Sekrety ptaków. Fascynujący świat ptasich zmysłów

Autor:
data wydania: 03 października 2012
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
39,90 zł
powiadom mnie o dostępności
Administratorem danych jest GALAKTYKA Sp. z o.o., ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego 35/37, 90-644 Łódź (dalej: Galaktyka). GALAKTYKA przetwarza Pani/Pana dane wyłącznie dla celu związanego z wysyłką maila zawierającego informację o dostępności wybranego produktu. Pani/ Pana e-mail nie zostanie wpisane do bazy newslettera. Podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody - art. 6 ust. 1 pkt a) zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka ochrony danych osobowych.
produkt niedostępny

OPIS KSIĄŻki:

 

  • Jak to jest być flamingiem i z odległości setek kilometrów wyczuwać mającą dopiero nadejść ulewę?
  • Jak to jest być samcem gorzyka czerwonogłowego, zachowującym się jak bezrozumna zabawka przed niewykazującą zainteresowania samicą?
  • Jak to jest kopulować w ciągu niespełna dziesiątej części sekundy, ale ponad sto razy na dzień?
  • Jak to jest być jerzykiem i „materializować się na końcu długiego krzyku"?
  • Jak to jest być pingwinem cesarskim i nurkować w atramentowej otchłani antarktycznych mórz na głębokość do 400 metrów?

Na te i inne pytania odpowiada fascynująca książka Tima Birkheada. Sekrety ptaków po prostu otworzą przed tobą niezwykły świat ptasiego behawioru!

 

Sekrety ptaków to książka z rodzaju tych, w których jestem zakochany. Dzięki pięknemu i przystępnemu językowi po prostu się przez nią płynie. A co najważniejsze - otrzymuje się potężną dawkę wiedzy o wrażliwych i pięknych istotach, jakimi są ptaki. Tim Birkhead, znakomity naukowiec, ale też miłośnik pierzastych stworzeń, prowadzi nas nie tylko przez świat ptaków i ich zmysłów, lecz także opowiada, jak my - ludzie - je poznawaliśmy. Każdy, powtarzam, każdy miłośnik ptaków powinien mieć Sekrety w swojej bibliotece i często do nich wracać. Ja na pewno będę to robił!
Adam Wajrak, przyrodnik i dziennikarz, autor książek Kuna za kaloryferem oraz serii Przewodnik prawdziwych tropicieli

Jestem pod ogromnym wrażeniem! Tim Birkhead przedstawia zagadnienia naukowe ze swadą i polotem. I tak właśnie powinno być. Otrzymujemy ogromną dawkę fascynujących informacji podanych w łatwo przyswajalnej formie. Jestem pewien, że wielu czytelników doceni wyjątkowość tej książki.
dr Andrzej G. Kruszewicz, tłumacz, autor wielu książek o ptakach, m.in. dwutomowego dzieła Ptaki Polski, a także Ptaki w Polsce, Ptaki drapieżne Polski, Głosy ptaków czy Pomagamy ptakom

Sekrety ptaków to książka niezwykła, napisana tak ekscytującym językiem, że nie można się od niej oderwać. Świat postrzegany przez ptaki jest niewiarygodnie odmienny od ludzkiego, choć przykładamy do niego naszą miarkę. Jestem pod wrażeniem.
Włodzimierz Stanisławski, tłumacz, z-ca dyrektora Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi

Doskonała
Simon Barnes, "The Times"

To będzie jedna z najbardziej znaczących książek przyrodniczych 2012 roku. Nie tylko dlatego że jest znakomitą lekturą, ale ze względu na tematykę, którą porusza. Birkhead jest jednym z niewielu naukowców, który potrafi zafascynować nieprofesjonalnego odbiorcę. Jego nowa książka zachwyci specjalistów, będzie również doskonałą lekturą do poduszki.
Dominic Couzens, "BBC Wildlife"

Wielka siła tej książki polega na tym, że wszystkie odkrycia (dotyczące ptasich zmysłów) są opowiedziane pozbawionym żargonu zawodowego, codziennym językiem, prostym i jasnym, a jednocześnie niezwykle fascynującym i często dowcipnym. Sekrety ptaków to niezwykle zajmująca książka o ptakach, ich zmysłach i zachowaniu. Autor zawarł w niej swoje osobiste doświadczenia, ciekawe historie i opisy nowatorskich metod badawczych. Niezmiernie wciągająca lektura.
Bryan Bland, „Birding World”

Styl pisarski Birkheada jest świetnie przemyślany, starannie dopracowany od strony naukowej, ujmująco rzetelny. Birkhead nie pomija też aspektów seksualnych. Pisze o bawoliku czerwonodziobym – jedynym ptaku, który osiąga orgazm. Sekrety ptaków to lektura fascynująca i zabawna jednocześnie, dająca prawdziwą przyjemność z czytania.
Jamie Condliffe, „New Scientist”

  

WYNIKI KONKURSU SEKRETY PTAKÓW

Dziękujemy serdecznie wszystkim biorącym udział w konkursie Sekrety ptaków, którego celem było wyłonienie zdjęcia okładkowego do książki o tym samym tytule. 

Na konkurs napłynęło 1241 zdjęć od 308 uczestników. Po burzliwej debacie, jury – w którym zasiedli pracownicy Wydawnictwa Galaktyka: Małgosia Bińkowska, Marek Janiak, Andrzej Niewiarowski, Wiktor Niewiarowski, Kasia Rabiega – wybrało zwycięzcę. Został nim Piotr Chara, autor zdjęcia białych czapli. Wierzymy, że fotografia będzie cieszyć i intrygować przyszłych czytelników Sekretów ptaków

Zwycięzca otrzyma: aparat Canon SX260HS, lornetkę Delta Optical Forest II 8x42, 1000 zł netto oraz 20 książek fotograficznych Wydawnictwa Galaktyka. 

Jury wyróżniło również prace, których autorami są: 

Adam Topolski
Adrian Ciechanowski
Bernard Maciulko
Grzegorz Oloś
Hubert Gajda
Krzysztof Sapieha
Łukasz Boch
Marcin Lenart
Marcin Łukawski – dwa wyróżnienia
Piotr Chara – I miejsce i wyróżnienie
Autorzy wyróżnionych fotografii otrzymają książkę W stronę lepszych zdjęć
Pełna galeria nagrodzonych prac znajduje się poniżej.

Wszystkim laureatom gratulujemy!
Zespół Wydawnictwa Galaktyka

Autor KSIĄŻki:

TIM BIRKHEAD jest profesorem na uniwersytecie w Sheffield, gdzie wykłada zachowanie zwierząt i historię nauki. Jest członkiem Royal Society of London. W ramach swojej pracy naukowej, aby zrozumieć życie ptaków, poznał różne miejsca świata. Pisał dla „Independent", „New Scientist" i „BBC Wildlife". Jest także autorem książek: Promiscuity, Great Auk Islands, The Cambridge Encyclopaedia ofBirds, która zdobyła medal McColvina, The Red Canary, wyróżnionej nagrodą Cremera, oraz The Wisdom ofBirds, uhonorowanej w 2009 roku tytułem Best Bird Book of Year (książka roku o ptakach) przez British Trust for Ornithology and British Birds. Jest żonaty, ma trójkę dzieci i mieszka w Sheffield.

Informacja o autorze na stronie Uniwersytetu Sheffiled

dane szczegółowe

Liczba stron: 224
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-230-0
Data wydania: 03 października 2012

patroni medialni:

cena detaliczna:
39,90 zł
powiadom mnie o dostępności
Administratorem danych jest GALAKTYKA Sp. z o.o., ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego 35/37, 90-644 Łódź (dalej: Galaktyka). GALAKTYKA przetwarza Pani/Pana dane wyłącznie dla celu związanego z wysyłką maila zawierającego informację o dostępności wybranego produktu. Pani/ Pana e-mail nie zostanie wpisane do bazy newslettera. Podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody - art. 6 ust. 1 pkt a) zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka ochrony danych osobowych.
produkt niedostępny