Stuart McGill

Stuart McGill jest profesorem biomechaniki kręgosłupa na Uniwersytecie Waterloo. Kieruje laboratorium badającym funkcje dolnego odcinka kręgosłupa oraz zajmującym się zapobieganiem kontuzjom, rehabilitacją i treningiem sportowym. Owocami jego pracy są setki publikacji naukowych oraz trzy książki.
Pierwsza z nich, Low Back Disorders: Evidence based prevention and rehabilitation, została napisana dla lekarzy i terapeutów, by pomóc im w wyborze ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz zapobieganiu kontuzjom.
Postaw na plecy jest skierowana do trenerów i zawodników, którzy chcą poprawić wyniki sportowe i sprawność pleców, jednocześnie minimalizując ryzyko kontuzji.
Jako ostatnią McGill wydał książkę Mechanika zdrowych pleców, adresowaną do laików borykających się z bólem pleców.

Za swoją pracę otrzymał wiele nagród naukowych. Na konsultacjach zajmuje się najtrudniejszymi przypadkami bólu pleców, udziela również porad – dotyczących badania oraz zmniejszania ryzyka kontuzji dolnego odcinka kręgosłupa – różnym organizacjom rządowym, prywatnym firmom i kancelariom prawnym, a także najwybitniejszym sportowcom z wielu krajów. Jego książki i nagrania prezentujące techniki pracy i ruchu można znaleźć na stronie www.backfitpro.com.