Programowanie treningu siłowego

Autor:
data wydania: 27 maja 2019
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
79,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Mark Rippetoe oraz Andy Baker, założyciel Kingswood Strength and Conditioning, jeden z największych amerykańskich autorytetów w treningu siłowym, odpowiadają na wiele pytań, które zadaje sobie każdy, kto poważnie podchodzi do spraw związanych z podnoszeniem ciężarów i budowaniem ponadprzeciętnej siły. Jak ułożyć skuteczny plan treningowy i dopasować go do potrzeb i możliwości konkretnych osób? Jak różnicować plan w zależności od płci, wieku i stopnia zaawansowania? Jak powinien wyglądać trening po dłuższej przerwie spowodowanej chorobą lub kontuzją? Jak zmienić trening, aby przełamać trwający od dłuższego czasu brak postępów? Jak dopasować ćwiczenia siłowe do różnych dyscyplin sportu?

Największą zaletą tej książki jest część praktyczna dotycząca układania programów treningowych. Rozdział dla początkujących zawiera podstawowe zasady słynnego i sprawdzonego już przez setki tysięcy osób systemu Zacznij od siły oraz wyjątkowo cenne przykłady efektywnego zastosowania progresji liniowej.

Rozdział dla średnio zaawansowanych, skupiony wokół tzw. metody teksaskiej, to jeden z bardziej wartościowych tekstów, jakie kiedykolwiek napisano na temat treningu siłowego.
Rozdział dla zaawansowanych poświęcono periodyzacji długoterminowej, dalece wykraczającej poza podstawową strukturę tygodniowego planowania intensywności treningowej.

Programowanie treningu siłowego to lektura obowiązkowa nie tylko dla trenerów sportów siłowych, ale dla każdego, kto pragnie w jak największym stopniu wykorzystać swój fizyczny potencjał do budowy siły. I to niezależnie od wieku, płci, poziomu zaawansowania czy uprawianego sportu.

Każdy szanujący się trener powinien w swojej pracy kierować się zasadami podejścia holistycznego i stosować je w przypadku każdego podopiecznego. Z kontynuacji bestselleru Zacznij od siły, będącej profesjonalnym i rzetelnym wprowadzeniem w świat treningu siłowego, dowiesz się, jak zaprogramować skuteczny i dobrze dopasowany plan treningowy nie tylko dla już doświadczonych i trenujących od lat sportowców, ale również dla amatorów na różnych stopniach zaawansowania, pragnących bezpiecznie i efektywnie zwiększyć swoją siłę, masę mięśniową i ogólną sprawność. Autorzy odpowiadają na większość pytań, jakie mogą przyjść do głowy każdemu zainteresowanemu treningiem siłowym, i wyjaśniają mechanizmy fizjologiczne leżące u podstaw adaptacji siłowej. Przedstawiają również praktyczne porady na temat efektywnej regeneracji, odżywiania oraz powrotu do pełnej sprawności po kontuzjach, które pojawiły się w wyniku zbyt szybkiego zwiększania ciężaru.
Marcin Kima, dyrektor Wyższej Szkoły Instruktorsko-trenerskiej, www.wsit.pl

To kolejna książka Marka Rippetoe traktująca naprawdę poważnie o treningu siłowym. Znajdziesz w niej teoretyczne podstawy treningu, szczegółowe opisy techniki oraz metodyki treningowej i także (a może przede wszystkim) to, co jest zawsze przez trenerów najpilniej strzeżone – konkretne rozpiski planów treningowych.
Autor bez zbędnego lania wody pokazuje, jak powinno się projektować trening na każdym poziomie zaawansowania. Początkujący, średnio zaawansowani, ale i wyczynowi zawodnicy znajdą tu dokładnie określony plan dla siebie, a trenerzy zdobędą nieocenione narzędzie do pracy z podopiecznymi.
Rippetoe podkreśla różnicę między ćwiczeniem rekreacyjnym a treningiem z myślą o osiągnięciu konkretnych celów sportowych. Lekturę tę zdecydowanie polecam tym, którym bliższe jest to drugie podejście do świata ciężarów.
Tomasz Laszko, wicemistrz olimpijski i wicemistrz Europy w kulturystyce, trener i sędzia międzynarodowy trójboju siłowego oraz wyciskania leżąc

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 278
Format: 205 x 275
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-722-0
Data wydania: 27 maja 2019

patroni medialni:

cena detaliczna:
79,90 zł
Produkt dostępnY