Magia szamanizmu. Uzdrawiająca moc szamańskiej podróży

data wydania: 05 listopada 2018
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
34,90 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY

OPIS KSIĄŻki:

Szamanizm to najstarsza forma praktyki duchowej i uzdrowicielskiej, jaką zna ludzkość. Autorka dowodzi, że dzięki szamańskim podróżom możemy efektywnie łączyć się z własnym źródłem, czyli mądrością i mocą, a także lepiej zrozumieć siebie i swoje życie. Przytaczając analogie między praktyką szamańską a zachodnią psychoterapią, przedstawia szamanizm jako skuteczną metodę, która usamodzielnia każdego, kto jest gotów szukać rozwiązań swoich problemów.

„Uzdrowiciel tkwi w każdym z nas i kiedy będziesz na to gotowa, na pewno objawi się w tobie”. To książka o podróży życia Arvick Baghramian, o jej  drodze do szamanizmu i o drogach wielu innych ludzi, ale przede wszystkim jest to książka o szamańskiej podróży i jej uzdrowicielskiej mocy.

Arvick Baghramian w Magii szamanizmu koncentruje się na stosowaniu praktyk szamańskich jako narzędzia wzmacniającego, dodającego mocy. Rozpatruje problemy zdrowia i leczenia z perspektywy różnych kultur, omawia naturę duchów i duchowości oraz przyglądając się rozmaitym zasadom praktyk szamańskich z całego świata, stara się ukazać i zgłębić magię szamańskich podróży. Książka ta mówi też o współczesnych formach szamanizmu, w szczególności o neoszamanizmie (core shamanism), współczesnej terapii szamańskiej wspomagającej leczenie chorób zarówno psychicznych, jak i somatycznych.

Arvick Baghramian przez ostatnie lata prowadziła warsztaty z neoszamanizmu w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Hiszpanii, Polsce oraz w krajach skandynawskich. Jej wstępne badania do pracy doktorskiej na Uniwersytecie Newcastle na temat praktyki szamańskiej przekształciły się w szerszy projekt, którego wynikiem jest ta książka.

 

Współczesna szamanka Arvick Baghramian proponuje podróż po znanej od tysięcy lat kulturze uzdrawiania – szamanizmie. Odpowiada na niemal wszystkie pytania, które przychodzą nam, ludziom Zachodu, do głowy, gdy myślimy o tej tradycji. Jak to wszystko działa? Skąd szaman czerpie moce do uzdrawiania? Na czym polega szamańska podróż? Baghramian analizuje związki szamanizmu z psychoterapią, medycyną i koncepcjami Carla Gustava Junga (jej zdaniem Jung odbywał szamańskie podróże). Ale co ważniejsze – podpowiada, w jaki sposób sami możemy nauczyć się takich podróży, by odkrywać magię i tajemnicę świata poza uzgodnioną rzeczywistością, ponieważ „zdolność do magicznego podróżowania jest naszą zdolnością wrodzoną”. Dzięki Baghramian odkrywamy wehikuł transformacji,
który pozwala dotrzeć do pokładów mądrości i mocy, uzdrawiać oraz wzmacniać siebie i innych. Czekaliśmy na tę fascynującą książkę i oto jest…
Renata Arendt-Dziurdzikowska, trenerka rozwoju osobistego, certyfikowana coach, dziennikarka, autorka książek

Arvick Baghramian osiągnęła w swojej książce coś, czego nie udało się żadnemu innemu autorowi piszącemu o szamanizmie: dokonała przeglądu fachowej literatury, splotła go z relacją z własnej inicjacji w szamanizm, wreszcie opowiedziała o swoich doświadczeniach uzdrowicielki szamańskiej i tej, która idzie „drogą szamana”.
Jako nauczyciel szamanizmu często muszę odpowiadać na pytanie, czy to możliwe, żeby człowiek Zachodu – czy też ktokolwiek, kto nie urodził się na zimnej Syberii, w Puszczy Amazońskiej lub na australijskiej pustyni – mógł skutecznie praktykować szamanizm. Po dwudziestu latach nauczania doświadczenie podpowiada mi, że z tą zdolnością rodzą się wszystkie istoty ludzkie, czego Arvick w swojej książce dowodzi.
fragment przedmowy Jonathana Horwitza, Skandynawskie Centrum Szamanizmu, Kopenhaga, Dania

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

ARVICK BAGHRAMIAN jest psychoterapeutką specjalizującą się w niesieniu pomocy dzieciom wykorzystywanym seksualnie oraz doradcą szamańskim. Przez ostatnie dwadzieścia lat pracowała z dziećmi i osobami dorosłymi po traumatycznych przeżyciach oraz prowadziła szkolenia w tym zakresie w wielu krajach. W poszukiwaniu niekonwencjonalnych technik terapii połączyła terapię zabawą, NLP i hipnozę ericksonowską. Jest również trenerem reiki oraz Integracji Oddechem.

Kiedy w moim życiu pojawił się szamanizm, byłam na dnie rozpaczy. Spoglądając wstecz, widzę wyraźnie, że otworzyło mnie to na ukrytą moc i potencjał, jakie w sobie nosiłam. Kryzys, który skierował mnie w końcu na szamańską ścieżkę, był zdecydowanie najbardziej bolesną i najtrudniejszą próbą, jaką musiałam przejść. Jednak jego owoce okazały się zdrowe i słodkie.
ARVICK BAGHRAMIAN

dane szczegółowe

Liczba stron: 208
Format: 145 x 205
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-698-8
Data wydania: 05 listopada 2018

patroni medialni:

cena detaliczna:
34,90 zł
Produkt dostępnY
INNE FORMATY