Zapomniany język psów

Autor:
data wydania: 10 października 2012
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
42,90 zł
cena promocyjna:
25,74 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 42,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Światowy bestseller!

Kierując się przede wszystkim zrozumieniem języka, jakim posługują się wilki i psy w stadzie, autorka opracowała własną metodę rozwiązywania problemów pojawiających się często między psem i jego opiekunami. Jej metoda w zasadzie sprowadza się do podstawowych, ale niestety zapomnianych prawd – przywróćmy psom poczucie przynależności do stada, pokażmy im, gdzie w hierarchii stada jest ich miejsce. Z książki dowiemy się, jak Jan dawała sobie radę w konkretnych przypadkach, kiedy okazywało się, że psy widzą świat inaczej niż spodziewamy się tego my – ich właściciele.

Jan Fennell posiada nadzwyczajny dar, który wzbudza podziw i zachwyt wszystkich miłośników psów. Jest znanym hodowcą, mającym liczne sukcesy na wielu znaczących i prestiżowych wystawach, z Londyńskim Crufts na czele. W ostatnim czasie jej niezwykła metoda podejścia do psów, zwłaszcza tych, które stwarzają problemy, a także udział w programach radiowych i telewizyjnych przysporzyły jej wielu gorących zwolenników.

Historia Fennell nie tylko pobudza do działania, ale także wzrusza. W swojej książce opisuje tragiczną śmierć jej własnego psa, która kazała jej szukać alternatywnej metody do powszechnie stosowanej techniki "wymuszania posłuszeństwa". Opierając się na licznych przykładach pokazuje, jak sama uczyła się nawiązywania kontaktu z najlepszym przyjacielem człowieka i przekonuje, że każdy z nas może tego dokonać. Jej książka jest wyjątkowym poradnikiem, który z pewnością zafascynuje wszystkich właścicieli i sympatyków psów.

Książka ta stała się absolutnym klasykiem "psiej" literatury, przecierając szlak pozytywnym metodom szkolenia psów. Powinien ją przeczytać każdy, kto dostrzega w psie indywidualność i komu zależy na stworzeniu ze zwierzęciem więzi opartej na współpracy i zaufaniu.
Agnieszka Nojszewska, trener, Dobry Pies - Akademia Porozumiewania się ze Zwierzętami

Zapomniany język psów czyta się jednym tchem. Autorka z pełnym znawstwem psychiki i reakcji psów, w formie wciągających opowieści, przekazuje swoje doświadczenia. Jan uświadamia nam, jak często brak wiedzy uniemożliwia zrozumienie języka naszych czworonożnych przyjaciół. Książka pokazuje drogę do mądrego, odpowiedzialnego wychowania psa, który będzie naszym wiernym towarzyszem, naszą radością i dumą. Bo kto nie lubi pochwalić się mądrością swojego pupila?
Iwona Urbanowska, Międzynarodowy Sędzia Kynologiczny FCI

Zapomniany język psów jest od wielu lat jedną z moich ulubionych książek o tematyce behawioralnej. Tak jak Monty Roberts otworzył mi oczy na tajniki umysłu koni, tak Jan Fennell uświadomiła mi pewne prawdy na temat zawiłości psychiki psów. Zawiłości, a może właśnie prostoty, ponieważ tak naprawdę konsekwentne przestrzeganie kilku zasad wystarczy, żeby życie psa i człowieka pod jednym dachem stało się fantastyczną przygodą.
Motto książki ujęłabym w jednym zdaniu: Pozwólmy psu być psem - w tej roli czuje się najlepiej.
Maja Ingarden, lekarz weterynarii, hodowca, Klinika Weterynaryjna THERIOS 

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

JAN FENNELL posiada nadzwyczajny dar, który wzbudza podziw i zachwyt miłośników psów. Jest znanym hodowcą odnoszącym liczne sukcesy na wielu prestiżowych wystawach, z Londyńskim Cruft’s na czele. Pierwsza książka Fennell, Zapomniany język psów, stała się światowym bestsellerem i zmieniła sposób, w jaki dotychczas człowiek patrzył na psa. W kolejnej książce autorka nie tylko jeszcze bardziej zagłębia się w tajemnice psiego języka, ale przede wszystkim doradza, jak od teorii przejść do praktyki i jak jej rewelacyjną metodę należy stosować na co dzień.

dane szczegółowe

Liczba stron: 224
Format: 168 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-213-3
Data wydania: 10 października 2012
cena detaliczna:
42,90 zł
cena promocyjna:
25,74 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 42,90 zł
Produkt dostępnY