Podstawy treningu naturalnego. ALFA HORSE (Poziom 1). Program pracy na linie dla każdego

data wydania: 30 maja 2023
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
79,90 zł
cena promocyjna:
47,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 79,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

POCZUJ SIĘ BEZPIECZNIE, ODZYSKAJ RADOŚĆ Z TRENINGÓW I STAŃ SIĘ NAJLEPSZYM PARTNEREM SWOJEGO KONIA

Bardzo mnie ucieszyło spotkanie z książką Katarzyny Michałek. Jest to pozycja wyjątkowa nie tylko ze względu na to, że zawiera program szkoleniowy opracowany przez polską trenerkę, ale także dlatego, że dotyczy rzadziej omawianego działu szkolenia koni – pracy z ziemi. Skupia się na zupełnie innym poziomie komunikacji z tymi wspaniałymi zwierzętami, w której wykorzystuje się nie tradycyjnie rozumiane pomoce jeździeckie, takie jak łydki, dosiad czy wodze, ale przede wszystkim mowę ciała – postawę, ruchy, a nawet spojrzenie.
Dodatkowym atutem programu jest możliwość bliższego kontaktu z autorką zarówno poprzez stronę Alfa Horse, jak i bezpośrednio – podczas szkoleń i konsultacji. Gorąco polecam książkę, wszystkim, którzy poszukują wartościowej i doskonale usystematyzowanej wiedzy.
Wojciech Mickunas

Trening naturalny to najbardziej przydatna i rozwijająca część pracy z koniem, która pozwala na zbudowanie z nim dobrej relacji, opartej na zrozumiałych sygnałach. Dzięki nim koń będzie spokojny, rozluźniony i chętny do pracy, a przede wszystkim będzie nam ufał i postara się zrobić dla nas jak najwięcej. Pracy z koniem nie można zacząć bez podstawowej wiedzy o jego psychologii, biomechanice czy zachowaniach w stadzie. Musimy wiedzieć, kiedy koń się boi, by pomóc mu pokonać strach, a kiedy jest ciekawy, by nie zgasić w nim chęci poznawania nowego. W Podstawach treningu naturalnego odnajdziemy wszystko, czego potrzebuje nasz koń, aby mógł uczyć się w prawidłowy sposób, a nas cieszyła już sama myśl o wspólnych treningach.
Sandra Santi HORSE LIFE, influencerka i blogerka

Książka zawiera wszystkie ćwiczenia poziomu 1 programu Alfa Horse oraz część teoretyczną z zakresu psychologii i zachowań stadnych koni. Obejmuje również tematy dodatkowe, takie jak bezpieczna obsługa, pierwsze spacery w teren, pokonywanie końskiego strachu czy zabawy zadaniowe i prawidłowe planowanie treningu. Poprowadzi cię przez kolejne etapy szkolenia konia na linie i pomoże zbudować pewność siebie oraz poczucie bezpieczeństwa, a także nawiązać ze swoim koniem wyjątkową relację opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Gotowy zestaw ćwiczeń pozwoli uzyskać samodzielność podczas codziennych treningów, a przejrzyste wskazówki rozwiną umiejętność rozwiązywania problemów. Zaczniesz lepiej rozumieć konie i właściwie dobierać ćwiczenia.
Program Alfa Horse powstał w oparciu o system subtelnych, ale czytelnych sygnałów przekazywanych pomocami oraz mową ciała i obejmuje m.in.:

• pracę na kołach w stępie i kłusie,
• przejścia i zmiany kierunków,
• podążanie za człowiekiem,
• prowadzenie z bliska i z daleka,
• przesunięcia przodu i zadu,
• zatrzymywanie, cofanie i przywołanie,
• zgięcia i ruchy boczne,
• pokonywanie ciasnych przestrzeni,
• pracę na schematach,
• łapanie konia na padoku.

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 223
Format: 165 x 240
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7579-881-4
Data wydania: 30 maja 2023
Konsultant: Wojciech Mickunas
cena detaliczna:
79,90 zł
cena promocyjna:
47,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 79,90 zł
Produkt dostępnY