Joga - indyjski system leczniczy. Podstawowe metody i zasady

data wydania: 16 października 2018
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
44,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Nauka jogi i możliwości wykorzystania niektórych jej metod w terapii wielu chorób, głównie o charakterze psychosomatycznym, cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Leczenie jogą jest logiczną konsekwencją systemu filozoficznego traktującego człowieka jako integralną całość psychofizyczną i dążącego do utrzymania zarówno psychiki, jak i czynności fizjologicznych organizmu w stanie równowagi i na najwyższym poziomie ich możliwości. 

Książka ta pozwoli lekarzom, biologom, psychologom oraz osobom zajmującym się wychowaniem fizycznym (zdrowotnym) na dokładne zapoznanie się z istotą tego systemu.
Swami Kuvalayananda oraz S.L. Vinekar, prekursorzy jogi, opisują jej wpływ na układy narządów człowieka (układ nerwowy, sercowo-naczyniowy, oddechowy, pokarmowy) i pomagają zrozumieć fizjologiczne skutki prawidłowego wykonywania asan, ćwiczeń oddechowych oraz praktyk oczyszczania.
Książka Joga – indyjski system leczniczy napisana została na specjalne życzenie Ministerstwa Zdrowia rządu Indii, aby każdy mógł zapoznać się z koncepcją terapii jogą.

Człowiek to integralna całość składająca się z umysłu, ciała oraz duszy. Joga – indyjski system leczniczy, klasyczny podręcznik, który pomimo upływu lat jest nadal w pełni aktualny, pozwoli ci zadbać o każdy z tych elementów.

Prezentowana książka przedstawia jogę w sposób, który umożliwia włączenie tej praktyki w postępowanie terapeutyczne w ramach współczesnej medycyny. Uważam, że osoby zainteresowane różnymi szkołami jogi znajdą tu informacje, które ułatwią zrozumienie związków jogi z medycyną.
Andrzej Kokoszka, prof. dr hab. med., kierownik II Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Pomimo upływu czasu pozycja ta jest nadal niezastąpiona, szczególnie jeśli chodzi o poznanie istoty psychosomatycznych praktyk jogi. Autorzy, dzięki zwięzłym, naukowym i co najważniejsze logicznym argumentom, umożliwiają zrozumienie uniwersalności systemu jogi i udowadniają, że joga, mimo swoich starożytnych korzeni, nie straciła na aktualności.
Lesław Kulmatycki, dr hab. prof. AWF Wrocław, kierownik Zakładu Promocji Zdrowia i Technik Relaksacyjnych oraz kierownik Podyplomowych Studiów Psychosomatycznych Praktyk Jogi

Terapia jogą to szczególna procedura lecznicza. Jest ona dostępna dla każdego i obejmuje wszystkie aspekty ludzkiej osobowości. Na stronach tej wyjątkowej książki autorzy wyjaśniają wpływ starożytnych praktyk jogi na fizjologię oraz psychikę człowieka. Między innymi dzięki ich pracy joga zyskała uznanie świata medycyny zachodniej i została do niej włączona jako jedna z form terapii o sprawdzonej skuteczności. „Umysł przemawia do ciała, a ciało do umysłu” – zrozumienie tych słów, które stanowią kwintesencję książki, pozwoli na skierowanie energii życiowej na twórcze tory i pomoże wzmocnić się w konfrontacji z chorobą i trudami życia, tym samym umożliwiając prawdziwy rozwój człowieka.
Mimo upływu lat jest to wciąż fascynująca lektura. Gorąco polecam!
Ewa Majerska, redaktor naczelna portalu joga-joga.pl

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 192
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-691-9
Data wydania: 16 października 2018
Tłumacz: Iwona Kozłowiec

patroni medialni:

cena detaliczna:
44,90 zł
Produkt dostępnY