Wolny od bólu. Do zdrowia przez ruch Metodą Egoscue

Autor:
data wydania: 17 kwietnia 2023
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
59,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

To niezwykła książka i z radością polecę ją każdemu, kto chce znacząco poprawić swoje zdrowie fizyczne.
Tony Robbins

Od dzisiaj nie musisz już żyć z bólem. Na tym polega rewolucyjny przekaz Metody Egoscue, przełomowego systemu, który pomoże ci wyeliminować ból układu mięśniowo-szkieletowego bez leków, operacji lub kosztownej fizjoterapii. Metoda obejmuje serię łagodnych ćwiczeń i starannie dobranych pozycji rozciągania, które pomogą ci przywrócić poprawne funkcjonowanie mięśni i stawów.
To jedna z najbardziej zaskakujących książek o ludzkim ciele, na jakie możesz natrafić. Egoscue stosuje rozwiązania, które czasem wydają się nielogiczne (np. leczenie bólu stopy w serii ćwiczeń na biodra), jednak w praktyce sprawdzają się znakomicie. Twierdzi, że współczesny tryb życia zmienia sposób funkcjonowania naszego ciała. Wobec zmniejszonego fizycznego wysiłku ograniczeniu ulega także funkcjonalny zakres ruchu mięśni i stawów.

W tej przełomowej książce znajdziesz instrukcje, jak krok po kroku wykonać ćwiczenia przynoszące trwałą ulgę w przypadku:

  • bólu pleców i szyi; bolących kolan, bioder i barków; zapalenia stawów oraz kontuzji stawów skokowych;
  • problemów mięśni i tkanek miękkich, w tym urazów stożka rotatorów, zapalenia ścięgien oraz częstych problemów bólowych stóp;
  • promieniującego i ostrego bólu, w tym rwy kulszowej i zespołu cieśni nadgarstka; „
  • wielu innych dolegliwości, w tym bólu głowy, zawrotów głowy i zmęczenia.

Pete Egoscue przywraca wiarę w zdolność samoleczenia i odzyskania sprawności. Z tą książką w ręku  jesteś gotów odzyskać swój największy skarb: ciało wolne od bólu!

Pete Egoscue nauczył się wiele o bólu, kiedy jako oficer marines został ranny w Wietnamie. Z pacjenta stał się fizjoterapeutą i obecnie prowadzi słynną klinikę w San Diego. Jak podaje, pomógł tam 90 procentom swoich pacjentów wyleczyć przewlekły ból – w tym Jackowi Nicklausowi i Charlesowi Barkleyowi, którzy dzięki niemu nie musieli przedwcześnie kończyć swoich karier.

Pete Egoscue to pionier pracy z ciałem. Opracował swój system na długo przedtem, zanim o podobnych ćwiczeniach zaczęło się mówić w Europie. System ten – rozwijany i doskonalony przez lata pracy z podopiecznymi z różnych środowisk – stał się jedną z najbardziej dopracowanych metod pozwalających zapobiegać kontuzjom i je leczyć.
Z książki Wolny od bólu dowiemy się, jakie są przyczyny najczęstszych dolegliwości wszystkich obszarów naszego ciała, od kręgosłupa szyjnego do kończyn dolnych, i co najważniejsze, jak samemu nauczyć się z nimi pracować. Co nie mniej istotne, wiedza ta zaprezentowana jest w przystępny sposób, a przy tym sensownie i logicznie. Metoda Pete’a Egoscue to fenomenalnie prosty system, który przyniesie długotrwałe efekty – właśnie tego, my, fizjoterapeuci, szukamy dla naszych pacjentów. Gorąco polecamy tę lekturę.
Zespół FizjoTerapia HD

Pete Egoscue oferuje nam kompleksowe wyjaśnienie przyczyn przewlekłych dolegliwości bólowych oraz rewolucyjny treningowy „program naprawczy”. Jego metoda oparta jest na założeniu, że mimo odczuwanego bólu wczesna aktywizacja jest niezbędna. Aby była ona skuteczna i bezpieczna, opracowany został system ćwiczeń opartych na komfortowych pozycjach ułożeniowych i relaksacyjnych, delikatnych ćwiczeniach mobilizujących, a także na zadaniach kształtujących wytrzymałość tkanek i poprawiających ich zdolność do przyjmowania obciążeń zewnętrznych.
Program Egoscue przeznaczony jest nie tylko dla osób pracujących przy biurkach, ale również dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć ograniczeń związanych z bólem, poprawić ruchomość stawów i elastyczność mięśni. Polecam tę książkę także specjalistom z zakresu zdrowia, aktywności i rekreacji.
Jakub Surmacz, fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego

Pete Egoscue całkowicie zmienił moje życie. Nigdy wcześniej nie doznałem tak kompletnej ulgi od bólu, jak po zastosowaniu Metody Egoscue.
Jack Nicklaus

Uwolnij się od bólu opiera się na dogłębnym zrozumieniu fizjologii człowieka. Pokazuje czytelnikom, jak można przerwać błędne koło bólu i w naturalny sposób wyleczyć jedną z największych plag naszych czasów.
Deepak Chopra

Uwolnij się od bólu pomoże ci przekuć własny ból w moc, a słabość w siłę. Metody Egoscue sprawią, że znowu poczujesz się we własnym ciele jak w domu.
dr Harold Bloomfield

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 278
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-879-1
Data wydania: 17 kwietnia 2023
Tłumacz: Jakub Sytar
cena detaliczna:
59,90 zł
Produkt dostępnY