Neurologia psów i kotów. Wybrane przypadki kliniczne

data wydania: 21 kwietnia 2015
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
99,00 zł
Kup, a uzyskasz dostęp do SUPER PROMOCJI
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Neurologia psów i kotów. Wybrane przypadki kliniczne to niezwykle praktyczna książka. Autorzy skupili się na chorobach mózgu, móżdżku, nerwów czaszkowych, rdzenia kręgowego, kręgosłupa i nerwów obwodowych o różnej etiologii, z którymi najczęściej spotykają się lekarze małych zwierząt. Szczegółowo opisali sposoby postepowania diagnostycznego i terapeutycznego, korzystając z najabrdziej aktualnej wiedzy z zakresu neurologii weterynaryjnej. Ważnym elementem tej pozycji jest bogata ikonografia, która doskonale uzupełnia wnikliwą analizę omawianych zagadnień. Widać, że ten podręcznik jest owocem prawdziwej pasji klinicznej i ogromnego doświadczenia autorów, które pomogą wszystkim czytelnikom w odkrywaniu tajników wiedzy neurologicznej.
dr hab. Andrzej Pomianowski, prof. nadzw.

U pacjentów trafiających na konsultację neurologiczną często występuje szereg złożonych objawów, których właściwe rozpoznanie nastręcza wielu trudności. Neurologia psów i kotów to podręcznik, który został opracowany właśnie z myślą o codziennej praktyce. Książkę otwiera bogato ilustrowany wstęp, porządkujący wiedzę z zakresu neurologii zwierząt. W dalszej części autorzy zebrali i omówili 24 przypadki kliniczne, z którymi często spotykają się lekarze. Wszystkie zostały przedstawione według praktycznego schematu: prezentacja pacjenta, wywiad, badanie i płynące z niego wnioski, diagnoza oraz rozpoznanie różnicowe, leczenie i rekonwalescencja. Na końcu każdego rozdziału znajduje się obszerna dyskusja podsumowująca wiedzę o danej jednostce chorobowej.
        Jedną z najważniejszych zalet książki jest płyta DVD. Na znajdującym się na niej filmie przedstawiono przypadki zaprezentowane w książce, dzięki czemu czytelnik zdobędzie praktyczną wiedzę o omawianych zaburzeniach i chorobach neurologicznych. Autorzy podręcznika uważają bowiem, że podstawą codziennej praktyki lekarskiej powinna być umiejętność właściwej obserwacji pacjentów.
        Podręcznik warto polecić również studentom medycyny weterynaryjnej, ponieważ nauka poprzez prezentację konkretnych przypadków klinicznych jest bardzo praktyczną i lubianą formą zdobywania wiedzy.  

Książka z płytą DVD

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 200
Format: 165 x 240 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7579-400-7
Data wydania: 21 kwietnia 2015
cena detaliczna:
99,00 zł
Kup, a uzyskasz dostęp do SUPER PROMOCJI
Produkt dostępnY