Zacznij od siły. Kultowy poradnik treningu ze sztangą

Autor:
Bestseller
data wydania: 27 czerwca 2018
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
89,90 zł
cena promocyjna:
53,94 zł
RABAT
40%
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Zacznij od siły to jedna z najlepszych książek dotyczących sprawności fizycznej, którą do tej pory sprzedano w ponad 500 000 egzemplarzy. Autor przedstawia prosty, logiczny, praktyczny i przede wszystkim kompleksowy program ćwiczeń ze sztangą, który na zawsze odmieni twoje podejście do treningu siłowego. Choć książka skierowana jest głównie do młodych sportowców, ze wskazówek w niej zawartych mogą skorzystać również osoby trenujące rekreacyjnie, bez względu na kondycję fizyczną, płeć czy wiek. Każde ćwiczenie opisano krok po kroku, przedstawiając różne aspekty pracy ze sztangą, po to, by pomóc ci zbudować prawdziwą tężyznę.

„Stres–regeneracja–adaptacja”. Ta prosta zasada, proponowana przez autora Zacznij od siły, sprawi, że na pewno osiągniesz sportowe wyżyny i znacząco poprawisz jakość swojego życia.

Rewelacyjna książka skierowana nie tylko do adeptów treningu siłowego, crossfitu, kulturystyki czy sportów walki, ale także do trenerów. Autor przywraca do łask niezawodną sztangę - pokazuje, jak przeprowadzić zdrowy, porządny trening, wykonując 4 ćwiczenia: przysiad, martwy ciąg, wyciskanie leżąc czy wyciskanie żołnierskie. Podczas lektury można też przyswoić lub powtórzyć zagadnienia z dziedziny anatomii. Ta pozycja powinna znaleźć się na półce każdego sportowca.
Marcin Klima, wykładowca i dyrektor Wyższej Szkoły Instruktorsko-Trenerskiej

Książkę Marka Rippetoe gorąco polecam tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z treningiem siłowym czy sportem w ogóle, jak również zaawansowanym amatorom i czynnym zawodnikom uprawiającym sporty siłowe oraz inne dyscypliny. Uważna lektura tego doskonałego poradnika daje bowiem możliwość zdobycia wiedzy pozwalającej na budowanie siły i sprawności motorycznej, a w konsekwencji osiągania wymiernych postępów w konkretnych parametrach, jak siła strzału, ciosu albo rzutu czy choćby czas na podbiegu lub na podjeździe. Przede wszystkim zaś czytelnik nauczy się zapobiegania kontuzjom, opracowywania bezpiecznych i skutecznych metod treningowych oraz przezwyciężania zastoju w postępach. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy na szeroko pojętym rynku fitness i w Internecie pojawia się wiele niespójnych, fragmentarycznych i nierzadko błędnych informacji.
Tomasz Laszko, wicemistrz olimpijski i wicemistrz Europy w kulturystyce, trener i sędzia międzynarodowy trójboju siłowego oraz wyciskania leżąc

Chociaż tytuł nawiązuje bezpośrednio do aspektu budowania siły, to w gruncie rzeczy autor poświęcił tę książkę technice pracy ze sztangą. To niezwykle istotny element treningu siłowego, choć przez wiele osób zaniedbywany (skutki tego zaniedbania objawią się po latach w postaci niekończących się problemów ze stawami i kręgosłupem). Na szczególną uwagę zasługują ilustracje i schematy, tłumaczące zagadnienia mechaniki mięśni i ćwiczeń, które następnie można bez trudu włączyć do praktyki treningowej.
Mike Tyson mawiał, że bez dyscypliny jesteś nikim. Według mnie to samo odnosi się do techniki, dlatego Zacznij od siły to lektura obowiązkowa dla każdego bywalca siłowni.
Tomasz Saweczko, autor bloga Facetem jestem i o siebie dbam – facetemjestem.pl

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 384
Format: 205 x 275
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-669-8
Data wydania: 27 czerwca 2018
cena detaliczna:
89,90 zł
cena promocyjna:
53,94 zł
RABAT
40%
Produkt dostępnY