Telomery i zdrowie. Naukowe tajniki zdrowego stylu życia

data wydania: 29 października 2017
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
44,90 zł
powiadom mnie o dostępności
Administratorem danych jest GALAKTYKA Sp. z o.o., ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego 35/37, 90-644 Łódź (dalej: Galaktyka). GALAKTYKA przetwarza Pani/Pana dane wyłącznie dla celu związanego z wysyłką maila zawierającego informację o dostępności wybranego produktu. Pani/ Pana e-mail nie zostanie wpisane do bazy newslettera. Podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody - art. 6 ust. 1 pkt a) zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka ochrony danych osobowych.
produkt niedostępny

OPIS KSIĄŻki:

Chcesz świadomie dbać o zdrowie?
Żyć dłużej?
Starzeć się wolniej?
Być zdrowym i sprawnym mimo upływu lat?
Książka Telomery i zdrowie powie Ci, jak to zrobić.

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektóre osoby mające sześćdziesiąt lat wyglądają i czują się, jakby miały czterdzieści, a inne w wieku lat czterdziestu wyglądają i czują się, jakby miały sześćdziesiątkę? Na tempo starzenia się i rozwoju chorób wpływa wiele czynników. Doktor Elizabeth Blackburn odkryła telomerazę – enzym odbudowujący telomery, będące strażnikami naszego materiału genetycznego. Blackburn wraz z Epel i innymi naukowcami dowiodła ponad wszelką wątpliwość, że zmiany w codziennych nawykach mogą wydłużyć zdrowe życie. Warunkiem długowieczności jest troska… o własne telomery. Jakość snu, aktywność fizyczna, sposób odżywiania i niektóre substancje chemiczne mają na nie istotny wpływ, a przewlekły stres, negatywne myśli, toksyczne związki czy nawet zła okolica zamieszkania mogą prowadzić do ich znacznego skrócenia. W tej książce znajdziesz wskazówki dotyczące ćwiczeń fizycznych i produktów spożywczych, które służą telomerom. Dowiesz się także, jak ochronić się przed stresem i dbać o swoje dzieci, by w przyszłości mogły się cieszyć długim i zdrowym życiem.

Dr E. Blacburn (noblistka) i E. Epel (profesor uniwersytecka) dokonały rewolucyjnych odkryć naukowych, które zmieniają sposób widzenia zdrowia i procesu starzenia się. Telomery chroniące nasz materiał genetyczny zużywają się z wiekiem, ale mogą też ulec odbudowie! Warto dowiedzieć się, co pomaga wydłużyć telomery, by dłużej żyć zdrowo i aktywnie.
Dobry sen, odżywianie, aktywność fizyczna i niektóre substancje chemiczne mają pozytywny wpływ na telomery, zaś przewlekły stres, negatywne myśli, toksyczne związki, a nawet zła okolica zamieszkania mogą powodować ich skrócenie.
Telomery i zdrowie to pierwsza książka, która wyjaśnia starzenie się organizmu na poziomie komórkowym oraz opisuje proste zmiany, dzięki którym możemy zapewnić zdrowie naszym chromosomom, by żyć dłużej i lepiej.

Książka Telomery i zdrowie wyjaśnia działanie często niewidocznych sił, które wpływają na nasze życie. W ten sposób daje nam nowy poziom świadomości. Pomaga też podejmować lepsze decyzje, zarówno w skali jednostkowej, jak i społecznej. Dzięki niej możemy zapewnić sobie lepszy stan zdrowia i długowieczność. Krótko mówiąc, pozycja ta zmieni sposób, w jaki myślimy o starzeniu się i chorobach.
David Kessler, lek. med., były komisarz Agencji Żywności i Leków, autor bestsellera „New York Timesa” The End of Overeating

Czy można spowolnić, a nawet odwrócić proces starzenia, zmniejszyć ryzyko wielu przewlekłych chorób lub wpłynąć na potencjał zdrowia naszych dzieci? Telomery i zdrowie to książka, która odpowiada twierdząco na te pytania i pokazuje, jak to zrobić. Nie jest to bynajmniej opis następnej diety cud czy „uzdrawiającego” suplementu.
Autorki – biolog i laureatka Nagrody Nobla oraz psycholog zdrowia z pokaźnym dorobkiem badawczym – opisują wyniki odkryć naukowych, które dowodzą, że sposób myślenia, rodzaj reakcji na stres, poziom aktywności fizycznej, jakość interakcji z ludźmi i to, co jemy, oddziałują na nas na poziomie komórek i genów. Telomery to części chromosomów, które odpowiadają za odnawianie się komórek, a tym samym wpływają na tempo procesu starzenia się i rozwój chorób. Badania autorek jasno wskazują, że na funkcjonowanie telomerów w większej mierze wpływa to, jak żyjemy, niż to, co odziedziczyliśmy po naszych przodkach.
To kolejna publikacja podkreślająca zasadność praktykowania medycyny stylu życia jako
podstawowego oręża medycyny XXI wieku.
Małgorzata Desmond, dietetyk, specjalista medycyny żywienia, współzałożycielka fundacji WIEMY CO JEMY, Nauka i Edukacja Społeczna dla Zdrowia oraz pierwszego w Polsce Centrum Medycyny Funkcjonalnej i Stylu Życia, UNA MEDICA

