Zabiegi diagnostyczne i lecznicze w medycynie małych zwierząt

data wydania: 13 listopada 2015
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
110,00 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

konsultacja naukowa dr hab. Antoni Schollenberger

Zabiegi diagnostyczne i lecznicze w medycynie małych zwierząt to podręcznik, w którym krok po kroku omówiono poszczególne etapy badania pacjentów oraz procedury lecznicze powszechnie wykonywane u psów i kotów. W książce znajdują się informacje praktyczne dotyczące danej techniki, wymaganego sprzętu, wskazań i przeciwwskazań do jej wykonania oraz potencjalnych powikłań. Wszystkie procedury zostały zweryfikowane i zaktualizowane, dzięki czemu książka jest nowoczesnym i użytecznym narzędziem dla wszystkich lekarzy weterynarii.

Z tej książki dowiesz się:

  • jak przeprowadzić poszczególne procedury diagnostyczne i lecznicze,
  • jakie są wskazania i przeciwwskazania do ich przeprowadzenia,
  • jak interpretować uzyskane wyniki,
  • jaki sprzęt jest niezbędny do właściwego wykonania danej techniki,
  • jakie potencjalne powikłania wiążą się z zastosowaną procedurą.

Do czasu przetłumaczenia podręcznika Zabiegi diagnostyczne i lecznicze w medycynie małych zwierząt nie było u nas podobnego przewodnika, mogącego przydać się w codziennej praktyce wszystkim lekarzom zajmującym się leczeniem psów i kotów. Książka będzie służyć zarówno tym, którzy dopiero rozpoczynają pracę zawodową, jak i doświadczonym praktykom pragnącym nauczyć się nowych metod diagnostycznych. Tym ostatnim szczególnie polecam opis metod diagnozowania zaburzeń neurologicznych i ortopedycznych.
Poszczególne metody są opisane krok po kroku, począwszy od wskazań i przeciwwskazań do ich stosowania, poprzez wymagania odnośnie do sprzętu i sposobu wykonania po przedstawienie możliwych powikłań. Przy niemal każdym opisie zamieszczono ilustrujące go zdjęcie i nierzadko schematyczny rysunek pokazujący na przykład, gdzie należy się wkłuć lub jak poprowadzić cięcie.
Jako redaktor naukowy tłumaczenia przeczytałem dokładnie, zdanie po zdaniu, całą książkę, zwracając uwagę na precyzję opisów wykonania zabiegów. Każdy praktyk może się z niej wiele nauczyć, albo do niej sięgnąć, gdy ma wątpliwości, a nie ma kogo zapytać. Podręcznik jest przyjazny, nie ma w nim pustosłowia, prowadzi niemal za rękę.
prof. dr hab. Antoni Schollenberger

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 288
Format: 165 x 240
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7579-463-2
Data wydania: 13 listopada 2015
cena detaliczna:
110,00 zł
Produkt dostępnY