Od objawu do rozpoznania. Postępowanie diagnostyczne u małych zwierząt

Autor:
Michael D. Lorenz, Paul L. Demars, T. Mark Neer
data wydania: 01 stycznia 2010
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
99,00 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Podręcznik akademicki dotowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Książka polecana przez Krajową Izbę Lekarsko-Weterynaryjną.

Cechą tego podręcznika jest problemowe, a nie układowe podejście do nauki diagnozowania. Całościowo jest to edycja zwarta obejmująca 14 spójnych tematycznych części a w każdej z nich wyartykułowane są zbiorczo najistotniejsze z punktu widzenia diagnostycznego problemy. Kapitalnym pomysłem autorskim jest każdorazowe początkowe oraz końcowe nawiązanie do konkretnego przypadku klinicznego doskonale ilustrującego omawiany problem.
Podręcznik ze wszech miar spełnia wszystkie stawiane współczesnym opracowaniom klinicznym wymogi - po wydaniu zaś w Polsce, będzie miał unikatowy charakter, umożliwiając kompletne opanowanie podstaw rozumowania lekarskiego.
Prof. dr hab. Zbigniew Pomorski

Książka jest nowoczesnym zwartym opracowaniem z dziedziny diagnostyki klinicznej i laboratoryjnej małych zwierząt, autorstwa wielu wybitnych pracowników naukowych i praktyków klinicznych, co sprawia, że zawarta w niej wiedza przekłada się bezpośrednio na praktyczny aspekt - zarówno dydaktyczny jak i zawodowy.
Prof. dr hab. Roman Lechowski

Bez właściwej diagnozy dalsze postępowanie lekarskie, choćby najbardziej skomplikowane i kosztowne, jest tylko zbiorem przypadkowych działań w najlepszym przypadku określanych mianem "postępowanie objawowe". Książka Od objawu do rozpoznania. Postępowanie diagnostyczne u małych zwierząt jest pierwszą książką na polskim rynku wydawniczym, która w sposób usystematyzowany i logiczny wprowadza nas w trudne zagadnienia diagnostyki klinicznej małych zwierząt. Moje 25-letnie doświadczenie kliniczne podpowiada, że stanie się ona podstawowym narzędziem każdego lekarza klinicysty zajmującego się diagnostyką i leczeniem małych zwierząt towarzyszących. Myślę również, że powinna być podstawowym podręcznikiem do nauczania studentów medycyny weterynaryjnej diagnostyki klinicznej małych zwierząt.
Andrzej Lisowski, lekarz weterynarii, specjalista chorób psów i kotów

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 552
Format: 165 x 245
Oprawa: Twarda
ISBN: 978-83-7579-152-5
Data wydania: 01 stycznia 2010
cena detaliczna:
99,00 zł
Produkt dostępnY