Lwice trenują inaczej. Jak dopasować dietę i aktywność fizyczną do kobiecej fizjologii

data wydania: 26 października 2021
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
79,90 zł
cena promocyjna:
47,94 zł
RABAT
40%
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Nie jesteśmy małymi mężczyznami.
Przestańmy więc jeść i trenować tak, jak byśmy nimi były.

Większość planów treningowych i dietetycznych opracowano z myślą o mężczyznach. Nic więc dziwnego, że tak wiele z nas z trudem wykorzystuje swój potencjał. Lwice trenują inaczej to przewodnik stworzony specjalnie dla aktywnych kobiet. Dzięki niemu nauczysz się, jak dostosować żywienie, nawadnianie i treningi tak, aby współdziałać z własną fizjologią. Doktor Stacy T. Sims, fizjolog wysiłku i dietetyk, podpowie ci, co zrobić, by zostać biohakerką własnego ciała i mieć jak najlepsze wyniki sportowe.
Bez względu na to, jaki rodzaj aktywności uprawiasz – bieganie, kolarstwo, sporty terenowe, triathlon – ta książka jest dla ciebie, jeśli chcesz, by twoje ciało było zdrowsze i sprawniejsze.

Dzięki dr Sims wiemy zdecydowanie więcej o tym, jak kobiece ciało funkcjonuje podczas aktywności fizycznej. Książka Lwice trenują inaczej z pewnością pomoże kobietom uprawiającym sport na całym świecie poprawić nie tylko szybkość i siłę, lecz także stan zdrowia. To prawdziwy przełom, który zmienił zasady gry!
Juliet Starrett i Kelly Starrett, autorzy bestsellerowych poradników, współzałożyciele San Francisco CrossFit i MobilityWOD

Od wielu lat nie tylko startuję w najtrudniejszych ultramaratonach biegowych świata, ale również  pomagam w przygotowaniach innym kobietom. Po każdym starcie notuję własne odczucia i proszę mój zespół serwisowy o informacje zwrotne, dzięki którym wciąż wprowadzam zmiany w żywieniu, treningu czy logistyce startu. Jednego byłam pewna od zawsze: jesteśmy inne niż mężczyźni i mamy inne potrzeby! Swoje spostrzeżenia przedstawiałam podczas kilku prelekcji, nigdzie jednak nie znalazłam tak doskonałego kompendium wiedzy. Ta książka to biblia każdej zawodniczki sportów wytrzymałościowych, ale także ich trenerów i partnerów. Może nawet bardziej potrzebna jest mężczyznom, aby czarno na białym pokazać, jak bardzo jesteśmy różne, i to nie tylko w porównaniu z płcią przeciwną, ale też w innym znaczeniu – jak zmieniamy się w ciągu jednego miesiąca, kolejnych lat i etapów naszego życia. Powiedzieć „kobieta zmienną jest” to jedno, ale dopiero zrozumienie tej zmienności pomoże nam osiągnąć szczyty naszych możliwości!
Dziewczyny, czytajcie i do boju!
Patrycja Bereznowska, ultramaratonka, mistrzyni świata w biegu 24-godzinnym, rekordzistka świata w biegach 24-, 48- i 72-godzinnych

Książka Stacy Sims to ważne źródło wiedzy dla każdej kobiety, która chce utrzymać formę. Niezależnie od wieku, niezależnie od poziomu sportowego. Menstruacja, ciąża, menopauza… to nie choroby, ale nie oszukujmy się, wpływają na nasze samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Sama nie raz doświadczyłam spadku formy tuż przed okresem. Sims nie tylko wyjaśnia działanie hormonów, ale daje cenne wskazówki, jak zminimalizować ich wpływ na naszą dyspozycję. Mimo iż kończę już swoją przygodę z zawodowym sportem, chętnie będę korzystać z jej rad, by po prostu lepiej się czuć na co dzień i czerpać jak najwięcej przyjemności z uprawiania sportu.
Maja Włoszczowska, kolarka MTB, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich oraz miłośniczka życia

Doktor Sims przedstawia zasady treningu i regeneracji kobiet w naukowy, ale przystępny sposób, dlatego książka ta stanowi idealną lekturę zarówno dla zawodniczek, jak i pracujących z nimi trenerów. To ogromna porcja wiedzy, która nie jest ograniczona jedynie do powierzchownych i oczywistych tematów wynikających z różnic między płciami, lecz sięga znacznie głębiej i wyczerpuje temat kobiecej fizjologii. Dzięki tej publikacji możemy lepiej poznać swój organizm, a dostosowując żywienie i trening do własnych możliwości – stać się szybszymi, bardziej wytrzymałymi, silniejszymi i przede wszystkim zdrowszymi sportsmenkami. Informacje zawarte w tej książce pozwoliły mi lepiej radzić sobie ze stresem, który związany jest z moim bardzo intensywnym zawodowo-sportowym życiem. Pomogły mi także jeszcze dokładniej zrozumieć swoje ciało i sprawić, by stało się niezawodną maszyną.
Edyta Litwiniuk, trenerka, triatlonistka, właścicielka platformy treningowej Training Point

Z tą książką osiągniesz nowy poziom sprawności fizycznej, budując beztłuszczową masę mięśniową tam, gdzie jej najbardziej potrzebujesz, wzmacniając kości oraz zwiększając swoją wytrzymałość i moc. Znajdziesz w niej również plany posiłków opracowane pod kątem konkretnych celów, przepisy na odżywcze dania, wspomagające optymalizację składu ciała oraz porady żywieniowe dostosowane do każdego etapu treningu i regeneracji. Autorka poświęciła osobne rozdziały kwestiom związanym ze zmianami, jakie zachodzą w ciele kobiety w czasie ciąży i w okresie menopauzy. 

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Doktor Stacy T. Sims od ponad 20 lat zajmuje się fizjologią wysiłku fizycznego oraz żywieniem sportowców. W latach 2007–2012 pracowała na Uniwersytecie Stanforda jako fizjolog wysiłku i dietetyk, specjalizując się w różnicach między płciami pod względem wpływu środowiska i diety na regenerację i wyniki. Zainteresowanie różnicami między kobietami a mężczyznami w sporcie zdominowało zarówno jej karierę akademicką, jak i pracę zawodową (doradztwo sportowe). Doktor Sims, która sama należy do sportowej elity, ma bogate doświadczenie w pracy ze sportowcami na wszystkich poziomach, od początkujących sportowców rekreacyjnych po olimpijczyków i kolarzy na poziomie Tour de France. W 2012 roku porzuciła pełnoetatowe stanowisko na Uniwersytecie Stanforda, aby oddać się macierzyństwu oraz rozpocząć własną praktykę konsultingową.

dane szczegółowe

Liczba stron: 304
Format: 205 x 275
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-833-3
Data wydania: 26 października 2021
cena detaliczna:
79,90 zł
cena promocyjna:
47,94 zł
RABAT
40%
Produkt dostępnY