Zamień tłuszcz na energię. Wygraj z głodem i schudnij dzięki naturalnej zdolności do czerpania energii z tłuszczu

data wydania: 05 października 2021
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
49,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Zdolność organizmu do czerpania energii z tłuszczu zmagazynowanego w postaci tkanki tłuszczowej może przesądzić o ludzkim zdrowiu. Tymczasem przez długie lata swojej praktyki, znana lekarka rodzinna Catherine Shanahan zaobserwowała, że wielu z jej pacjentów ma na tym polu olbrzymi problem. Ich organizmy nie są w stanie spalać tkanki tłuszczowej, by dostarczyć im energii między posiłkami. I tak wpadają w błędne koło wiecznego głodu, zmęczenia i przybierania na wadze.

W swojej książce Zamień tłuszcz na energię, doktor Shanahan tłumaczy, w jaki sposób produkowane masowo oleje roślinne odkładają się w tkance tłuszczowej, zaburzają proces wytwarzania energii w organizmie i prowadzą do uzależnienia od jedzenia, które uniemożliwia utratę zbędnych kilogramów, a jednocześnie przejmuje pełną kontrolę nad nastrojem i przyzwyczajeniami. Aby odzyskać pełnię zdrowia, musimy oczyścić tkankę tłuszczową i odbudować zdolność organizmu do czerpania energii ze zmagazynowanego tłuszczu.   

Zaprezentowany w książce program krok po kroku poprowadzi cię do celu: odzyskania zdrowia metabolicznego i utraty niechcianych kilogramów – i to zaledwie w dwa tygodnie!

Książka Zamień tłuszcz na energię zawiera wiele interesujących faktów dotyczących alternatywnego podejścia związanego z odżywianiem i redukcją tkanki tłuszczowej. Autorka przedstawia swoją sprawdzoną w  praktyce koncepcję eliminowania z diety składników powodujących powstawanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Uważny czytelnik odnajdzie też wiele ciekawych sugestii rozwiązywania problematów metabolicznych, do których zalicza się chociażby hipoglikemię reaktywną czy zaburzenia sytości.
Jakub Mauricz, dietetyk, promotor zdrowia, wykładowca, www.mauricz.com

Dieta ketogeniczna stała się ostatnio bardzo modna, ponieważ pozwala uzyskać efekty nieosiągalne przy innych sposobach żywienia. Organizm na diecie tłuszczowej otrzymuje dużo lepsze paliwo, co ma szczególnie znaczenie dla mózgu, który znacznie lepiej funkcjonuje, wykorzystując ketokwasy niż glukozę. Dieta ketogeniczna to również najprostszy sposób zmniejszenia masy ciała bez efektu jo-jo oraz pozbycia się różnorodnych chorób (cukrzycy – którą można wyleczyć, nowotworów, chorób tarczycy i innych chorób autoimmunologicznych). Co ciekawe, duży spadek poziomu glukozy we krwi nie powoduje objawów hipoglikemii. Mózg dostaje pokarm i nie uruchamia mechanizmów podnoszenia poziomu glukozy, bo jej nie potrzebuje.
Autorka w przystępny sposób pisze o nawykach żywieniowych i uzależnieniu od cukru, a także wyjaśnia najistotniejsze kwestie dotyczące systemu metabolizowania tłuszczu. W szczególności intrygujący i cenny jest fragment dotyczący olejów roślinnych, jakże odmienny od podejścia spotykanego powszechnie w literaturze popularnej. Mnie argumenty Catherine Shanahan przekonały, a sposób prezentowania faktów dowodzi, że nie jest sponsorowana przez przemysł. Właśnie takiej literatury potrzebujemy. 
Prof. Andrzej Frydrychowski

Zamień tłuszcz na energię to swoista instrukcja obsługi efektywnego wykorzystania ludzkiej tkanki tłuszczowej poprzez optymalizację sposobu odżywiania się i stylu życia. Wprowadzenie proponowanych zaleceń umożliwia zapanowanie nad sylwetką, przywrócenie niezbędnych pokładów energii życiowej i motywacji oraz wprowadzenie stałych, zdrowych nawyków, które pozwolą zachować wypracowane rezultaty.
Mimo naukowego zacięcia autorka niestrudzenie opisuje nawet najbardziej skomplikowane procesy w formie oczywistych wręcz metafor i porównań, co pozwala jeszcze lepiej zrozumieć istotę problemu zarówno dietetykom czy lekarzom, jak i ich pacjentom oraz każdemu, kto z tematyką żywienia nie miał do tej pory styczności.
Uwolnij się od uczucia głodu i zamień balast na energię. Poza wytłumaczeniem problematyki z perspektywy medycznej książka zawiera również praktyczny poradnik związany z ustalaniem nowych celów oraz zmian w stylu życia i w kuchni, co czyni z niej kompletny przewodnik wprowadzający do świata diet niskowęglowodanowych i ketogenicznych. Polecam.
Rafał Wilk – Siła Wilka, dietetyk kliniczny

Książka ta to jedna z lepszych pozycji dietetycznych, jaką udało mi się do tej pory przeczytać. Napisana w sposób wyjątkowo zrozumiały zarówno dla lekarzy, dietetyków, jak i pozostałych czytelników chcących zadbać o swoje zdrowie. Dowiesz się z niej, jak zmienić nawyki żywieniowe, aby nie tylko cieszyć się idealną figurą, ale przede wszystkim pełnią zdrowia i cudownym samopoczuciem.
Andrzej Kawka, dietetyk kliniczny, naturoterapeuta

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 341
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-811-1
Data wydania: 05 października 2021
Tłumacz: Katarzyna Babicz
Konsultant: Łukasz Sieńczewski
cena detaliczna:
49,90 zł
Produkt dostępnY