Dietetyka sportowa. Co jeść, by trenować efektywnie

Bestseller
data wydania: 23 października 2017
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
44,90 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY

OPIS KSIĄŻki:

Dietetyka sportowa to dziedzina, która szybko się rozwija, a wiedza na jej temat powinna być stale aktualizowana. W książce autorstwa Justyny Mizery i Krzysztofa Mizery zamieszczono najnowsze informacje dotyczące węglowodanów, białek, tłuszczów, płynów oraz suplementów. Wszystko to wsparte jest sporą dawką wiadomości o fizjologii sportu, niezbędnych do zrozumienia wielu zjawisk związanych z trawieniem, przyswajaniem składników i działaniem poszczególnych diet. Pozycja ta – na podstawie nowych badań naukowych i wieloletniego doświadczenia autorów w pracy ze sportowcami – obala także wiele mitów krążących wśród osób podejmujących aktywność fizyczną (np. ten, że laktoza powoduje skok cukru we krwi).
Dietetyka sportowa stanowi solidne połączenie teorii z praktyką. Zawiera mnóstwo użytecznych, popartych wiedzą i doświadczeniem wskazówek, które czytelnik będzie mógł wykorzystać.

Autorzy książki to cenieni i znani m.in. z programów TVN, TVP oraz Polsat News polscy specjaliści, pracujący z czołowymi sportowcami różnych dyscyplin. Od 2008 roku pomagają w przygotowaniach olimpijczykom, ponad 30 medalistom mistrzostw świata i Europy, a także osobom amatorsko uprawiającym sport, dzieciom i osobom otyłym. Przez te lata skomponowali ponad 1000 unikatowych diet.

Książka jest doskonałą pozycją dla każdego, kto interesuje się dietetyką w aktywności fizycznej i zdrowym żywieniem z praktycznego punktu widzenia. Jej niewątpliwą zaletę stanowi fakt, że ważne i nie zawsze proste kwestie opisywane są w sposób przystępny dla każdego. Polecamy ją dietetykom, studentom, sportowcom, trenerom, fizjoterapeutom oraz pasjonatom, zarówno tym początkującym, jak i zaawansowanym.

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, że żywienie odgrywa największą rolę w poprawie jakości naszego życia, powinien koniecznie przeczytać tę książkę! Dla sportowców wyczynowych to lektura obowiązkowa. Gorąco polecam!
Andrzej Supron, polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy

Zdrowa i zbilansowana dieta bardzo pomaga mi w karierze. Z doświadczenia wiem, że osiągnięcie najwyższego poziomu sportowego bez prawidłowego żywienia jest niemożliwe.
Małgorzata Wojtyra, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i Europy w kolarstwie torowym, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro

Jestem przekonany, że bez współpracy z Justyną i Krzysztofem Mizerami pokonanie 240 km w upale sięgającym 47°C byłoby niemożliwe.
Robert Sadowski, ukończył Maraton Piasków (230 km w 7 dni po Saharze) oraz Baikal Ice Marathon (przy temperaturze -20°C, po śniegu i lodzie)

Niezwykle fachowa wiedza, przekazana przystępnym językiem. Autorzy tłumaczą podstawowe reakcje zachodzące w naszych organizmach i obalają mity dotyczące żywienia nie tylko sportowców.
Z przyjemnością czytałam tę książkę, często kiwałam potakująco głową, a kilka razy zdarzyło mi się wynotować nowe, ciekawe wiadomości. Polecam zarówno dietetykom, jak i osobom zainteresowanym sportem.
Katarzyna Błażejewska-Stuhr, dietetyczka kliniczna, psychodietetyczka

Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą zainwestować w swoje zdrowie, i sportowcom, którzy pragną wejść na szczyt swoich fizycznych możliwości.
Małgorzata Dymus, mistrzyni świata i Europy oraz zwyciężczyni pucharu świata w K1, wielokrotna mistrzyni Polski

Stosując prawidłową dietę z właściwie zbilansowanymi posiłkami przed treningiem i po treningu, szybko zauważyłem, że mój organizm jest w stanie przekraczać kolejne granice i że regeneruje się
przy tym znacznie szybciej niż kiedykolwiek.
Oskar Zawada, napastnik występujący w niemieckich klubach Wolfsburg i Karlsruher SC

To skarbnica wiedzy dla każdego sportowca na temat optymalnego żywienia.
Katarzyna Wolska, Nike Master Trainer, trener personalny, trener przygotowania kondycyjnego

Książka Dietetyka sportowa odpowiada na wiele istotnych pytań oraz w sposób fachowy rozprawia się z panującymi, także w świecie sportów sylwetkowych, mitami. Polecam.
Kaja Rybicka, mistrzyni Polski w fitness sylwetkowym, zwyciężczyni Grand Prix Fitness Open, trener personalny

Odkąd stosuję dietę zbilansowaną przez Justynę Mizerę, zauważyłem, że jestem mniej zmęczony, szybciej się regeneruję i mam lepsze samopoczucie.
Adrian Tekliński, mistrz świata oraz medalista mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

 

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Mgr Justyna Mizera – dietetyk sportowy, od 2019 dietetyk kadry narodowej zapaśników, wykładowca warszawskich uczelni wyższych (WSIIZ, AWF, SWPS). Od wielu lat specjalizuje się w żywieniu i suplementacji sportowców. Posiada wykształcenie dietetyczne oraz wieloletnie doświadczenie (od 2009 r.) w układaniu skutecznych diet m.in. dla mistrzów świata i olimpijczyków, ale też osób otyłych oraz dzieci – przez lata odchudziła tysiące Polaków. Czynnie uczestniczy w licznych konferencjach z zakresu żywienia oraz prowadzi webinary. Jest autorką książek: Dietetyka sportowa, Żywienie młodego sportowca, Dieta okienkowa, Pokonaj zespół metaboliczny, Ulżyj sobie i jelitom. Amatorsko uprawia sport, m.in. fitness i bieganie. Eksperymentuje w kuchni, ciągle szuka nowych inspiracji kulinarnych i zgłębia wiedzę dietetyczną.

Dr Krzysztof Mizera – fizjolog sportu, dietetyk piłkarzy ŁKS Łódź, członek amerykańskiego stowarzyszenia Professionals in  utrition for Exercise and Sport i Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. Od 2009 współpracuje z czołowymi sportowcami oraz amatorami w zakresie regeneracji, odchudzania, przygotowania motorycznego i żywienia. Od 2008 r. wykładowca na uczelniach wyższych (AWF Warszawa, SWPS, WSIIZ, Warszawska Akademia Medyczna). Uczestnik licznych projektów naukowych oraz konferencji. Jego praca doktorska dotyczyła żywienia w sportach siłowych. Autor 40 publikacji naukowych i ponad 140 popularnonaukowych, a także książki Bieganie jest proste oraz współautor poradników Dietetyka sportowa i Żywienie młodego sportowca. Przebiegł pięć półmaratonów.

dane szczegółowe

Liczba stron: 216
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-640-7
Data wydania: 23 października 2017

patroni medialni:

cena detaliczna:
44,90 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY