Makijaż - sztuka przemiany

Autor:
data wydania: 29 marca 2012
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
39,90 zł
powiadom mnie o dostępności
Administratorem danych jest GALAKTYKA Sp. z o.o., ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego 35/37, 90-644 Łódź (dalej: Galaktyka). GALAKTYKA przetwarza Pani/Pana dane wyłącznie dla celu związanego z wysyłką maila zawierającego informację o dostępności wybranego produktu. Pani/ Pana e-mail nie zostanie wpisane do bazy newslettera. Podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody - art. 6 ust. 1 pkt a) zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka ochrony danych osobowych.
produkt niedostępny

OPIS KSIĄŻki:

Kultowy poradnik makijażu

Jeden z najbardziej utalentowanych amerykańskich makijażystów – Kevyn Aucoin, dzieli się swoimi sekretami: nie tylko wyjaśnia techniki makijażu i  metody jego aplikacji, ale też pokazuje, jak wykorzystać tę wiedzę do kreowania szerokiej gamy wizerunków.

Wśród kobiet, których metamorfozy znajdziesz w książce są nie tylko gwiazdy takie jak Cher, Julia Roberts, Gwyneth Paltrow czy Tina Turner, ale też wiele „zwykłych” kobiet, które Kevyn spotkał na swojej drodze i zaprosił do udziału w tworzeniu książki Makijaż – sztuka przemiany.

Pierwsza część książki obejmuje rady, pomysły i sztuczki pomocne przy upiększaniu (choć, jak mówi sam autor: „w makijażu nie ma sztywnych zasad”). W kolejnej części zobaczysz wspaniałe metamorfozy „zwykłych” kobiet, dzięki którym poznasz niesamowite możliwości przemiany, jakie daje makijaż. Ostatnia część to piękne zdjęcia znanych gwiazd, które za pomocą makijażu przeistaczają się w wampy, niewiniątka czy damy w stylu glamour. W każdym z rozdziałów Kevyn hojnie dzieli się wskazówkami technicznymi i wymienia produkty niezbędne do odwzorowania danego wizerunku.

Całość, przyprawiona niesamowitym poczuciem humoru autora, jego dystansem do siebie oraz zabawnymi opowieściami i wspomnieniami z dzieciństwa, sprawia, że  Makijaż – sztuka przemiany czyta się jednym tchem.

W książce znajdziesz m.in.:

•    rady, pomysły i triki pomocne przy upiększaniu,
•    wspaniałe metamorfozy gwiazd – znanych aktorek i piosenkarek, ale także „zwykłych” kobiet,
•    porady dotyczące pielęgnacji skóry i jej przygotowania do aplikacji makijażu,
•    wskazówki techniczne i produkty niezbędne do wykreowania konkretnego wizerunku,
•    niesamowity humor autora, dzięki któremu przeczytasz książkę jednym tchem. 

 

Make-up jest jak magia – to fascynująca przygoda poznawania siebie poprzez metamorfozę, możliwość stania się kimś innym, piękniejszym, bardziej interesującym... To ogromna przyjemność odkrywania siebie zupełnie na nowo w oczach innych ludzi! Kevyn Aucoin odważnie i z wiarą w nieoczekiwane możliwości człowieka zaprasza nas do swojego tajemniczego ogrodu, w którym możemy się poczuć naprawdę cudownie!
Katarzyna Figura

Kevyn nie jest makijażystą, on jest magikiem. Kreuje atmosferę, która jest połączeniem piękna i magii.
Cher

Pracuję z Kevynem już od dziesięciu lat i jest on jedynym makijażystą, któremu pozwoliłam dotknąć swojej twarzy (w przeszłości zawsze sama się malowałam). Jego wieloletnie postępy w pracy sprawiły, że makijaż został podniesiony do rangi sztuki.
Tina Turner

Mogłabym godzinami opowiadać o ogromnym talencie, wszechstronności i geniuszu Kevyna, ale zamiast tego powiem po prostu, że podczas gdy on cię maluje najwspanialsze jest to, że dzięki temu możesz spędzać z nim czas. Kocham go z całego serca.
Gwyneth Paltrow