Jeśli martwisz się tym, co będzie, gdy twoje ciało zacznie tracić sprawność, lub dostrzegasz już pierwsze oznaki upływu czasu, a chcesz dołączyć do grona szczęśliwców, którzy starzeją się wolniej niż inni, to trzymasz w ręku książkę napisaną specjalnie dla ciebie.
Elizabeth Blackburn i Elissa Epel w prosty i obrazowy sposób wyjaśniają funkcjonowanie telomerów i telomerazy oraz ich wpływ na tempo starzenia się organizmu. W oparciu o przeprowadzone badania naukowe autorki udowodniły, że proces starzenia można opóźnić, a nawet… cofnąć. W tej książce znajdziesz wiele praktycznych wskazówek i ćwiczeń, które pomogą ci zachować najwyższą jakość życia. Dzięki niej nauczysz się dostrzegać powiązania między własnym stylem życia, emocjami, podejmowanymi działaniami a telomerami. Tak więc czytaj, wprowadzaj trwałe zmiany i ciesz się długimi latami, które masz jeszcze przed sobą.
Agnieszka Gnoth-Lubińska, dyrektor zarządzający Instytutu Promowania Zdrowia

Dwie niesamowite kobiety odkrywają przed nami fascynującą prawdę na temat procesu starzenia. To przełom w myśleniu o życiu i zdrowiu. Każda z nas może dokonać rzeczy niemożliwej – zatrzymać czas. Sama zdecyduj, jak będziesz wyglądać za kilka lat. Ta naprawdę prosta i nieinwazyjna metoda pozwoli ci dłużej cieszyć się młodością. Zmień swoje nawyki i naucz się od autorek, jak przekuć zmorę naszych czasów – stres – w coś pozytywnego i zadbać o siebie.
Daria Ładocha, dziennikarka i coach zdrowia

Książka Telomery i zdrowie bardzo przystępnie wyjaśnia istotę telomerów i podziałów komórkowych. Autorki w fascynujący sposób przedstawiają skomplikowane fakty naukowe dotyczące procesu starzenia się. Co najistotniejsze, radzą też, jakie działania możemy podejmować na co dzień, aby hamować skracanie się telomerów i zapewnić sobie dłuższe życie w doskonałym zdrowiu.
dr n. biol. Patrycja Szachta

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Doktor Elizabeth Blackburn otrzymała w 2009 roku (wraz z dwójką współpracowników) Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za odkrycie wpływu telomerazy i telomerów na proces starzenia. Obecnie pełni funkcję dyrektora Instytutu Salka oraz emerytowanego profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco. Jest przewodniczącą Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Nowotworami. Oprócz wielu innych wyróżnień otrzymała też Nagrodę Laskera za podstawowe badania medyczne. W roku 2007 trafiła na listę 100 najbardziej wpływowych osób magazynu „TIME”.

Doktor Elissa Epel jest znanym psychologiem zdrowia. Zajmuje się badaniami nad stresem, procesami starzenia i otyłością. Jest dyrektorem Centrum Starzenia, Metabolizmu i Emocji na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco. Pełni też funkcję zastępcy dyrektora Centrum Zdrowia i Społeczności. Jest członkiem Amerykańskiej Narodowej Akademii Medycyny, pracuje w naukowych komitetach doradczych programów Narodowych Instytutów Zdrowia oraz instytutu Mind & Life. Jest laureatką wielu nagród, m.in. Uniwersytetu Stanforda, Towarzystwa Medycyny Behawioralnej, Akademii Badań nad Medycyną Behawioralną oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego.

dane szczegółowe

Liczba stron: 408
Format: 152 x 227
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-629-2
Data wydania: 29 października 2017

patroni medialni:

cena detaliczna:
44,90 zł
powiadom mnie o dostępności
Administratorem danych jest GALAKTYKA Sp. z o.o., ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego 35/37, 90-644 Łódź (dalej: Galaktyka). GALAKTYKA przetwarza Pani/Pana dane wyłącznie dla celu związanego z wysyłką maila zawierającego informację o dostępności wybranego produktu. Pani/ Pana e-mail nie zostanie wpisane do bazy newslettera. Podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody - art. 6 ust. 1 pkt a) zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka ochrony danych osobowych.
produkt niedostępny