Północ. Jak odnalazłem siebie na Szlaku Appalachów

Autor:
data wydania: 24 września 2018
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
42,90 zł
powiadom mnie o dostępności
Administratorem danych jest GALAKTYKA Sp. z o.o., ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego 35/37, 90-644 Łódź (dalej: Galaktyka). GALAKTYKA przetwarza Pani/Pana dane wyłącznie dla celu związanego z wysyłką maila zawierającego informację o dostępności wybranego produktu. Pani/ Pana e-mail nie zostanie wpisane do bazy newslettera. Podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody - art. 6 ust. 1 pkt a) zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka ochrony danych osobowych.
produkt niedostępny
INNE FORMATY

OPIS KSIĄŻki:

Nowa książka autora bestsellera Jedz i biegaj. Pasjonująca opowieść o wyczerpującej, a zarazem inspirującej czterdziestosześciodniowej wyprawie po rekord prędkości na Szlaku Appalachów.

Północ to 3523 kilometry morderczej, górskiej trasy, 80 kilometrów KAŻDEGO DNIA, przez prawie siedem tygodni. Jurek zdawał sobie sprawę, że zmusi swój organizm do skrajnego wysiłku, wyrzekając się wygód i dłuższego odpoczynku. Nie mógł jednak przewidzieć fizycznej i emocjonalnej ceny, jaką przyjdzie mu zapłacić – a także satysfakcji, jaką zrewanżuje mu się szlak.

Północ jest olśniewającą opowieścią o wytrwałości i wewnętrznej przemianie, jest portretem człowieka stawiającego czoła najbardziej wymagającemu, wyjątkowemu i wzniosłemu wyzwaniu swego życia. To historia, która natchnie zarówno biegaczy, jak i każdego, kto dąży do poznania swoich możliwości.

Scott Jurek w Polsce 2019
Nagranie audio ze spotkania autorskiego - 26 marca 2019, Warszawa.

 

Kiedy Scott Jurek zaszył się w lesie, wyruszając na największą wyprawę swego życia, nikt nie wiedział, czy kiedykolwiek stamtąd wróci. Był najlepszym amerykańskim ultramaratończykiem, biegaczem, który dzięki swojej inteligencji i niezwykłemu zaangażowaniu przez lata odnosił niebywałe sukcesy. Tym razem jednak wybierał się w rejony groźniejsze nawet od Doliny Śmierci i bardziej zdradliwe od meksykańskich kanionów. Jego opowieść o wyprawie w ślad za marzeniem urzeka i chwyta za serce.
Christopher McDougall, autor Urodzonych biegaczy i Urodzonych bohaterów

Scott Jurek nie byłby sobą, gdyby podjętej próby przebiegnięcia słynnego Szlaku Appalachów (ponad 3500 km długości) nie połączył z atakiem na rekord trasy. Właśnie to miało nadać sens jego 47-dniowemu wyzwaniu, którego sukces nie był pewny aż do ostatniego dnia. Znakomitym dopełnieniem opisów Scotta są relacje jego żony, bez których książka byłaby o wiele uboższa. Jenny towarzyszyła mężowi na całej trasie, pełniąc rolę ekipy logistycznej i wspierając Scotta duchowo. To było trudne i chwilami niebezpieczne zadanie, a Szlak Appalachów doprowadził oboje na skraj wyczerpania fizycznego i psychicznego. Naprawdę warto przeczytać!
Jerzy Skarzyński, maratończyk (2:11:42)

Szlak Appalachów to 2200 mil (3540 kilometrów), 156 972 metry przewyższeń w 14 stanach. Scott Jurek uporał się z tym gigantycznym wyzwaniem w nieco ponad 46 dni, ale… to tylko bezduszne liczby. Jego nowa książka Północ jest dla mnie esencją tego, czym może być bieganie w wymiarze duchowym. Popularny Jurker, po raz kolejny dochodząc do granic ludzkiej wytrzymałości, pokazuje swoim podejściem do życia, czym może być pasja i jak ważna jest miłość do tego, co się robi. Północ jest dla mnie duchową ucztą. Aż chce się żyć bardziej!
Mateusz Jasiński, założyciel TrenerBiegania.pl oraz KulturaRuchu.pl

