Napięcia więzadłowo-stawowe. Osteopatyczne techniki manipulacyjne

data wydania: 14 listopada 2017
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
59,90 zł
Produkt dostępnY
Przedpłata
Paczkomaty
9,90 zł
Kurier DPD
12,90 zł
Pocztex Kurier 48
13,80 zł
Odbiór własny
(Łódź, Żeligowskiego 35/37)
0,00 zł
Płatność przy odbiorze
Kurier DPD
15,90 zł
Pocztex Kurier 48
17,90 zł
Odbiór własny
(Łódź, Żeligowskiego 35/37)
0,00 zł

OPIS KSIĄŻki:

Napięcia więzadłowo-stawowe  to książka, której celem jest umożliwienie praktykom i studentom osteopatii nauki technik manipulacyjnych wykorzystywanych do terapii różnych części ciała, opartych na pracy Andrew Taylora Stilla, M.D. i Williama G. Sutherlanda, D.O. oraz przekazanie im metodologii rozpatrywania ciała ludzkiego jako całości, a nie sumy poszczególnych jego części. Książka ta pomoże rozwinąć  własny, unikalny styl terapii.

Osteopatia rozwinęła wiele metod terapeutycznych i podejść manipulacyjnych. Techniki napięć więzadłowo-mięśniowych to nazwa nadana przez Williama G. Sutherlanda, D.O., twórcę osteopatii czaszkowej, dla grupy technik służących terapii ciała poza centralną osią układu czaszkowo-krzyżowego. Termin ten odnosi się więc do szerokiego spektrum technik angażujących własne mechanizmy zdrowienia ciała we względnie bezpośredni sposób.

Przez ponad 30 lat Dallas Osteopathic Study Group badało ten rodzaj manipulacji. Książka Napięcia więzadłowo-stawowe to esencja ich pracy. Początkowe rozdziały prezentują historię rozwoju tego podejścia oraz zawierają przegląd niektórych doniesień naukowych leżących u ich podstaw. Pozostałe są poświęcone badaniu ciała od stóp do barków i przedstawiają efektywne techniki manipulacyjne.
Autorzy podają jasne i czytelnie zilustrowane instrukcje, umożliwiając doświadczonym praktykom uzyskanie biegłości w omawianych technikach. W książce zaprezentowano pracę wg koncepcji „kluczowej lezji” oraz „cięciwy” opracowanych przez Rollina Beckera.

Bardzo się cieszę, że dzięki wydawnictwu Galaktyka książka Napięcia więzadłowo-stawowe. Osteopatyczne techniki manipulacyjne ukazuje się na polskim rynku. Jest to pozycja, która w niezwykle ciekawy sposób przedstawia zagadnienia osteopatycznej pracy z ciałem. Dzięki niej czytelnicy mogą się nauczyć wielu technik manualnych oraz zrozumieć mechanizm ich działania. Zapoznają się również ze sposobem myślenia i podejściem terapeutycznym twórcy osteopatii A.T. Stilla, jego ucznia W.G. Sutherlanda i wielu innych cenionych osteopatów. Autorzy przedstawili też historię powstawania technik napięć więzadłowo-stawowych, opisanych w 1949 r. przez H.A. Lippincotta. Bezpieczeństwo i prostota tych metod sprawiają, że będą one przydatne praktykującym osteopatom, studentom osteopatii, fizjoterapeutom, masażystom i innym terapeutom wykorzystującym pracę z ciałem.
Polecam!
Marcin Sowa, osteopata, fizjoterapeuta, Prezes Stowarzyszenia Osteopatia Polska

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Steven L. Simmons, D.O., jest absolwentem University of North Texas Health Science Center – Texas College of Osteopathic Medicine. Obecnie jest rezydentem w praktyce rodzinnej w Fort Worth, w Teksasie.
Dr Simmons napisał i zilustrował Osteopathic Manipulative Medicine – Review for the Boards.

William Thomas Crow, D.O., jest absolwentem University of North Texas Health Science Center – Texas College of Osteopathic Medicine, uzyskał również certyfikat Amerykańskiej Komisji Osteopatycznej Medycyny Nerwowo-Mięśniowo-Szkieletowej. Jest kierownikiem programu rezydenckiego medycyny rodzinnej i medycyny nerwowo-mięśniowo-szkieletowej we Florida Hospital East Orlando. Dr Crow jest profesorem w University of Health Sciences w Kansas City, Pikeville College of Osteopathic Medicine oraz Nova Southeastern College of Osteopathic Medicine. Prowadził wykłady w Japonii, Australii, Niemczech, Austrii oraz w Stanach Zjednoczonych. Jest autorem wielu publikacji naukowych.

Conrad A. Speece, D.O., w 1974 r. ukończył studia w Kansas City College of Osteopathic Medicine i uzyskał certyfikat w dziedzinie medycyny rodzinnej. Prowadził wykłady poświęcone technikom napięć więzadłowo- stawowych oraz innym zagadnieniom związanym z osteopatią w Stanach Zjednoczonych, Europie, Kanadzie, Japonii i Rosji. Poza praktyką prywatną od 1983 r. jest również członkiem wydziału nauczania w Texas College of Osteopathic Medicine, gdzie uczy studentów i rezydentów, oraz profesorem zwyczajnym w Post-Graduate School of Clinical Research w A.T. Still University. Od 1975 r. dr Speece jest członkiem oraz przewodniczącym Dallas Osteopathic Study Group – organizacji zajmującej się udoskonalaniem i rozbudowywaniem metod terapii ludzkiego ciała stosowanych w osteopatii. Jest również wynalazcą – stworzył i opatentował między innymi Back-Master Lumbar and Thoracic® OMT Devices.

dane szczegółowe

Liczba stron: 200
Format: 175 x 252
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-646-9
Data wydania: 14 listopada 2017
cena detaliczna:
59,90 zł
Produkt dostępnY
Przedpłata
Paczkomaty
9,90 zł
Kurier DPD
12,90 zł
Pocztex Kurier 48
13,80 zł
Odbiór własny
(Łódź, Żeligowskiego 35/37)
0,00 zł
Płatność przy odbiorze
Kurier DPD
15,90 zł
Pocztex Kurier 48
17,90 zł
Odbiór własny
(Łódź, Żeligowskiego 35/37)
0,00 zł