Powięź bez tajemnic. Czym jest i jakie jest jej znaczenie

data wydania: 14 maja 2018
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
49,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Powięź to jednolita elastyczna struktura, która osłania mięśnie, powleka każdą kość, okrywa narządy, spowija każdy nerw i utrzymuje w jedności całe ciało. Pełni ważną rolę m.in. w procesach biochemicznych i immunologicznych, działa jak wewnętrzna sieć komunikacyjna dla wszystkich komórek.

Powięź bez tajemnic to wnikliwa, rzetelna i napisana przejrzyście książka. Stanowi doskonałe kompendium dla fizjoterapeutów, osteopatów, terapeutów manualnych i sportowych, studentów medycyny oraz wszystkich, którzy chcą zrozumieć, jak jest zbudowane i jak działa ciało człowieka.

Z książki dowiesz się:

  • czym jest powięź,
  • jakie pełni funkcje w ludzkim ciele,
  • jakie jest jej znaczenie kliniczne,
  • jakie mity na temat powięzi krążą w środowisku medycznym.

Hasło "powięź" usłyszałem po raz pierwszy w lutym tego roku. Gdy zacząłem zgłębiać temat... oniemiałem. Byłem o tyle usprawiedliwiony, że nawet medycyna od XVII wieku (gdy po raz pierwszy w opisach biomechanicznych sugerowano istnienie powięzi), aż do XXI wieku, gdy dzięki nowoczesnym metodom badawczym udało się doprecyzować jej funkcje w naszym organizmie, traktowała ją jako coś nieistotnego - ba, "śmieciowego"! Teraz nazywana jest kolejnym organem anatomicznym człowieka. Dopiero teraz! W moim przypadku - i jako człowieka, i jako zawodnika, i jako trenera - widzenie organizmu nie jest już takie samo jak wcześniej. Hasło "powięź" totalnie zmieniło bowiem mój obraz pewnych działań, zarówno w zakresie "trywialnej" dbałości o zdrowie, jak też rozwoju zawodniczego. Powięź jako odrębny organ znalazła się na pierwszej linii frontu walki o zdrowie, sprawność fizyczną i rekordy - na równi z mózgiem, sercem, płucami, mięśniami czy stawami. Nie można jej już lekceważyć...
Jerzy Skarżyński,
reprezentant Polski w maratonie, autor poradników dla biegaczy

Ta niezwykła książka, napisana z wyczuciem i godnym podziwu zrozumieniem klinicznego znaczenia powięzi i jej złożonych funkcji, obala wiele mitów, a w zamian oferuje pożądaną przejrzystość.
Leon Chaitow ND DO, członek honorowy Uniwersytetu w Westminster, w Londynie, redaktor naczelny „Journal of Bodywork & Movement Therapies”

David Lesondak zabiera nas w jakże popularny obecnie świat powięzi. Ukazuje jej rozmaite powiązania praktycznie ze wszystkimi układami ciała, od nerwowego po mięśniowy i kostny. To świetna pozycja, aby rozpocząć swoją przygodę z tkanką łączną.
Tomasz Fijołek, Łukasz Kłos, FizjoTerapia HD

Książka jednoznacznie wpisuje się w trend holistycznego podejścia do ludzkiego narządu ruchu. To niezwykle przystępnie napisane, przekrojowe i kompletne opracowanie naprawdę złożonego zagadnienia. Powięź bez tajemnic jest fantastycznym tytułem nie tylko dla lekarzy, terapeutów manualnych i fizjoterapeutów – polecam go również wszystkim, którzy chcą świadomie przygotowywać się do zmagań sportowych.
Adrianna Palka, lekkoatletka i trener fitness

Dla każdego, kto chce pogłębić wiedzę na temat funkcjonowania powięzi – ta książka stanie się waszą mapą.
prof. dr Andry Vleeming, przewodniczący Programu Światowego Kongresu Bólu Lędźwiowo-Miednicznego, Osteopatyczny College Medyczny Uniwersytetu w Nowej Anglii, Maine, USA

Uważam, że styl pisania Lesondaka jest bogaty, wnikliwy i wciągający. Szczerze polecam tę książkę.
Eric Franklin, www.franklinmethod.com

Uwielbiam sposób narracji Davida. Najpierw przytacza wszystkie fakty i teorie niezbędne do zrozumienia niezwykle złożonego pojęcia, jakim jest powięź. Następnie wplata w tekst własny punkt widzenia i swoje wyjątkowe doświadczenia jako wprawionego klinicysty. Czytanie tej książki sprawiło mi ogromną przyjemność.
Chris Federi ck, fizjoterapeuta, współdyrektor Instytutu Stretch to Win, twórca Fascial Stretch Therapy™ (www.StretchToWin.com)

Dziękuję Ci, Davidzie, za uproszczenie trudnego tematu i za zrobienie tego w tak zabawny sposób. To powięziowe podstawy podane w najlepszej możliwej formie.
PJ O’Clair, trenerka w Merrithew, instruktorka TRX™, właścicielka ClubXcel i Northeast Pilates

David dokonał cudu! Napisał książkę na temat powięzi, która naprawdę wciąga! Ta zabawna, edukacyjna pozycja objaśnia rolę powięzi w ciele i życiu człowieka. David zręcznie nawiguje po naukowych przełomach, przedstawiając je z rockandrollową wrażliwością, która poruszy wyobraźnię nauczycieli ruchu, klinicystów, terapeutów manualnych i pasjonatów anatomii.
Jill Miller, autorka książki Autoterapia mięśniowo-powięziowa

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

David Lesondak jest specjalistą w dziedzinie medycyny niekonwencjonalnej w Departamencie Medycyny Rodzinnej i Społecznej Centrum Medycznego Uniwersytetu w Pittsburghu (UPMC), gdzie prowadzi praktykę kliniczną z zakresu integracji strukturalnej, manipulacji wisceralnej i innych terapii powięziowych.

Od ponad 25 lat zajmuje się kliniczną pracą z ciałem. Ukończył autorskie warsztaty Thomasa Myersa Anatomy Trains Structural Integration i jest certyfikowanym instruktorem integracji strukturalnej, trenerem fitnessu powięziowego oraz certyfikowanym przez Annę i Chrisa Fredericków terapeutą stretchingu powięziowego na poziomie pierwszym. Ukończył również kurs manipulacji wisceralnych w The Barral Institute.

Od 2010 roku tworzył nagrania wideo i zmontował ponad 100 indywidualnych prezentacji naukowych, dających łącznie 70 godzin gotowych wykładów najbardziej postępowych badaczy w dziedzinie powięzi.
Wcześniej wyreżyserował i zmontował Anatomy Trains Revealed, trzypłytowy dodatek DVD do bestsellerowej książki autorstwa Thomasa Myersa.

Więcej o autorze można przeczytać na stronie: www.davidlesondak.com

 

dane szczegółowe

Liczba stron: 160
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-667-4
Data wydania: 14 maja 2018

patroni medialni:

cena detaliczna:
49,90 zł
Produkt dostępnY