Stworzony do ruchu. Dziesięć prostych kroków do większej sprawności i lepszego życia

data wydania: 25 kwietnia 2023
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
79,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Twoje ciało jest stworzone do poruszania się i jeśli nie zaspokoisz tej potrzeby, prędzej czy później dopadną cię skutki uboczne uzależnienia od siedzącego trybu życia i zdobyczy technologii.

Po dziesięcioleciach pracy z zawodowymi sportowcami i olimpijczykami, pionierzy propagowania mobilności — Kelly i Juliet Starrettowie – zaczęli zastanawiać się nad fizyczną kondycją zwykłych ludzi. Co sprawia, że dana osoba jest wytrzymała? Jak można dbać o dobrą formę i sprawność mimo upływu lat?
Odpowiedź kryje się w przepisie:

10 testów + 10 ćwiczeń = 10 sposobów na sprawniejsze ciało.

• proste ćwiczenia rozwijają mobilność, zwiększają zakres ruchów i zapobiegają urazom,
• wskazówki dotyczące lepszego odżywiania się i snu,
• metody oddychania, które ułatwiają swobodne poruszanie się oraz panowanie nad stresem i bólem,
• pomysły na zmianę nawyków związanych z siedzącym trybem życia.

To doskonała książka na temat odpowiedniej aktywności fizycznej i zdrowego podejścia do diety. Przedstawiona w niej wiedza jest poparta wieloma wiarygodnymi badaniami z zakresu odżywiania, suplementacji oraz snu, który jest bardzo ważnym aspektem prawidłowej pracy mózgu i układu nerwowego. Powinieneś sięgnąć po tę książkę, jeśli uprawiasz sport na dowolnym poziomie. Gwarantuję, że będzie to bardzo dobrze zainwestowany czas.
Michał Karmowski, mistrz Polski i wicemistrz Europy w kulturystyce, wykładowca, trener personalny, aktor

Najnowszy poradnik Kelly’ego i Juliet Starrettów jest praktyczną instrukcją obsługi twojego ciała opartą na podstawach (auto)diagnostyki, rozpoznawaniu ograniczeń aparatu ruchu, domowych metodach oceny i poprawy wydolności oddechowej, a także zaleceniach dotyczących nawyków żywieniowych, nawodnienia, regeneracji oraz jakości snu. Zamiast rewolucyjnych zmian autorzy proponują strategię „kamieni milowych” i aktywność opartą na krótkich interwałach podstawowych ćwiczeń, co z pewnością będzie łatwiejsze do wprowadzenia w życie, jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś zbyt wiele.
Jakub Surmacz, magister fizjoterapii, trener przygotowania motorycznego

Wyjątkowa wartość tej książki nie wynika jedynie z bogatego, praktycznego doświadczenia autorów czy ze znakomicie udokumentowanych badań naukowych, na jakich metody te się opierają, lecz także z jej przystępności. Autorzy dokładnie wyjaśniają, co powinien zrobić każdy z nas, by osiągnąć wyznaczone cele zdrowotne, niezależnie od aktualnego poziomu sprawności, dochodów czy stawianych przez życie wymagań.
Andrew Huberman, profesor neurologii na Uniwersytecie Stanforda i gospodarz podkastu The Huberman Lab

Ilekroć moje ciało pyta: "Coś ty mi zrobił?", szukam odpowiedzi u Starrettów. Otworzyli mi oczy na proste i zdumiewająco skuteczne metody łagodzące ból pleców, nadwyrężonych ścięgien Achillesa czy naciągniętych mięśni nóg. Teraz spełnili moje marzenie – podali sposób na skuteczne przeciwdziałanie kontuzjom.
Christopher McDougall, autor bestsellera Urodzeni biegacze

To pierwsza książka o sprawności napisana z myślą zarówno o tych, którzy ćwiczą, jak i o tych, którzy tego nie robią. Znajdziesz tu wiele mądrych wskazówek dla każdego, od zawodowych sportowców po osoby nienawidzące siłowni, a także dla wszystkich między tymi skrajnościami. Zapoznasz się z prostymi zasadami i ćwiczeniami, na które wystarczy przeznaczyć zaledwie 10 minut dziennie, by móc swobodniej się poruszać, być zdrowszym i szczęśliwszym. Stworzony do ruchu to twój plan gry na wiele następnych lat.

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Kelly Starrett – trener i fizjoterapeuta, autor bestsellera „New York Timesa” Gotowy do biegu – zrewolucjonizował sposób myślenia sportowców i trenerów (a także ludzi na co dzień niezwiązanych ze sportem) o możliwościach ludzkiego ciała w kategoriach ruchu, mechaniki i potencjału tkwiącego w każdym z nas. Wraz z żoną, Juliet Starrett, prowadzą siłownię San Francisco CrossFit oraz stronę internetową MobilityWOD.com, odwiedzaną przez miliony zawodników i trenerów z całego świata, na której dzielą się swoim podejściem do ruchu, mechaniki oraz mobilności. Kelly organizuje i prowadzi popularne szkolenia CrossFit Movement and Mobility, jest również regularnie zapraszany na konferencje branżowe.

Współpracuje z wojskiem (w tym z elitarnymi jednostkami specjalnymi), zawodowymi klubami sportowymi z takich amerykańskich lig jak NHL, NBA, NFL czy MLB oraz wieloma czołowymi amerykańskimi i światowymi zawodnikami uprawiającymi sporty siłowe. Doradza też amerykańskiej drużynie olimpijskiej i reprezentacjom uniwersyteckim. Głęboko wierzy w to, że każdy człowiek powinien nie tylko umieć prawidłowo się poruszać, lecz także diagnozować i usuwać podstawowe niedomagania swojego ciała.

dane szczegółowe

Liczba stron: 311
Format: 165 x 240
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7579-880-7
Data wydania: 25 kwietnia 2023
Tłumacz: Piotr Cieślak
cena detaliczna:
79,90 zł
Produkt dostępnY