Góry - wolność i przygoda. Od trekkingu do alpinizmu. Wydanie rozszerzone i zaktualizowane

data wydania: 10 października 2014
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
99,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

KSIĄŻKA ZALECANA PRZEZ POLSKI ZWIĄZEK ALPINIZMU

Od opublikowania pierwszej anglojęzycznej edycji w 1960 roku, Góry – wolność i przygoda cieszą się opinią klasycznego podręcznika alpinizmu. Obecne wydanie, wypełnione pięćdziesięcioletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą, dostarcza sprawdzonych informacji na temat wspinaczki w skale, lodzie, mikście, śniegu i w wielkich ścianach. Obejmuje ono szerokie spektrum zagadnień, począwszy od podstawowych węzłów, elementów wyposażenia i zasad niepozostawiania po sobie śladów, do skomplikowanych tematów związanych z budową stanowisk, oceną zagrożenia lawinowego i doskonaleniem umiejętności kierowania grupą.

Przeredagowane i zaktualizowane wydanie książki Góry – wolność i przygoda to:

  • zbiór informacji dotyczących najnowszych technik i sprzętu,
  • wyczerpujące opisy zagadnień związanych z autoratownictwem, wspinaczką hakową i lodową, a także treningiem,
  • kopalnia wiedzy stworzona przez zespół ponad czterdziestu świetnych wspinaczy i instruktorów wspinaczki,
  • najlepiej sprzedający się podręcznik wspinaczki wszechczasów.

Od ostatniego wydania książki Góry – wolność i przygoda minęło ponad dziesięć lat. Dla każdego podręcznika outdooru dekada to wręcz epoka. Zmienia się sprzęt, materiały, trendy w metodach szkoleniowych, słowem wszystko. Ta książka nadążyła jednak za upływającym czasem i dalej jest znakomitym oraz kompletnym źródłem wiedzy o górach, wspinaniu i szeroko pojętym outdoorze, skierowanym zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych. W tym wydaniu dodano także wiele elementów stanowiących ciekawy materiał szkoleniowy, co sprawia, że całość jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla czytelnika. W sumie, to bardzo wartościowa, rzetelnie przetłumaczona lektura. Gorąco polecam.
Piotr Pustelnik, alpinista i himalaista, zdobywca wszystkich czternastu szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m.

Góry – wolność i przygoda to kompendium wiedzy na temat gór i wspinaczki. Solidna porcja teorii, dzięki której można otworzyć się na alpinizm i przygodę. Profesjonalny przekład na język polski doprecyzowuje pojawiające się niejasności. Polecam zarówno laikom, jak i wspinaczom pragnącym odświeżyć swoją wiedzę.
Marcin Tomaszewski, wspinacz, alpinista, autor nowych dróg w górach świata

Niedługo po tym, jak nauczyłem się czytać, zwinąłem z biblioteczki rodziców trzecie wydanie książki Góry - wolność i przygoda i do późna w nocy czytałem, przyświecając sobie trzymaną w zębach latarką. Studiowałem tajemnice wspinaczki hakowej i nawigacji w terenie - dwie dziedziny, w których z czasem doszedłem do biegłości. Jednak tym, o czym ta książka naprawdę traktowała, co oznaczała, do czego zachęcała, co stało się tak ważnym elementem w mojej fascynacji alpinizmem, była wolność. Wolność w czystej formie. Wolność poznawania samego siebie. Wolność zdobywania przez naukę umiejętności pozwalających odkrywać góry całego świata. Wolność ruchu i wspinania. To ona napędza mnie po dziś dzień.
Steve House 

Dla wielu pokoleń wspinaczy Góry - wolność i przygoda to coś więcej niż książka. To paszport do miejsc dzikich i wyjątkowych.
Andrew Bisharat

Nigdy bardziej nie czułem, że żyję, niż w dalekich górach, gdzie polegać mogłem jedynie na linie, sprzęcie i asekurującym mnie partnerze... Góry - wolność i przygoda, najlepszy przyjaciel w niebezpiecznym świecie - to właśnie taki partner.
Timmy O'Neill

Pierwszy egzemplarz książki Góry - wolność i przygoda kupiłem w roku 1976, i przeczytałem go wielokrotnie na długo przedtem, zanim w ogóle moja stopa postała w górach. Z upływem czasu ta zaczytana książka stała się moim przewodnikiem po świecie alpinizmu. Gorąco polecam ją każdemu adeptowi wspinaczki - po prostu musisz ją mieć.
Ed Viesturs

Uczę wspinania w górach wysokich od 25 lat i ze zdumieniem stwierdzam, jak wiele mogę się dowiedzieć, siedząc po prostu w fotelu i czytając tę książkę. Sport nieustannie się zmienia, pojawia się nowy sprzęt i nowe technologie, a Góry... to wyjątkowa pozycja, która zmienia się wraz z nim, nie tylko nadążając za nowościami, ale wręcz utrzymując wiodącą pozycję. Zawsze polecam ją początkującym wspinaczom. Jestem pewien, że dobrze przygotuje ich ona do życia w wysokich górach.
Dave Hahn

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 594
Format: 200 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-331-4
Data wydania: 10 października 2014
Tłumacz: Tomasz Kliś

patroni medialni:

cena detaliczna:
99,90 zł
Produkt dostępnY