcarb.com.

Dr n. med. Eric C. Westman - Profesor nadzwyczajny w Duke Health Enterprise, dyrektor kliniki Duke Lifestyle Medicine Clinic w Durham, Karolina Północna. Jako internista zajmuje się zarówno badaniami klinicznymi, jak i leczeniem nadwagi i otyłości, cukrzycy oraz uzależnienia od nikotyny za pomocą trwałej zmiany stylu życia. Obecnie jest prezesem American Society of Bariatric Physicians (stowarzyszenie lekarzy specjalizujących się w leczeniu nadwagi i otyłości) oraz członkiem Obesity Society (Stowarzyszenie Osób Otyłych) i Society of General Internal Medicine (Stowarzyszenie Lekarzy Medycyny Ogólnej). Jest współautorem książki Cholesterol Clarity, współredaktorem książki Diagnostyka i leczenie otyłości, a także współtwórcą poradnika Z nową dietą Atkinsa zacznij nowe życie.

dane szczegółowe

Liczba stron: 336
Format: 150 x 230
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-692-6
Data wydania: 05 listopada 2018
Tłumacz: Katarzyna Kmieć-Krzewniak

patroni medialni:

cena detaliczna:
49,90 zł
cena promocyjna:
29,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 49,90 zł
Produkt dostępnY