Kevyn jest tak cudownym i zabawnym artystą, że praca z nim to czysta przyjemność”.
Julia Roberts

Znam Kevyna od pięciu lat i od tego czasu nie poznałam nikogo bardziej inspirującego. Jego przykład pokazuje, że człowiek może zostawić za sobą trudną, przygnębiającą przeszłość i – jeśli ma szlachetne serce – wznieść się ponad wspomnienia i spełnić to, czego naprawdę pragnie, a przy tym nadal pozostać najmilszą i najbardziej współczującą istotą na tej planecie. Bardzo go podziwiam.
Janet Jackson

Poza tym, ze Kevyn jest niesamowitym artystą, który potrafi zmienić coś zwykłego w niezwykłe (mówię też o sobie), jest też wspaniałym przyjacielem, którego podziwiam i kocham z całego serca.
Lisa Marie Presley

„Kevyn umożliwia każdej z nas granie roli, którą chcemy zagrać, być osobą, którą chcemy być i – co najważniejsze – sprawia, że czujemy się najlepiej, jak mogłybyśmy się czuć. Dziękuję Ci, Kevyn, za spełnienie moich marzeń”.
Drew Barrymore

Kevyn mógłby sprawić, ze nawet ziemniak wyglądałby bardzo glamour. Jest artystą rzeźbiarzem i to nie tylko twarzy. Moje serce urosło siedmiokrotnie po tym, jak zajął się moimi brwiami”.
Tori Amos

Kevyn… jest  niesamowity… jest mistrzem… jest artystą… jest inspirujący… jest czarujący… jest perfekcjonistą… jest lojalny… jest odjazdowy… i jest moim drogim przyjacielem.
Vanessa Williams

Dopiero podczas pracy z Kevynem zaczęłam postrzegać makijaż jako formę sztuki, jak malarstwo. On jest jednocześnie radosny, promienny i zaraźliwie zabawny. Bardzo dobrze się z nim współpracuje, Kevyn inspiruje i sprawia, że sesja zdjęciowa staje się dużo łatwiejsza. Bardzo go kocham.
Winona Ryder

Autor KSIĄŻki:

Makijaże wykonywane przez Kevyna Aucoina pojawiały się w sesjach dla wydawnictw, na pokazach mody, w teledyskach, kampaniach reklamowych i na okładkach praktycznie wszystkich najważniejszych magazynów. Był gościem w programach Oprah, The Today Show, Good Morning America, w nagrywanym przez VH-1 Fashion Television , House of Style stacji MTV, Entertainment of Style i wielu innych.

Lista jego klientek mogłaby uchodzić za przegląd najważniejszych osób w przemyśle rozrywkowym. Znajdują się na niej wszystkie gwiazdy, które wzięły udział w sesjach przedstawionych w Makijażu – sztuce przemiany, ale też wiele innych, m.in. Sharon Stone, Whitney Houston, Linda Evangelista, Mary Tyler Moore, Cindy Crawford, Elizabeth Hurley i Bette Midler.

Wśród wielu wyróżnień, które otrzymał Aucoin, znajduje się również specjalna nagroda przyznana przez Council of Fashion Designers of America; odebrał ją jako pierwszy i jedyny makijażysta w historii. Jest również autorem bestsellerowej książki The Art of Makeup.

dane szczegółowe

Liczba stron: 160
Format: 209 x 275
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-209-6
Data wydania: 29 marca 2012

patroni medialni:

cena detaliczna:
39,90 zł
powiadom mnie o dostępności
Administratorem danych jest GALAKTYKA Sp. z o.o., ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego 35/37, 90-644 Łódź (dalej: Galaktyka). GALAKTYKA przetwarza Pani/Pana dane wyłącznie dla celu związanego z wysyłką maila zawierającego informację o dostępności wybranego produktu. Pani/ Pana e-mail nie zostanie wpisane do bazy newslettera. Podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody - art. 6 ust. 1 pkt a) zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka ochrony danych osobowych.
produkt niedostępny