Wygraj z alzheimerem. Pierwszy skuteczny program w profilaktyce i leczeniu zaburzeń funkcji poznawczych

Autor:
data wydania: 12 czerwca 2018
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
49,90 zł
cena promocyjna:
29,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 49,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Alzheimera boimy się bardziej niż jakiegokolwiek innego schorzenia. Spośród 10 chorób będących najczęstszą przyczyną zgonów tylko tej nie potrafimy skutecznie leczyć. Jej rozwój zabiera wspomnienia, samodzielność i godność, w zamian niosąc lęk, brak nadziei i śmierć. Doktor Dale E. Bredesen pokazał, jak możemy walczyć z chorobą Alzheimera i postępującym otępieniem. Pozwolił nam zrozumieć mechanizm choroby, a także opracował autorski program „naprawczy”. Okazuje się bowiem, że wbrew obiegowej opinii alzheimer nie jest jednym schorzeniem, a zespołem kilku chorób. Za każdą z nich stoi inny mechanizm patologiczny, każda też objawia się w inny sposób i w różnym wieku. Na wszystkie jednak w ogromnej mierze wpływa zaburzenie równowagi w zakresie 36 czynników ryzyka, które może wywołać rozwój procesów prowadzących do zanikania niektórych rejonów mózgu. Celem programu dr. Bredesena jest przywrócenie utraconej równowagi poprzez dostosowanie czynników, na które mamy wpływ na co dzień, czyli diety, poziomu hormonów, długości i jakości snu oraz sposobu reakcji na stres.

Każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która pokonała raka, nikt natomiast nie zna człowieka, który wyszedłby z alzheimera – aż do teraz. Z grupy pierwszych 10 pacjentów stosujących się do programu opracowanego przez doktora Bredsena, u 9 osób wykazano znaczącą poprawę już w 3 do 6 miesięcy po rozpoczęciu programu. Od tamtej pory wyniki te potwierdziły się u setek pacjentów.

Wygraj z alzheimerem to mistrzowsko napisany, rzetelny, a przede wszystkim niosący nadzieję przewodnik dla pacjentów, przedstawiający skuteczne rozwiązania w profilaktyce i leczeniu choroby Alzheimera, także u osób obciążonych genetycznie.

Dale E. Bredesen przedstawia eksperymentalny program ReCODE i udowadnia, że chorobie Alzheimera i postępującemu otępieniu da się nie tylko zapobiec, ale również, w wielu przypadkach, cofnąć proces degeneracyjny. Szczegółowo wyjaśnia wszystkie mechanizmy choroby i proponuje nowy plan leczenia. Pokazuje, że wbrew obiegowej opinii, choroba Alzheimera nie jest jednym schorzeniem, a zespołem kilku. Za każdym z nich stoi inny mechanizm, który objawia się w różny sposób i w różnym wieku, prowadząc do zanikania pewnych obszarów mózgu.
Kluczem do poprawy stanu zdrowia jest, według Bredesena, przywrócenie równowagi w organizmie poprzez zmianę stylu życia. Z lektury książki dowiesz się, jak poprawić zdrowie mózgu oraz sprawność umysłową, będziesz także wiedział, jakie produkty spożywcze i nawyki żywieniowe mogą przyczyniać się do rozwoju objawów alzheimera. Zobaczysz na rycinach jak wygląda mózg osoby dotkniętej chorobą. Poznasz także tajemniczy gen ApoE4 oraz 36 czynników, które wpływają na postęp choroby.

Według wielu pacjentów eksperymentalny program Bredesena dosłownie odwrócił u nich bieg choroby i pozwolił im na normalne życie!

