Diagnostyka przyczyn kulawizn u psów. Anatomia czynnościowa, rozpoznanie i leczenie. Wydanie 2 rozszerzone

data wydania: 20 marca 2023
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
170,00 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Książka z materiałami wideo

Podręcznik łączy wiedzę z zakresu anatomii czynnościowej i chorób układu kostno-stawowego. Uczy usystematyzowanego podejścia diagnostycznego do psów z kulawizną i szczegółowo omawia kolejne etapy postępowania z pacjentem. Jest bogato ilustrowany zdjęciami i rycinami anatomicznymi ułatwiającymi interpretację wyników badania palpacyjnego.
W drugim wydaniu treści zostały zaktualizowane zgodnie z najnowszą wiedzą i wynikami innowacyjnych badań, a także uzupełnione o szczegółowe wiadomości dotyczące zaburzeń o podłożu neurologicznym. 

Z ogromną satysfakcją przedstawiam książkę Diagnostyka przyczyn kulawizn u psów, w której szczegółowo omówiono zagadnienia związane z żywieniem, kinetyką i kinematyką kończyn oraz ich anatomią czynnościową i kliniczną, deficytami mineralnymi występującymi w okresie intensywnego wzrostu szczeniąt i u dorosłych psów, a także ich wpływ na powstawanie chorób układu mięśniowo-szkieletowego.
Nowatorska analiza poruszania się psów w stępie, kłusie, skroczu, cwale i galopie, dokonana z zastosowaniem najnowocześniejszych aparatów i metod symulacji matematycznych, umożliwia całkiem nowe spojrzenie na proporcje trzysegmentowych odcinków kończyny piersiowej i miednicznej, kręgosłupa oraz miednicy w czasie poruszania się, co ma decydujący wpływ na ocenę wydolności i wytrzymałości aparatu ruchu psów. Zaburzenie tzw. inteligencji mechanicznej skutkuje powstaniem kulawizn.
Najcenniejszą część książki stanowi rozdział poświęcony badaniu ortopedycznemu, w którym przedstawiono algorytmy postępowania. W części dotyczącej planowania leczenia wybranych schorzeń ortopedycznych znajdują się informacje na temat terapii chorób układu kostno-stawowego kończyn i miednicy z zastosowaniem współczesnych metod operacyjnych.
Nowoczesna wiedza zawarta w tej książce, zilustrowana wysokiej jakości zdjęciami i praktycznymi filmami, jest przeznaczona nie tylko dla studentów wydziałów medycyny weterynaryjnej, lecz także dla lekarzy klinicystów zajmujących się leczeniem ogólnym małych  zwierząt oraz rozpoczynających podyplomowe studia specjalizacyjne w zakresie chirurgii weterynaryjnej czy chorób psów i kotów.
prof. dr hab. Zdzisław Kiełbowicz

Postawienie rozpoznania w przypadku kulejącego psa może przysporzyć wielu trudności. Jednym z ważnych elementów oceny takiego pacjenta jest odróżnienie problemów związanych z poruszaniem się o przyczynach ortopedycznych od objawów porażennych lub niedowładów. W najnowszym wydaniu Diagnostyki przyczyn kulawizn u psów w rozdziałach poświęconych układowi nerwowemu w sposób przystępny i logiczny przedstawiono zagadnienia z zakresu neurologii, których znajomość pozwoli na trafną diagnozę.
prof. dr hab. Andrzej Pomianowski

 

DOSTĘP DO MATERIAŁÓW WIDEO

Wejdź na stronę www.galaktyka.com.pl/diagnostykakulawizn

Jeśli jesteś naszym klientem i masz już założone konto na naszej stronie, zaloguj się, a następnie wpisz w odpowiednim miejscu kod dostępu znajdujący się pod zdrapką.

Jeśli nie masz konta na naszej stronie, musisz się na niej najpierw zarejestrować (podczas rejestracji wyślemy Ci link aktywacyjny na twój adres e-mail), a następnie zaloguj się i wpisz w odpowiednim miejscu kod dostępu znajdujący się pod zdrapką.

Kod aktywacyjny należy wpisać tylko podczas pierwszego logowania (przy kolejnych logowaniach dostęp do materiałów wideo będzie już odblokowany). Materiały wideo przeznaczone są wyłącznie dla osób, które nabyły książkę. Zabrania się udostępniania kodu osobom trzecim.

 

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 263
Format: 205 x 285
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7579-856-2
Data wydania: 20 marca 2023
Tłumacz: Jerzy Kirstein
Konsultant: Zdzisław Kiełbowicz, Andrzej Pomianowski
cena detaliczna:
170,00 zł
Produkt dostępnY