Endoskopia i endochirurgia psów i kotów

data wydania: 18 listopada 2022
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
239,00 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

W ostatnich latach coraz więcej zakładów leczniczych dla zwierząt wykonuje badanie endoskopowe, które ułatwia, a niekiedy nawet wręcz umożliwia, właściwe rozpoznanie czy leczenie. Lekarze weterynarii powinni więc nabywać wprawy w zakresie obsługi sprzętu endoskopowego, ale przede wszystkim dokształcać się w interpretacji stanów patologicznych i zaobserwowanych zmian. Zachęcam do zapoznania się z polskim wydaniem książki firmowanej przez British Small Animal Veterinary Association, Endoskopia i endochirurgia psów i kotów. Wydawnictwa BSAVA charakteryzują się wysokim poziomem merytorycznym, a jednocześnie zawarte w nich zagadnienia są omawiane w klarowny sposób. Niniejszy podręcznik to pierwsza tak przystępna i doskonale zilustrowana książka poświęcona endoskopii i endochirurgii. Jest niezbędna w każdej bibliotece lekarza weterynarii, zwłaszcza że endoskopia może mieć szerokie zastosowanie w codziennej weterynaryjnej praktyce klinicznej.
prof. dr hab. Andrzej Rychlik, Katedra Diagnostyki Klinicznej, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Niniejszy podręcznik jest przekładem wydania drugiego oryginalnego opublikowanego przez British Small Animal Veterinary Association. Prezentuje aktualną wiedzę na temat endoskopii i endochirurgii psów i kotów; omawia dokładnie m.in.:

• ezofagoskopię, endoskopię interwencyjną i przyszłe kierunki rozwoju endoskopii,
• techniki laparoskopijne: od biopsji wątroby i owariektomii do cholecystektomii i adrenalektomii,
• techniki małoinwazyjne stosowane u kotów.

Do rozdziałów dodano materiały wideo. Są one dostępne w Bibliotece BSAVA.

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 368
Format: 203 x 277
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7579-871-5
Data wydania: 18 listopada 2022
cena detaliczna:
239,00 zł
Produkt dostępnY