50 mitów o urodzie. Cała prawda o kosmetykach organicznych, botoksie, komórkach macierzystych i wielu innych rzeczach

data wydania: 08 listopada 2016
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
44,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Jana Zubcowa to znana rosyjska dziennikarka, która o zapachach, kremach i pozostałych damskich sztuczkach potrafi pisać tak, że czytają nawet mężczyźni. Z kolei Tiina Orasmae-Meder jest lekarzem kosmetologiem oraz założycielką marki profesjonalnych kosmetyków Meder Beauty Science. Obie doskonale znają się na pielęgnacji kobiecego ciała i od lat walczą ze szkodliwymi stereotypami dotyczącymi zabiegów kosmetycznych.

Z lektury ich najnowszej książki dowiesz się m.in:

  • Skąd się biorą mity i plotki dotyczące urody oraz branży kosmetycznej?
  • Jak dbać o cerę i nie dać się przy tym zwariować?
  • Czy cena faktycznie przekłada się na jakość, a domowe kosmetyki dorównują tym ze sklepowych półek?
  • Czy mamy powody, aby obawiać się botoksu oraz komórek macierzystych?
  • Czy naprawdę potrzebujemy innego kremu dla każdej części ciała?
  • Jak sprawy się mają z azjatyckimi kosmetykami oraz płynami micelarnymi?
  • Czy rzeczywiście istnieją kosmetyki, które nigdy nie wywołują alergii?

Książka 50 mitów o urodzie ujawnia całą prawdę o kosmetykach organicznych, wpływie słońca na skórę oraz wielu innych kontrowersyjnych kwestiach ważnych dla nowoczesnych kobiet.

Jako lekarz dermatolog, zajmujący się na co dzień leczeniem skóry i wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej w swojej klinice, kilkanaście razy dziennie odpowiadam szczegółowo na pytania pacjentów w sprawie pielęgnacji skóry. Tłumaczę oraz rozwiewam ich wątpliwości dotyczące działania kosmetyków. Nareszcie powstała książka, dzięki której każda kobieta - niezależnie od wieku - będzie mogła znaleźć odpowiedzi na trapiące ją ważne pytania. Publikacja ta jest wiarygodnym źródłem najbardziej aktualnych i fachowych informacji na temat pielęgnacji skóry.
Trzymamy się faktów, nie mitów!
dr n.med. Anna Okruszko, specjalista dermatolog, właścicielka kliniki EstMed, www.estmed.pl

Od ponad 15 lat piszę o urodzie i poznałam wiele mitów na jej temat. Autorki tej niesamowicie wciągającej książki dają odpowiedź na wiele pytań nurtujących każdą kobietę starającą się w świadomy sposób dbać o urodę. Wykorzystują przy tym bogatą wiedzę kosmetologiczną. Książkę czyta się z zapartym tchem, jak najlepszą powieść... detektywistyczną! Czy drogie kosmetyki są skuteczniejsze niż te tanie? Czy parabeny naprawdę szkodzą skórze? Czy wszystkie kremy z SPF są takie same? Czy antyperspiranty zawierające aluminium wywołują raka? Przekonaj się, jak jest naprawdę. Polecam!
Anna Kondratowicz, redaktor naczelna iBeauty.pl, WirtualnaKlinika.pl

Wraz z rozwojem branży beauty pojawiło się zjawisko przeładowania informacyjnego, polegające na nadmiarze nierzetelnych wiadomości na temat kosmetyków i sposobów ich stosowania. Przyswajamy cudze poglądy bez zastanowienia i konfrontowania ich z rzeczywistością. Krąży wiele nieprawdziwych przekonań, które pogłębiają błędne stereotypy dotyczące pielęgnacji i upiększania ciała. Książka 50 mitów o urodzie w sposób merytoryczny, ale zarazem lekki i przystępny wyposaża czytelnika w wiedzę niezbędną do podejmowania samodzielnych, mądrych wyborów.
dr n.społ. Joanna Klonowska, kosmetolog

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 286
Format: 165 x 240 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-555-4
Data wydania: 08 listopada 2016
Tłumacz: Maryja Łucewicz-Napałkow
cena detaliczna:
44,90 zł
Produkt dostępnY