Jeśli masz mózg, ta książka jest dla ciebie.
dr Mark Hyman

Chorzy na alzheimera często słyszą, że postępu tej choroby nie da się zatrzymać. Dlatego sceptycznie podszedłem do opinii autora, który przekonuje, że „otępieniu da się nie tylko zapobiec, ale w wielu przypadkach można nawet cofnąć proces degeneracyjny”. Zaproponowany przez Bredesena program ReCODE pozwala jednak usystematyzować proces leczenia i walkę z pogarszającą się sprawnością umysłową, o ile diagnozę postawiono dostatecznie wcześnie. Alzheimer nie jest pojedynczym procesem chorobowym, dlatego w każdym przypadku należy zastosować podejście holistyczne, a nie skupiać się na leczeniu wybranych objawów. ReCODE to spersonalizowany i kompleksowy program, który daje nadzieję na opracowanie skuteczniejszej drogi leczenia. W profilaktyce i kuracji wielokierunkowej należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe czynniki wpływające na pogorszenie funkcji poznawczych mózgu, czyli: stany zapalne, niedobór składników odżywczych oraz działanie substancji toksycznych. Warto podkreślić, że choroba Alzheimera to wynik odpowiedzi obronnej mózgu na powyższe zagrożenia.
Wiele tez zawartych w tej książce wpisuje się w ogólne założenia Polskiego Planu Alzheimerowskiego opracowanego już w 2011 roku (niestety dotychczas niewdrożonego). Z tego względu życzyłbym sobie, by stała się lekturą obowiązkową dla przedstawicieli władzy, ponieważ w naszym kraju żyje ponad 400 000 chorych. Razem z rodzinami i opiekunami tworzą liczącą ponad milion osób społeczność, która oczekuje wsparcia na wszystkich etapach choroby. Wygraj z alzheimerem to książka na tyle uniwersalna, że zainteresuje zarówno naukowców oraz lekarzy, jak i chorych i ich opiekunów.
Zbigniew Tomczak, Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimer

Przez 36 dziur w dachu można dostrzec istotę choroby Alzheimera... Wygraj z alzheimerem to fascynująca i pełna nadziei opowieść o beznadziejnej chorobie, a jednocześnie owoc blisko 30 lat pracy naukowej dr. Dale’a Bredesena. Rezultatem jego badań jest autorski program terapeutyczny. Pacjenci, którzy mieli szansę zetknąć się z dr. Bredesenem, przekonali się już, że ten program działa. Nadszedł czas, żeby tę wiedzę potwierdziły badania randomizowane. Przyszłość może wyglądać zdecydowanie bardziej optymistycznie...
lek. med. Jan Ilkowski, specjalista neurolog

Doktor Bredesen rozkłada tę wyniszczającą chorobę na czynniki pierwsze i całkowicie redefiniuje jej dotychczasowy status. Pokazuje, że temu tajemniczemu i rzekomo nieodwracalnemu procesowi da się nie tylko zapobiegać, a wręcz cofać jego przebieg.
dr n. med. David Perlmutter, autor bestsellerów „New York Timesa” – Zbożowa głowa i Zdrowa głowa

Doktor Dale Bredesen to światowej klasy neurolog i neurobiolog, który dzięki swoim innowacyjnym i szczegółowym badaniom odkrył bezpieczne oraz skuteczne rozwiązania umożliwiające profilaktykę i leczenie choroby Alzheimera. Jestem pewien, że zaowocuje to rewolucją w sposobie myślenia o alzheimerze.
dr n. hum. Jeffrey Bland, założyciel Instytutu Medycyny Funkcjonalnej przy Klinice Clevelan

Praca doktora Bredesena daje ogromną nadzieję na rozwiązanie tego arcytrudnego problemu klinicznego. Wczesne badania sugerują, że to podejście może zatrzymać, a w wielu przypadkach również cofnąć postęp choroby Alzheimera.
dr n. med. i hum. Leroy Hood, odznaczony Narodowym Medalem Nauki przez prezydenta Baracka Obamę, założyciel Instytutu Biologii Systemowej

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Dr n. med. Dale E. Bredesen jest cieszącym się międzynarodowym uznaniem ekspertem w zakresie chorób neurodegeneracyjnych, w tym choroby Alzheimera. Zanim w 1998 roku założył Instytut Bucka, któremu przewodniczy, pracował naukowo na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco oraz Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Pełnił również funkcję dyrektora Programu ds. Starzenia w Instytucie Burnhama. Bredesen piastuje też stanowisko lekarza naczelnego w MPI Cognition.

dane szczegółowe

Liczba stron: 336
Format: 152 x 227
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-670-4
Data wydania: 12 czerwca 2018

patroni medialni:

cena detaliczna:
49,90 zł
cena promocyjna:
29,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 49,90 zł
Produkt dostępnY