Twój wewnętrzny lekarz i ty. Terapia cranio-sacralna i uwolnienie somato-emocjonalne

data wydania: 22 października 2019
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
44,90 zł
cena promocyjna:
26,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 44,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Niewyjaśnione zjawisko podczas operacji zapoczątkowało metodę leczenia, która szybko staje się jedną z głównych terapii naturalnych, dając nadzieję pacjentom na całym świecie. Mowa o terapii cranio-sacralnej. Nazwę tę ukuł John E. Upledger, lekarz osteopata, który zauważył istnienie mało znanego układu w ciele człowieka.

W książce Twój wewnętrzny lekarz i ty dr Upledger opowiada o własnych doświadczeniach poszukiwania i rozwijania tej łagodnej techniki wzmacniającej układ cranio-sacralny, obejmujący mózg i rdzeń kręgowy. Stosując delikatny dotyk, porównywalny do nacisku małej monety położonej na skórę, terapeuci używają dziś terapii cranio-sacralnej, aby usprawnić funkcjonowanie centralnego układu nerwowego, wyeliminować negatywne skutki stresu, wzmocnić odporność na choroby i poprawić ogólny stan zdrowia pacjenta.
Rezultaty? O niektórych z nich przeczytacie tutaj – poczynając od przykładu dwukrotnej medalistki olimpijskiej, u której zawroty głowy groziły zakończeniem kariery w skokach do wody, a kończąc na chłopcu, który po prostu chciał chodzić.
Poznacie także innowacyjną terapię zwaną uwolnieniem somato-emocjonalnym, która ułatwia pozbycie się fizycznych i psychicznych skutków traumy i innych negatywnych doświadczeń emocjonalnych.
Przyłączcie się do doktora Upledgera w tej fascynującej podróży ku zdrowiu i poznaniu tajemnic ludzkiego ciała.

Terapia cranio-sacralna (znana również jako terapia czaszkowo-krzyżowa) to wyjątkowo delikatna metoda terapii manualnej stosowana przy dolegliwościach związanych nie tylko z ciałem pacjenta, ale również z jego psychiką. Poprzez pracę z tkankami terapeuta wpływa na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego i powiązanych z nim struktur. Terapia cranio-sacralna wspiera i wzmacnia mechanizmy samoleczenia oraz działa relaksująco na układ nerwowy. Może być stosowana niezależnie od wieku i stanu pacjenta.
Anna Garwolińska, Upledger Institute Polska

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Dr John E. Upledger był lekarzem osteopatą, doktorem nauk ścisłych, a także członkiem Amerykańskiej Akademii Osteopatii oraz Brytyjskiego Towarzystwa Osteopatii. Specja­lizował się w manipulacjach osteopa­tycznych, terapii cranio-sacralnej, uwolnieniu somato-emocjonalnym, akupunkturze i medycynie zapobiegaw­czej. W latach 1975–1983 pracował na Uniwersytecie Stanu Michigan jako badacz kliniczny oraz profe­sor biomechaniki, gdzie nadzorował zespół anatomów, fizjologów, biofi­zyków i bioinżynierów prowadzą­cych eksperymenty nad istnieniem i wpływem układu cranio-sacralnego. W wyniku tych badań wyjaśniono jego funkcję oraz użyteczność w diagnozowaniu i leczeniu słabo rozu­mianych uszkodzeń mózgu i rdzenia kręgowego.

dane szczegółowe

Liczba stron: 200
Format: 152 x 227
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-735-0
Data wydania: 22 października 2019
Tłumacz: Aleksandra Wolak
cena detaliczna:
44,90 zł
cena promocyjna:
26,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 44,90 zł
Produkt dostępnY