Medycyna chińska w praktyce. Teoria, diagnostyka i terapia w zachodnim rozumieniu

data wydania: 20 czerwca 2017
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
139,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Medycyna chińska w praktyce to książka wyjątkowa. Doktor Hamid Montakab – jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów medycyny chińskiej w Europie – oraz jego współpracownicy przejrzyście i dokładnie omówili cały system medycyny Chin. Doskonale przedstawili jego powiązania z filozofią taoistyczną oraz kulturą chińską, co pozwala zrozumieć specyfikę diagnozowania i leczenia metodami medycyny chińskiej. W sposób przystępny i zrozumiały objaśnili również jej paradygmat oraz przybliżyli terminologię. Liczne tabele i rysunki ułatwiają naukę i porządkują tę rozległą wiedzę.
Medycyna chińska w praktyce jest, moim zdaniem, najlepszym podręcznikiem dostępnym na polskim rynku i polecam ją wszystkim praktykującym medycynę chińską, a także lekarzom, fizjoterapeutom oraz innym osobom, które chciałyby bliżej poznać tajniki tej medycyny.
dr Marek Kalmus, prezes Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Niniejsza książka zgłębia podstawowe teorie medycyny chińskiej z perspektywy lekarza, wykształconego zarówno w zakresie medycyny zachodniej, jak i orientalnej. W sposób praktyczny prezentuje fizyczną, ale przede wszystkim energetyczną budowę ciała, system kanałów, koncepcje zdrowia i choroby oraz bardzo oryginalny chiński system diagnostyczny. Kładzie przy tym nacisk na właściwą ocenę konstytucji i temperamentu pacjenta.
Ostatnia część, stworzona we współpracy z różnymi ekspertami, przedstawia nie tylko cztery filary terapii chińskiej – akupunkturę, ziołolecznictwo i dietę, masaż tuina i qigong – lecz także inne formy praktyki chińskiej, które mają związek ze zdrowiem.
Medycyna chińska w praktyce stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych terapeutów. Można ją również polecić laikowi jako szczegółowe wprowadzenie do koncepcji medycyny chińskiej.

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Doktor Hamid Montakab, lekarz medycyny, łączy swoją wiedzę z zakresu medycyny zachodniej, chirurgii i osteopatii z ponad trzydziestoletnią praktyką w stosowaniu oraz nauczaniu medycyny chińskiej i akupunktury. Jego wcześniejsze publikacje: Acupuncture and Insomnia. Sleep and Dreams in Chinese Medicine (2011) oraz Bridging the Gap. Acupuncture Point and Channel Energetics (2014), spotkały się z uznaniem wśród terapeutów zajmujących się zarówno tradycyjną (TMCh), jak i klasyczną (KMCh) medycyną chińską.

dane szczegółowe

Liczba stron: 528
Format: 165x240
Oprawa: Twarda
ISBN: 978-83-7579-592-9
Data wydania: 20 czerwca 2017
Tłumacz: Marta Nizioł-Wojniusz, Michał Iwanicki
Konsultant: Mariusz Giżycki, Marta Markowska
cena detaliczna:
139,90 zł
Produkt dostępnY