Trening neurostymulacyjny dla jeźdźców. Jak poprawić efektywność dosiadu i działania pomocy w oparciu o prawidłową stymulację układu nerwowego

Autor:
data wydania: 27 kwietnia 2023
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
69,90 zł
cena promocyjna:
41,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 69,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Od ponad 20 lat zajmuję się treningiem koni, a od pewnego czasu przekazuję swoją wiedzę i doświadczenie innym jeźdźcom. W trakcie treningów zwracam szczególną uwagę na poprawną pozycję w siodle. Oprócz pomocy dosiad jest bowiem najcenniejszym środkiem komunikacji z koniem. W idealnej sytuacji sygnały pochodzące od człowieka są precyzyjne, ubtelne i czytelne dla zwierzęcia, a także pojawiają się w odpowiednim momencie, zapewniając harmonię między jeźdźcem a koniem. I tu dochodzimy do sedna. Uważam, że w jeździectwie bardzo wiele zależy od naszych umiejętności, a więc od nieustannej pracy nad samym sobą i nad świadomością własnego ciała. Tylko wtedy możemy wymagać czegoś od naszych koni.
W praktyce u wielu jeźdźców obserwuję różne problemy z dosiadem. Niektórzy mimo ogromnego wysiłku i miliona prób nie są w stanie poprawić błędów i nie osiągają zamierzonych efektów, co rodzi frustrację. Po lekturze Treningu neurostymulacyjnego dla jeźdźców wiem już, jak im pomóc i co powinnam poprawić u siebie, by pozycja mojego ciała, sygnały i reakcje stały się jeszcze lepsze. Marc Nölke w czytelny sposób przedstawił funkcjonowanie ludzkiego organizmu, a także zaproponował szereg wartościowych ćwiczeń i rozwiązań wielu problemów jeździeckich. Nie mam wątpliwości, że z tej wiedzy skorzysta każdy, kto chce poszerzyć swoje horyzonty i stać się najlepszym jeźdźcem dla swojego konia.
Daria Kobiernik

Koń sportowiec może w 100 procentach skupić się na wykonaniu zadania tylko wtedy, gdy jeździec mu w tym nie przeszkadza. Dzięki pracy hodowców coraz częściej rodzą się zwierzęta utalentowane i gotowe sprostać wymaganiom sportu jeździeckiego. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał, człowiek powinien zadbać o swoje umiejętności.
Z własnego wieloletniego doświadczenia wiem, że sprawność psychofizyczna jeźdźców wciąż stanowi pewne pole do zagospodarowania. Większość osób uprawiających jeździectwo ogranicza się do jeżdżenia konno, jednak w dzisiejszych czasach to zdecydowanie za mało. Dziś, by wygrywać, trzeba być przygotowanym lepiej niż inni. Trening neurostymulacyjny pozwoli ci wznieść się na wyższy poziom, a jeźdźcom, którzy nabawili się urazów i kontuzji, pomoże szybciej powrócić do pełnej sprawności.
Wojciech Mickunas

Marc Nölke, wykorzystując swoje doświadczenie i wieloletnie badania, opracował prosty system treningowy, który skutecznie poprawi twoje jeździectwo poprzez neuroaktywizację obszarów mózgu odpowiadających za stabilność, równowagę, wyczucie rytmu i sprawność widzenia. Dzięki niemu poprawisz postawę ciała, wydajność ruchową i zmniejszysz ból. Rozwiążesz też swoje problemy z propriocepcją i równowagą, trwale rozluźnisz napięcia mięśniowe,  poprawisz zdolność koncentracji i szybkość reakcji, a także przepracujesz lęki. To wszystko przełoży się bezpośrednio na efektywność dosiadu, działanie pomocy jeździeckich oraz pewność siebie w siodle i zapewni ci więcej radości z jazdy konnej.

W książce przedstawiono 62 ćwiczenia wraz ze szczegółowymi instrukcjami ich wykonania. Dzięki treningowi neurostymulacyjnemu nauczysz się:
• czym są bodźce i jak je rozróżniać,
• rozpoznawać, jak funkcjonują i współpracują najważniejsze układy ruchowe,
• identyfikować swoje kluczowe obszary problematyczne i słabości,
• dobierać właściwe bodźce i ćwiczenia do swojego indywidualnego programu treningowego.

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 168
Format: 165 x 240
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7579-883-8
Data wydania: 27 kwietnia 2023
Tłumacz: Barbara Wołk
cena detaliczna:
69,90 zł
cena promocyjna:
41,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 69,90 zł
Produkt dostępnY