Mechanika zdrowych pleców. Uwolnij się od bólu dzięki metodzie McGilla

Autor:
data wydania: 14 maja 2018
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
64,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Książka Stuarta McGilla pomoże ci samemu zdiagnozować dolegliwości pleców, znaleźć najlepszy plan do ich naprawy i pozbyć się bólu. Jeśli porównamy kręgosłup do samochodu, a autora do mechanika, możemy uznać tę książkę za instrukcję obsługi.

Przystępnie przekazana tu wiedza oparta jest na wieloletnich badaniach laboratoryjnych i praktyce klinicznej. McGill rozprawia się z powszechnie krążącymi mitami na temat bólu kręgosłupa, opisuje, jak pracują plecy, co dokładnie powoduje ból i w jaki sposób znaleźć jego przyczynę. Radzi czytelnikom, jak dbać o zdrowy kręgosłup. Podpowiada, jak wybrać najlepszy dla siebie sposób leczenia oraz sugeruje, że skomplikowane i trudne operacje kręgosłupa nie zawsze są konieczne. Wystarczy dobrze poznać swoje ciało i znaleźć odpowiedniego lekarza.

Po lekturze Mechaniki zdrowych pleców będziesz sam potrafił przeprowadzić proste domowe testy diagnostyczne oraz ćwiczenia rehabilitacyjne!

Z książki Mechanika zdrowych pleców dowiesz się:

  • jakie są przyczyny bólu pleców od uwypuklenia dysku do rwy kulszowej,
  • które z codziennie wykonywanych przez nas czynności mogą powodować lub nasilać ból,
  • jakie ćwiczenia i zdrowe wzorce ruchowe pozwalają żyć bez bólu,
  • jak sporządzić specjalną listę kontrolną, dzięki której sprawdzisz, czy operacja kręgosłupa rzeczywiście poprawi twój stan zdrowia.

Mechanika zdrowych pleców Stuarta McGilla jest doskonałym kompendium zarówno dla osób na co dzień borykających się z bólem kręgosłupa, jak i dla wykwalifikowanych fizjoterapeutów, osteopatów i trenerów sportowych. Autor, wykorzystując proste rysunki i opisy pozycji, wyjaśnia rozkład sił  mechanicznych i ich wpływ na kolumnę kręgosłupa oraz udziela wskazówek, jak można sobie samodzielnie pomóc i zredukować te przeciążenia.
Polecamy tę książkę każdemu, kto chce lepiej zrozumieć działanie swojego kręgosłupa i poznać sposób, w jaki może na niego pozytywnie wpływać.
Fizjoterapia HD

Nikt nie udzieli ci lepszych rad, jak unikać kontuzji kręgosłupa lędźwiowego i jak je leczyć niż dr Stuart McGill. Stworzył on podstawy naukowe badań przyczyn bólu pleców, którymi kierują się lekarze na całym świecie.
Chris Riddoch, profesor nauki sportu, Uniwersytet Bath, Wielka Brytania

Wyjątkowe podejście dr. McGilla pozwoliło mi się pozbyć bólu pleców po poważnym urazie kręgosłupa, pomimo że inni eksperci mówili mi, iż moja kariera w trójboju siłowym już się skończyła. Kiedy pozbyłem się bólu, wróciłem na zawody jeszcze SILNIEJSZY i ustanowiłem nowe rekordy.
Brian Carroll, mistrz trójboju siłowego

Mechanika zdrowych pleców to wspaniała publikacja prof. McGilla, którą można uznać za praktyczną instrukcję dla osób walczących z bólem kręgosłupa. Autor uczy  w niej poprawnych wzorców ruchowych, istotnych dla codziennych czynności. Kręgosłup spełnia wiele ważnych dla organizmu funkcji, w związku z tym należy o niego dbać. Dzięki tej książce praca nad powrotem do bezbolesnego życia stanie się przyjemnością.
Adrianna Palka, trener fitness

Prof. McGill jest głównym ekspertem w Men’s Health, zajmującym się tematem bólu pleców. Jego innowacyjne i praktyczne porady nie tylko przynoszą ulgę naszym czytelnikom od ponad dekady, ale także pomogły mojemu ojcu uniknąć operacji kręgosłupa. McGill to prawdziwy mistrz Jedi rehabilitacji kręgosłupa.
Adam Campbell, redaktor naczelny MensHealth.com

Prof. McGill rozgryzł mój kręgosłup i ocalił moją olimpijską karierę.
Bethany Hart, reprezentantka olimpijska USA

Prof. McGill to najbardziej znany na świecie badacz zajmujący się kręgosłupem. W tej książce przekazuje swoją wiedzę wszystkim, którzy jej najbardziej potrzebują.
William Morgan, DC. Walter Reed National Military Center, konsultant w Białym Domu

Odkąd zaczęliśmy wykorzystywać protokoły terapii prof. McGilla, nasi pacjenci szybciej wracają do pracy. W Mechanice zdrowych pleców autor tłumaczy mechanizmy powstawania bólu kręgosłupa i pokazuje czytelnikom, jak odzyskać zdrowie. Bardzo czytelnie.
John Repac OTR/L oraz Rada Lorenz, RN Montana Health Network, USA

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Stuart McGill jest profesorem biomechaniki kręgosłupa na Uniwersytecie Waterloo. Kieruje laboratorium badającym funkcje dolnego odcinka kręgosłupa oraz zajmującym się zapobieganiem kontuzjom, rehabilitacją i treningiem sportowym. Owocami jego pracy są setki publikacji naukowych oraz trzy książki.
Pierwsza z nich, Low Back Disorders: Evidence based prevention and rehabilitation, została napisana dla lekarzy i terapeutów, by pomóc im w wyborze ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz zapobieganiu kontuzjom.
Postaw na plecy jest skierowana do trenerów i zawodników, którzy chcą poprawić wyniki sportowe i sprawność pleców, jednocześnie minimalizując ryzyko kontuzji.
Jako ostatnią McGill wydał książkę Mechanika zdrowych pleców, adresowaną do laików borykających się z bólem pleców.

Za swoją pracę otrzymał wiele nagród naukowych. Na konsultacjach zajmuje się najtrudniejszymi przypadkami bólu pleców, udziela również porad – dotyczących badania oraz zmniejszania ryzyka kontuzji dolnego odcinka kręgosłupa – różnym organizacjom rządowym, prywatnym firmom i kancelariom prawnym, a także najwybitniejszym sportowcom z wielu krajów. Jego książki i nagrania prezentujące techniki pracy i ruchu można znaleźć na stronie www.backfitpro.com.

dane szczegółowe

Liczba stron: 160
Format: 205 x 275
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-673-5
Data wydania: 14 maja 2018
Tłumacz: Jakub Sytar

patroni medialni:

cena detaliczna:
64,90 zł
Produkt dostępnY