Stary, poczciwy „Jurker” powraca! Choć starty w zawodach ma już za sobą, trudno mu usiedzieć w miejscu. Nie musi się już ścigać, ale brakuje mu biegowych przygód na krawędzi. Takim ekstremalnym wyzwaniem jest próba ustanowienia nowego rekordu szybkości na liczącym ponad 3500 kilometrów górskim Szlaku Appalachów. Ekstremalna jest nie tylko odległość, ale również charakter trasy: skaliste szczyty, gęste lasy, rzeki i mokradła. To naprawdę nie bułka z masłem. Setki godzin biegu — lub kuśtykania — to dla Jurkera czas, kiedy boleśnie mierzy się z samym sobą. Bo choć „dusza człowieka znajduje pociechę w urodzie natury, to jednak wykuwa się w ogniu cierpienia”. Jeśli więc bieganie ultramaratonów nie zawsze musi być zdrowe dla ciała, zwykle okazuje się lekiem dla duszy i umysłu. Długie godziny znoju, bólu i samotności porządkują nam coś w środku. Może to idealne lekarstwo na kryzys wieku średniego?
Tomek Pająk, Vege Runners

Nie chodzi o rekord ani o kilometry. Nie chodzi o wyznanie, jak ciężko jest biec z piachem w zębach i pęcherzami na stopach. Prawdziwe historie to o wiele więcej niż wyniki, liczby i rekordy, a każdy superbohater potrzebuje ludzi, którzy będą go wspierać. Za Scottem stoi Jenny. Czeka na niego na górskich przełęczach, moknąc i trzęsąc się z zimna. Jest u jego boku, gdy Scott szuka odpowiedzi na pytanie, kim jest. Wie o nim więcej, niż mógłby przypuszczać. Jej opowieść jest równie ważna i sprawia, że Północ to książka szczególna, a nie kolejna, inspirująca bajka na dobranoc.
Magdalena Ostrowska-Dołęgowska, współautorka książki Szczęśliwi biegają ultra

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Scott Jurek to znany na całym świecie ultramaratończyk. Biega na dystansach 100, 200 i więcej mil, będąc… weganinem. Jest bohaterem wielu książek (m.in. Urodzeni biegacze, Galaktyka, 2010), reportaży telewizyjnych (m.in. w CNN) i artykułów w największych amerykańskich dziennikach, takich jak „New York Times” czy „Wall Street Journal”.

W Jedz i biegaj szczerze opowiada o swoim życiu weganina i o karierze wybitnego sportowca. Jego historia może być natchnieniem dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania, pokazuje bowiem, jak silna potrafi być ludzka wola. To inspirująca opowieść o dzieciństwie Jurka, początkach biegania (z którym nie zaprzyjaźnił się od razu) i o powolnej przemianie w weganina i ultramaratończyka wygrywającego zawody na całym świecie. Ta historia obala stereotypowe poglądy na temat tego, co powinien jeść sportowiec, myślący o dobrych wynikach!
Jurek słynie także ze swojego proekologicznego stylu życia. Jako świetny fizjoterapeuta, trener, a także kucharz prowadzi wykłady, prelekcje i spotkania motywacyjne organizowane przez wiele firm i rozmaitych stowarzyszeń, jak choćby  Microsoft czy Starbucks.

Więcej informacji na temat tego niezwykłego biegacza można znaleźć na jego stronie internetowej: www.scottjurek.com

dane szczegółowe

Liczba stron: 272
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-678-0
Data wydania: 24 września 2018

patroni medialni:

cena detaliczna:
42,90 zł
powiadom mnie o dostępności
Administratorem danych jest GALAKTYKA Sp. z o.o., ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego 35/37, 90-644 Łódź (dalej: Galaktyka). GALAKTYKA przetwarza Pani/Pana dane wyłącznie dla celu związanego z wysyłką maila zawierającego informację o dostępności wybranego produktu. Pani/ Pana e-mail nie zostanie wpisane do bazy newslettera. Podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody - art. 6 ust. 1 pkt a) zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka ochrony danych osobowych.
produkt niedostępny
INNE FORMATY