Medycyna ajurwedyjska. Fundamenty tradycyjnej praktyki

Nowość
data wydania: 25 marca 2024
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
169,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Podręcznik Medycyna ajurwedyjska w przejrzysty, kompleksowy sposób prezentuje teorie i tradycje ajurwedy, oferując współczesnym specjalistom z zakresu zdrowia dostęp do wyjątkowej wiedzy.

Publikacja omawia zasady, strategie leczenia, tradycyjną farmację i farmakologię ajurwedyjską oraz podstawy naukowe stojące za holistycznym podejściem do zdrowia. Zapoznaje czytelnika z cennym tłem kulturowym i historycznym, pozwalając mu zrozumieć, w jakich uwarunkowaniach powstała i rozwijała się tradycyjna medycyna indyjska. Książka Pole’a edukuje odbiorcę we wszystkich aspektach tradycyjnego indyjskiego systemu uzdrawiania i wyjaśnia szczegółowo jego podstawowe zasady bazujące na rzetelnej wiedzy medycznej.

Podręcznik adresowany jest zarówno do praktyków, jak i do osób stawiających na polu ajurwedy pierwsze kroki. Napisany jest w sposób jasny, logiczny i dokładny. Autor – świetnie obeznany zarówno z ajurwedą, jak i zachodnim ziołolecznictwem – przedstawia podstawowe zasady filozofii, diagnozy i leczenia, a także indywidualne właściwości rozległej ajurwedyjskiej materia medica.
Książka zawiera ponad 100 szczegółowych opisów ziół ajurwedyjskich oraz 50 tradycyjnych formuł leczniczych, w tym ich charakterystykę, zastosowanie, kombinacje, przeciwwskazania oraz informacje dotyczące bezpieczeństwa i dawkowania w każdym przypadku.

Książka Medycyna ajurwedyjska Sebastiana Pole’a to niezwykła publikacja, która nie tylko wprowadza czytelnika w świat ajurwedy, ale również przekazuje praktyczną wiedzę na temat stosowania ziół w codziennym życiu.
Warto zwrócić uwagę na zachwycający wstęp, który prezentuje historię i wielowymiarowość ajurwedy oraz zawiera wskazówki dotyczące wykorzystania darów natury. W książce znajdują się opisy niemal stu ziół i ponad pięćdziesiąt receptur, które stanowią najstarszą aptekę służącą do przywracania równowagi organizmu. Dzięki tej lekturze czytelnik może lepiej poznać siebie oraz swoją naturę, a także otrzymuje konkretne narzędzia, które pomagają cieszyć się zdrowiem. Jest to pozycja adresowana zarówno do osób rozpoczynających swoją przygodę z ajurwedą, jak i do zaawansowanych praktyków, którzy chcą wykorzystać tę wiedzę zawodowo. Autor w klarowny sposób przedstawia zasady ajurwedyjskiego ziołolecznictwa, co czyni tę książkę niezbędną dla każdego, kto chce włączyć te praktyki do swojego życia. Polecam ją z całego serca każdemu, kto pragnie w życiu zdrowia i harmonii.
Edyta Sicińska, konsultantka ajurwedy

Moje doświadczenie z praktyki lekarskiej, która łączy osiągnięcia medycyny zachodniej z wiedzą starożytnych systemów medycznych, pokazuje, że można zatrzymać rosnącą w zastraszającym tempie lawinę chorób przewlekłych i nieuleczalnych. Holistyczne spojrzenie na człowieka było podstawą rozumienia zdrowia i choroby przez tysiące lat. Ajurweda jest najstarszym systemem medycznym, dla którego zdrowie nie jest tylko brakiem choroby, ale pełnią obejmującą fizyczny, psychiczny i duchowy dobrostan. Widziany z takiej perspektywy człowiek/pacjent to istota wyposażona w olbrzymi potencjał samoleczenia. Dzięki zrozumieniu filozofii ajurwedyjskiej możemy się nauczyć, jak żyć w zgodzie z naturą wewnętrzną i zewnętrzną, z Wszechświatem i samym sobą. Dlatego tak potrzebne jest to dogłębne i wyczerpujące kompendium wiedzy o ajurwedzie.
dr n. med. Preeti Agrawal

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 421
Format: 205 x 285
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7579-898-2
Data wydania: 25 marca 2024
Tłumacz: Katarzyna Babicz
cena detaliczna:
169,90 zł
Produkt dostępnY