Diagnozowanie z języka. Praktyczne wskazówki dotyczące leczenia akupunkturą, ziołami i dietą

data wydania: 10 maja 2012
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
59,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Diagnozowanie z języka to pierwsze tak obszerne i bogato zilustrowane wprowadzenie w tę ważną dziedzinę medycyny chińskiej. Podręcznik jest cenną pomocą w nauce rozpoznawania stanu energetycznego organizmu na podstawie wyglądu języka i zawiera wskazówki dotyczące leczenia ziołami, akupunkturą i dietą.

Dzięki tej książce adepci medycyny chińskiej pogłębią swoją wiedzę zawodową, lekarze medycyny zachodniej poznają istotę najstarszego systemu medycznego na świecie, a dla innych czytelników będzie ona inspiracją do refleksji nad holistycznym podejściem do człowieka i źródłem praktycznych informacji dotyczących wpływu żywienia na zdrowie. To ciekawa i godna uwagi lektura. Polecam!
Agnieszka Krzemińska, specjalista medycyny chińskiej, doradca żywieniowy, wykładowca, tłumacz

Autorzy książki prezentują całościowe podejście w leczeniu za pomocą medycyny chińskiej - łączą akupunkturę, terapię ziołami i dietę: zdjęcia są trafnie dobrane, a omówione przypadki bardzo interesujące.
The Lantern: Journal of Traditional Chinese Medicine

Diagnozowanie z języka łączy teorię i praktykę diagnozowania stanu pacjenta z języka. Temat ten został omówiony kompleksowo, począwszy od budowy anatomicznej i fizjologii języka, przez historię rozwoju i metodologię diagnozy z języka, po opis technik i procedur tej metody diagnostycznej. Książka niewątpliwie jest cenną pomocą i ułatwi czytelnikowi opanowanie holistycznego podejścia w diagnostyce.

Książka przedstawia:

  • szczegółowy przegląd najważniejszych cech anatomicznych i fizjologicznych języka,
  • ponad 200 kolorowych rycin i wysokiej jakości zdjęć języków, ilustrujących rozmaite syndromy chorobowe,
  • wytyczne do leczenia akupunkturą, ziołami i dietą, adekwatne do syndromów rozpoznanych na podstawie wyglądu języka i historii choroby pacjenta (z załączonymi zdjęciami języków),
  • opisy 28 przypadków klinicznych wraz ze zdjęciami języków pacjentów, pochodzących z praktyki autora książki.

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Claus C. Schnorrenberger jest lekarzem medycyny, honorowym profesorem Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Taichung (na Tajwanie) oraz prezesem zarządu Międzynarodowej Akademii Medycyny Chińskiej Lifu w Bazylei (w Szwajcarii).

Beate Schnorrenberger zdobyła wykształcenie w zakresie chińskiej medycyny, naturopatii i chemii żywności w Berlinie (w Niemczech).

dane szczegółowe

Liczba stron: 312
Format: 145 x 205
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-219-5
Data wydania: 10 maja 2012
Tłumacz: Agnieszka Krzemińska
cena detaliczna:
59,90 zł
Produkt dostępnY